SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta redukcyjna do oceny, 71kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 250
Czołem, chciałbym abyście ocenili dietę którą sobie ułożyłem. By nie było że za mało kcal to z góry informuje że redukuje prawie pół roku (w wakacje posypało się). Do obiadu wjeżdżają jeszcze warzywa i trochę tłuszczu. Oliwa z rana też nie zawsze.

Wiek: 17l
Staż: 6 miesięcy
Wzrost: 172cm
Obwód brzucha: 84cm
Obwód tali: 80cm
Waga: 71kg
BF: na oko 20% [?] wg kalkulatora +/- 17%
Cel: redukcja do 15%
Trening: 3xFBW + 3x45 minut cardio
Uwagi: od dwóch tygodni używam tej diety i zero zmian na wadze / w obwodach. Żadnych cheat meali w tym okresie. :') Po prostu urodzony endo.





+ zdjęcia sylwetki
http://imgur.com/AhFuM6s
http://imgur.com/VZjTwyb
http://imgur.com/0DuLtf9

Początkowo planowałem skończyć redukcje do końca roku, ale nie mam pojęcia czy da radę tyle zejść.


Zmieniony przez - Resume323 w dniu 2016-10-19 18:29:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 250
Pograć w piłkę? :) Za oknem cały czas deszcz, a nawet jeśli nie deszcz to no właśnie XXI w. Mało kto wychodzi poharatać w gałe.

Mimo wszystko jestem zadowolony z efektów siłowych, od początku przygody z siłownią wzrost 2x w przysiadzie oraz na płasko. Z drążkiem też nie jest tak źle (aczkolwiek tutaj raczej bez dużego progresu). Nawet dipy bez problemu (gdzie wcześniej -30kg :D). Zależy mi na sylwetce, a wiem że więcej siły nie zbuduje bez odpowiedniej diety. Mógłbym się masować, ale za parę miesięcy miałbym BF 30% +. :)
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83988 Wiek 50 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 709964
Witam, musisz wliczać wszystko, czyli jeżeli dodajesz do obiadu jakieś tłuszcze również muszą być wpisany. Odwrotnie również. Pozdrawiam

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 250
@BUMP
Poprawny plan

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Masz jakoś mało kalorii? Mało tłuszczy, przyjmij sobie przynajmniej między 80-90g

CO do diety:
mnóstwo mleka, za dużo...zostaw je w jednym posiłku, a jak możęsz to ogranicz też jego ilosć do minimum.
Miód wymieniłabym na świeże owoce, polędwice z kurczaka i inne sklepowe szynki są mocno przetworzone, grahamy (lepiej wybrać żytni na zakwasie) są często barwione karmelem. Przy takim białku odżywka moim zdaniem zbędna dodaj tam ze 2-4 jajka i podbijasz tłuszcze.

Twarogi itd chude sobie daruj, nie ma sensu jeść chudego twarogu, a na to oliwę z oliwek...lepiej kupić półtłusty (mniej przetworzony )


Brakuje tłustych mięs, ryb. Orzchów, owoców, warzyw.


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2016-10-19 19:26:53
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 250
Dlaczego mleko jest be? :P Płatków owsianych z wodą nie strawię (w smaku papier :|). A co do twarogu to co z nim jest źle? :P W składzie niczego złego nie ma, a podobno dobrze wpływa na regenerację (może białko nie najgorszej jakości, ale jest pół kilograma mięsa mija się dla mnie z celem, o kosztach nie wspomnę). Co do tłustych mięs, nie ma ich w diecie bo więcej niż parę dni nie dam rady ich jeść (nie przepadam za tłuszczami).

Jakie konkretnie owoce? Podobno zbyt duża ilość fruktozy także nie jest dobra. :P
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 250
Myślicie że mógłbym zamienić drugi posiłek na jajecznicę z 4 jajek z jakąś papryką?

Potem wrzucę jakieś drobne poprawki z warzywami i orzechami.


Zmieniony przez - Resume323 w dniu 2016-10-20 08:56:48
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Na tym polega odpowiednie bilansowanie diety, aby zamieniać źródła makroskładników na inne a nie jeść ciągle to samo. Wprowadź wyżej wymienione zalecenia i wklej jeszcze raz rozpiskę.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Resume323
Dlaczego mleko jest be? :P Płatków owsianych z wodą nie strawię (w smaku papier :|). A co do twarogu to co z nim jest źle? :P W składzie niczego złego nie ma, a podobno dobrze wpływa na regenerację (może białko nie najgorszej jakości, ale jest pół kilograma mięsa mija się dla mnie z celem, o kosztach nie wspomnę). Co do tłustych mięs, nie ma ich w diecie bo więcej niż parę dni nie dam rady ich jeść (nie przepadam za tłuszczami).

Jakie konkretnie owoce? Podobno zbyt duża ilość fruktozy także nie jest dobra. :P



Mleko jest przetworzone Chociqżby dlatego, jest kiepskim żródłęm białka, więcej w nim węgli w postaci laktozy, ja nie mówie, że jest bee...mówię, że warto ograniczyć do minimum (a zastapić je bardziej wartościowymi składnikami)

Twaróg - nie napisałąm, że jest zły. Ale jaka logika jest kupić CHUDY twaróg i polać go OLIWĄ? Logicznie jest kupić półtłusty twaróg i nie oblewać go oliwą Bo jest tłustszy od chudego, prawda ?
Nikt nie mówi, że masz jadaać pół kilo mięsa Masz też jajka, podorby (bardzo tanie), ryby, inne rodzaje mięsa np. tłuste (które mają większe nasycenie i powiinny znaleźć się codziennej diecie, a są sporo tańsze od piersi z kurczaka).
Kwetia sposobu przyrządzenia, ukłądając diete musisz zwrócić uwagę na omega3 i 6.
Więc tłuste mięsa, czy masło klarowane...przydałyby się.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 250
A jakie tłuszcze znajdę w twarogu półtłustym? :D Wybrałem chudy i oliwa ze względu na kwasy tłuszczowe w oliwie (bogata w kwasy omega). Z mlekiem w pewnym stopniu zgadzam się, aczkolwiek stosuję je do płatków owsianych i później wieczorem do shake (twaróg + mleko + miód, inaczej nie dawałem rady tego zjeść a makrosy chciałem prawidłowe) :D

Za chlebem i tak nie przepadam więc wcisne sobie tam jakąś jajecznicę z warzywami. Co do samego żywienia, mogę ułożyć sb na przykład 2 - 3 plany gdzie będę głównie rotował obiadami? :P Orzechy też wcisnąć do tego drugiego posiłku?
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6447 Napisanych postów 79265 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774594
Nasycone i jednonienasycone. Możesz sobie popatrzeć w tabelach, np nutritiondata ma dokładnie wykazane. To, że oliwa ma dużo omega 9 nie oznacza, że należy na niej bazować. Ważne są proporcje kwasów tłuszczowych w diecie i urozmaicanie.

http://potreningu.pl/articles/894/dodatkowe-kwasy-omega-najwazniejsze-sa-proporcje
http://potreningu.pl/articles/3681/kwasy-omega-3-i-omega-6--bo-licza-sie-proporcje


Zmieniony przez - domer w dniu 2016-10-20 11:12:02

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 250
Dzięki chłopaki. :)

Jeszcze jedno pytanko, jakie ryby jeść? Łososie trochę kosztują, a póki co uczę się i nie pracuje :P
1
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kształtowanie sylwetki - pytania

Następny temat

Dieta do oceny2

electro
Polecane artykuły