LISTA ZGŁOSZONYCH OSÓB - STAN NA DZIEŃ 19.09.2016 R.
WOMEN FITNESS UP TO 163 CM
1. Nikolett Szabó Hungary
2. Brenda Maer Hungary
WOMEN FITNESS OVER 163 CM
1. Luca Darvas Hungary
JUNIOR WOMEN’S BIKINI-FITNESS 16-23 YEARS, UP TO 160 CM
1. ??
JUNIOR WOMEN’S BIKINI-FITNESS 16-23 YEARS, UP TO 166 CM
1. Katrin Gruber Austria
2. Lucie Varmužová Czechia
3.
Timea Trajtelova Slovakia
4. Eva Kotnik Slovenia (2 nd category)
JUNIOR WOMEN’S BIKINI-FITNESS 16-23 YEARS, OVER 166 CM
1. Eva Saischegg Austria
2. Veronika Wertheimova Czechia (2 nd category)
3. Klára Moravcová Czechia
4. Adriana Vašutová Czechia
5. Alessia Facchin Italy (2 nd category)
WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 160 CM
1. Denisa Votápková Czechia
2. Veronika Svobodová Czechia
3. Karolina Tlustá Czechia
4. Nezanet Belayneh Germany
5. Virág Kiss Hungary
6. Dóra Bodó Hungary
7. Krisztina Kovács Hungary
8. Agnieszka Rydzynska Poland
9. Anna Wozniakowska Poland
10. Svetlana Shmalko Russia
WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 163 CM
1. Danijela Vojtekova Austria
2. Katrin Gruber Austria
3. Michaela Rizeková Czechia
4. Mairika Uusküla Estonia
5. Janine Pylypchak Germany
6. Karina Gavrikova Hungary
7. Marianna Bertók Hungary
8. Elisabeth Wangen Norway
9. Agnieszka Cieciora Poland
10. Andrea Neumannova Slovakia
WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 166 CM
1. Nikola Cihlářová Czechia
2. Lucie Vajsová Czechia
3. Monika Bagárová Czechia
4. Andrea Moleková Czechia
5. Jaanika Jelagina Estonia
6. Viola Schauss Germany
7. Vivien Lengyel Hungary
8. Federica Gobbetti Italy
9. Aurelia Bissoli Italy
10. Magda Kaleta Poland
11. Timea Trajtelova Slovakia
12. Jana Medunova Slovakia
13. Eva Kotnik Slovenia
WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 169 CM
1. Anna Mayer Austria
2. Eva Saischegg Austria
3. Nicole Tovey Bermuda
4. Hana Jahelková Czechia
5. Eliška Dombková Czechia
6. Sabina Kaderková Czechia
7. Iveta Olšáková Czechia
8. Lenka Myslivcová Czechia
9. Nikol Raszyková Czechia
10. Andra Vagur Estonia
11. Helen Randmets Estonia
12. Ene Tomingas Estonia
13. Reet Reimets Estonia
14. Anna Maier Germany
15. Xenia Minnich Germany
16. Alessia Facchin Italy
17. Agata Banks Poland
18. Zaneta Szlezak Poland
19. Sandra Hornakova Slovakia
20. Veronika Gulasova Slovakia
21. Eniko Bettesova Slovakia
WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 172 CM
1. Julia Müllner Austria
2. Carina Glatzl Austria
3. Jana Jeřábková Czechia
4. Kristina Nuut Estonia
5. Anika Herz Germany
6. Helga Stibi Hungary
7. Elis Naumanis Ireland
8. Catharina Wahl Norway
9. Joanna Nejman Poland
10. Galina Osiptseva Russia
WOMEN’S BIKINI-FITNESS OVER 172 CM
1. Veronika Wertheimova Czechia
2. Veronika Rynešová Czechia
3. Klára Šturmová Czechia
4. Markéta Tůmová Czechia
5. Eva Havelková Czechia
6. Pavlína Štouračová Czechia
7. Adela Storzerova Czechia
8. Jekaterina Kern Estonia
9. Anita Kishonti Hungary
10. Alessia Facchin Italy
11. Monika Mruk Poland
12. Justyna Soja Poland
13. Svitlana Nymyrovska Poland
14. Natalia Trifanova Russia
15. Gema Granados Spain
MASTER WOMEN’S BIKINI-FITNESS >35, OPEN
1. Nicole Tovey Bermuda
2. Markéta Tůmová Czechia (2 nd category)
3. Nikol Raszyková Czechia (2 nd category)
4. Karolina Tlustá Czechia (2 nd category)
5. Judit Béres Hungary
6. Aurelia Bissoli Italy (2 nd category)
WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 163 CM
1. Milena Koudelková Czechia
2. Monika Doskočilova Czechia
3. Mariliis Mia Topp Estonia
4. Eszter Kala Hungary
5. Szandra Hidasi Hungary
6. Alíz Antal Hungary
7. Anikó Vörös Hungary
8. Kamila Rzeszowska Ireland
9. Ekaterina Golovneva Russia
WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 168 CM
1. Jitka Vorlová Czechia
2. Jana Cocherová Czechia
3. Barbora Paprancova Germany
4. Isabelle Petzuch Germany
5. Jennifer Rohde Germany
6. Melinda Mercz Hungary
7. Nikoletta Illés Hungary
8. Ágnes Tüske Hungary
9. Zsóka Halász Hungary
10. Katarzyna Dudek Poland
WOMEN’S BODYFITNESS OVER 168 CM
1. Željka Džafić Bosnia & Herzegovina
2. Cornelia J. Kramm Germany
3. Kathleen Streiber Germany
4. Lucia Kosecka Slovakia
5. Sara Vanesa Rodriguez Spain
MASTER WOMEN’S BODYFITNESS >35, OPEN
1. Sabine Braunsteiner Austria
2. Željka Džafić Bosnia & Herzegovina
3. Milena Koudelková Czechia (2 nd category)
4. Jana Cocherová Czechia (2 nd category)
5. Anikó Vörös Hungary (2 nd category)
6. Nadezhda Petrova Russia
WOMEN’S PHYSIQUE UP TO 163 CM
1. Olha Zhelamska Czechia
2. Petra Urbánková Czechia
3. Katja Bauer Germany
4. Dr. Caroline Bovelet Germany
5. Petra Welker Germany
6. Eszter Csonka Hungary
WOMEN’S PHYSIQUE OVER 163 CM
1. Eleonóra Volter Hungary
MEN’S CLASSIC BODYBUILDING UP TO 180 CM
1. Manuel Chalupka Austria
2. Nebojsa Basaric Bahrain
3. Gábor Dénes Hungary
4. Lukasz Chwaszcza Ireland
5. Patryk Jaskiewicz Poland
6. Andrej Varga Slovakia
7. Leonardo Caceres Spain
MEN’S CLASSIC BODYBUILDING OVER 180 CM
1. Alexander Ofner Austria
2. Aleh Babinich Belarus
3. David Ulbricht Czechia
4. Tomáš Javůrek Czechia
5. Luděk Jiráček Czechia
6. Lumír Štefek Czechia
7. Josef Čamra Czechia
JUNIOR MEN’S BODYBUILDING 16-23 YEARS, UP TO 75 KG
1. Vojtěch Trnka Czechia (2 nd category)
2. Michal Judas Czechia (2 nd category)
3. Jiří Judas Czechia
JUNIOR MEN’S BODYBUILDING 16-23 YEARS, OVER 75 KG
1. Peter Stark Austria
2. Petr Šidlo Czechia (2 nd category)
3. Jan Zapletal Czechia (2 nd category)
4. Pavel Červinka Czechia (2 nd category)
5. Pavel Beran Czechia (2 nd category)
6. David Fichtner Czechia (2 nd category)
7. Maik Ciesla Germany
8. Mike Sommerfeld Germany
9. Adolf Burghardt Germany (2 nd category)
10. Vladimir Iacovlev Moldova
11. Kamil Szczesny Poland
12. Krystian Wolski Poland
13. Kamil Tanwic Poland
MEN’S BODYBUILDING UP TO 70 KG
1. Miroslav Skadra Slovakia
MEN’S BODYBUILDING UP TO 80 KG
1. Stefan Gruber Austria
2. Jan Zapletal Czechia
3. Lukáš Brunclík Czechia
4. Vojtěch Trnka Czechia
5. Pavel Koukal Czechia
6. Vladyslav Kozerenko Czechia
7. Slobotan Mitkov Germany
MEN’S BODYBUILDING UP TO 90 KG
1. Jozef Furin Czechia
2. Roman Jurák Czechia
3. Matěj Ryšavý Czechia
4. Martin Klusák Czechia
5. Karel Kretek Czechia
6. Jakub Šubrt Czechia
7. Adam Szollosy Czechia
8. Ott Kiivikas Estonia
9. Enrico Hoffmann Germany
10. Sabit Kelmendi Germany
11. Fabian Kraft Germany
12. Cengizhan Igdir Greece
13. Pedro Tenreiro Portugal
14. Radoslav Filip Slovakia
15. Filip Godzsak Slovakia
16. Tomas Tabaciar Slovakia
17. Jozef Nagy Slovakia
MEN’S BODYBUILDING UP TO 100 KG
1. David Müllner Austria
2. Harald Schober Austria
3. Pavel Bretšnajdr Czechia
4. Ondřej Pírek Czechia
5. Milan Obořil Czechia
6. Jan Fobl Czechia
7. Pavel Červinka Czechia
8. David Fichtner Czechia
9. David Vyčítal Czechia
10. Vlastimil Kalaš Czechia
11. Dominik Woywat Germany
12. Daniel Müller Germany
13. Angelos Kakanis Greece
14. Béla Kökény Hungary
15. Ferenc Kovács Hungary
16. Gilbert Cuschieri Malta
MEN’S BODYBUILDING OVER 100 KG
1. Petr Šidlo Czechia
2. Libor Kousal Czechia
3. Radek Lonc Czechia
4. Martin Kasal Czechia
5. Jan Turek Czechia
6. Patrik Jablonski Czechia
7. Pavel Beran Czechia
8. Rahmy Bendtsen Denmark
9. Adolf Burghardt Germany
10. Marek Szostak Germany
11. Peter Jallitsch Germany
12. Stephan Geiwagner Germany
13. Dmitry Kryulov Russia
14. Valerii Zhvukhin Russia
15. Dalibor Susnyak Slovakia
MASTER MEN’S BODYBUILDNG 40-49 YEARS, OPEN
1. Roman Kronberger Austria
2. Faisal Farhan Bahrain
3. Karel Kretek Czechia
4. Emmanouil Tzιnidis Greece
5. Sebastian Szmyt Poland
MASTER MEN’S BODYBUILDNG OVER 50 YEARS, OPEN
1. Jiří Chládek Czechia
2. Joachim Grässel Germany
3. Angelos Kakanis Greece
JUNIOR MEN’S PHYSIQUE 16-23 YEARS, UP TO 178 CM
1. Jakub Tomšů Czechia
2. Marius Brühl Germany
JUNIOR MEN’S PHYSIQUE 16-23 YEARS, OVER 178 CM
1. Lukáš Wojtyla Czechia
2. Marek Kavina Czechia
3. Pavel Čermák Czechia (2 nd category)
4. Michael Vogel Germany
5. Aljaž Kupnik Slovenia (2 nd category)
MEN’S PHYSIQUE UP TO 170 CM
1. Radim Mahovský Czechia
2. Paolo Rinaldi Italy
3. Javier Xicola Spain
MEN’S PHYSIQUE UP TO 174 CM
1. Christian Lechner Austria
2. Salman Hassan Bahrain
3. Aleš Lamka Czechia
4. Václav Pátek Czechia
5. Tomáš Vykydal Czechia
6. Jerome Desire Germany
7. Johannes Falke Germany
8. Youssef Khaourbi Germany
9. David Bär Germany
10. Richard Buzási Hungary
11. Kamil Anuszkiewicz Poland
12. Maciej Pawluk Poland
13. Andrei ??? Russia
14. Aleksandr Timofeev Russia
15. Peter Duncko Slovakia
16. Marek Beress Slovakia
17. Tomas Velebir Slovakia
18. Pontus Koskelainen Sweden
MEN’S PHYSIQUE UP TO 178 CM
1. Jiří Kubiczek Czechia
2. Lukáš Macek Czechia
3. Patrik Lebr Czechia
4. Štěpán Ginzel Czechia
5. Zdeněk Zatloukal Czechia
6. Ahmed Hassan Metawea Egypt
7. Stanislav Reiser Germany
8. Emil Pál Hungary
9. Dawid Bukiel Poland
10. Tomasz Sztuba Poland
11. Hubert Staniszewski Poland
12. Paulo Fernandes Portugal
13. Eduard Belonozhko Russia
14. Ilya Tsarev Russia
MEN’S PHYSIQUE OVER 178 CM
1. Ivan Sharpilau Belarus
2. Jiří Vevera Czechia
3. Jakub Veselý Czechia
4. Petr Jirků Czechia
5. Milan Kolář Czechia
6. Panos Plangesis Czechia
7. Jonáš Fidler Czechia
8. Richard Bilik Czechia
9. Jan Krasinský Czechia
10. Miroslav Kadlec Czechia
11. Marek Hurník Czechia
12. Michal Kulštejn Czechia
13. Radek Rymel Czechia
14. Miroslav Juríček Czechia
15. Jan Herynk Czechia
16. Pavel Nožička Czechia
17. Vjacheslav Arkhiereev Czechia
18. Miroslav Přibáň Czechia
19. Pavel Čermák Czechia
20. Kaspar Tõnisson Estonia
21. Alin Tositiu Germany
22. Ramy Jaber Germany
23. Maurice Laass Germany
24. Armando Mayr Germany
25. Olivér Csík Hungary
26. Jacek Kramek Poland
27. Tomasz Politowski Poland
28. Przemysław Skwarczek Poland
29. Tomas Hricko Slovakia
30. Dominik Antos Slovakia
31. Robert Kohut Slovakia
32. Miroslav Chovan Slovakia
33. Aljaž Kupnik Slovenia
34. Endika Montiel Spain
35. Jose Luis Casas Spain
36. Jose Luis Rivas Spain
37. Alberto Gonzalez Spain
38. Ramses Rodriguez Spain
Total: 308 athletes
DELEGATES:
1. Dr. Wolfgang Schober Austria NF President
2. Harald Schober Austria official delegate
3. Tariq Ali Bahrain official delegate
4. Mirsad Terzo Bosnia & Herz. official delegate
5. Vyacheslav Vinogradov Czechia official delegate
6. Ott Kiivikas Estonia official delegate
7. Alex Stampoulidis Germany official delegate
8. Katalin Koós Hungary official delegate
9. Zsuzsanna Messe Hungary official delegate
10. László Berkes Hungary official delegate
11. Antoine Micallef Malta official delegate
12. Aurelian Gorea Moldova NF President
13. Grzegorz Kepa Poland official delegate
14. Ewa Pawluk Poland Coach
15. Vitor Reis Portugal NF President
16. Dr. Milan Cizek Slovakia NF President
17. Lubos Matejicka Slovakia official delegate
18. Gašper Grom Slovenia NF President
JUDGES:
1. Dr. Wolfgang Schober Austria
2. Vyacheslav Vinogradov Czechia
3. František Zámola Czechia
4. Ekaterina Abramova Czechia
5. Luboš Koumal Czechia
6. Ludmila Čížová Czechia
7. Alex Stampoulidis Germany
8. Katalin Koós Hungary
9. Zsuzsanna Messe Hungary
10. László Berkes Hungary
11. Antoine Micallef Malta
12. Grzegorz Kepa Poland
13. Dr. Milan Cizek Slovakia
14. Lubos Matejicka Slovakia
Countries:
1. Austria
2. Bahrain
3. Belarus
4. Bermuda
5. Bosnia & Herzegovina
6. Czechia
7. Denmark
8. Egypt
9. Estonia
10. Germany
11. Greece
12. Hungary
13. Ireland
14. Italy
15. Malta
16. Moldova
17. Norway
18. Poland
19. Portugal
20. Russia
21. Slovakia
22. Slovenia
23. Spain
24. Sweden
Zmieniony przez - ASNF w dniu 2016-09-20 15:49:02