W sobotni wieczór mogliśmy oglądać dzięki transmisji internetowej występy naszych juniorek i juniorów na odbywających się w stolicy Ekwadoru, Quito, Mistrzostwach Świata. Zakończyły się one wspaniałymi sukcesami naszych zawodniczek.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i tekst

Mistrzyni świata seniorek, Natalii Czajkowskiej, udało się przytrzymać bardzo wysoką formę startową od czasu występu w Białymstoku. Była świetnie przygotowana pod każdym względem, pewna siebie, swobodna, czarująca. Nie dała szans rywalkom w swojej kategorii do lat 19, a miała bardzo wymagającą przeciwniczkę, Zuzanę Kardosovą, wicemistrzynię świata juniorek i czwartą zawodniczkę świata seniorek. Podczas finałowej prezentacji indywidualnej Natalia pojawiła się na scenie jako ostatnia i od razu widownia się ożywiła, nagradzając ją gromkimi brawami. A potem te nerwowe chwile podczas wyczytywania nazwisk zawodniczek na miejscach od 6 do 2. Wreszcie wszystko staje się jasne: jest zwycięstwo!

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi i buty

Za niedługi czas, na scenie pojawia się kolejna kategoria bikini fitness z następną naszą gwiazdą, mistrzynią Europy juniorek, Patrycją Słaby. Jesienny sezon Patrycjza miała „taki sobie” Na MP Juniorek ledwo, ledwo wygrywa z Czajkowską. Ale teraz wygląda zupełnie inaczej: dotrenowana, odpowiednio wysmuklona, ładnie przygotowana od strony estetycznej. Od razu widać, że czuje się pewniej, śmielej, swobodniej. Srebrny medal wydaje się być szczytem marzeń; wszak w jej kategorii występuje aktualna mistrzyni świata seniorek, Arida Muru z Estonii. A także piąta na Arnold Classic Europe Rosa Lopez z Hiszpanii, która wygrała na Diamond Cup w Zabrzu, a w overall przegrała jedynie jednym punktem ze Magdaleną Stawisiński. Hiszpańskojęzyczna widownia w Quito wyraźnie jej sprzyja. I zaczyna się odczytywanie wyników: na 4 miejscu mistrzyni Ameryki Południowej – Maria Paz z Paragwaju, na 3 – Rosa Lopez, na drugim… Arida Muru. Aż trudno w to uwierzyć! Mistrzyni świata seniorek przegrywa z juniorką z Polski! Patrycja aż podskakuje z radości. Niemożliwe stało się możliwe!

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi i tekst

Ale to nie koniec medalowej serii naszych młodych gwiazd bikini. Za chwilę na scenie pojawia się najstarsza kategoria: 22-23 lata +160 cm wzrostu, a w gronie zawodniczek brązowa medalistka poprzednich MŚJ, Natalia Damek. Dwie Europejki: Damek i Czeszka Magdalena Fejfarova wyróżniają się w gronie finalistek. Czeszka do tej pory nie miała większych sukcesów. Na MŚ w Białymstoku była 13, na Fitness Mania – 6. Natalia jest o krok od „złota”, ale tym razem dostaje srebrny medal. Nie ma jeszcze pełnych wyników, ale sądzę, że różnica punktowa była między nimi minimalna. Natalia jest bardzo smukła, sądzę, że przydałoby się jej jakieś 2 kg umięśnienia więcej, aby nieco uwypuklić duże grupy mięśniowe, szczególnie uda, najszersze grzbietu. Bo proporcje sylwetki ma idealne, tylko trzeba te sylwetkę ukształtować, obudować.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi i buty

W dalszej części zawodów występuje kolejna nasza gwiazda, zwyciężczyni Rankingu 2018 w wellness fitness, Nikoletta Sularz. Kategoria rozgrywana jest jako open, więc widać duże zróżnicowanie: występują niskie, masywne dziewczyny z Ameryki Południowej i tylko dwie Europejki: Nikoletta i Niemka Danica Geier. Wyniki mogą być różne, ale ostatecznie obie dziewczyny z Europy dochodzą do szczytu. Niemka wywalczyła brązowy medal MŚ seniorek w Białymstoku, jest więc groźna. Może nie w szczycie formy, ale Polka nie ma do niej szczęścia. I tak też kończy się ten pojedynek. Srebrny medal Nikoletty w jej pierwszym starcie na MŚ to duży sukces. Na kolejne przyjdzie jeszcze czas. Na MŚ Juniorek może jeszcze wystartować w przyszłym roku.

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Młodziutki Dominik Jewiak (16 lat) jest piąty w fitness juniorów, które połączono w jedną kategorię 16-23 lata. Wykonuje piękny i trudny program dowolny, ale konkurencja jest niezwykle silna za sprawą starszych zawodnik ów. Dochodzi do nie lada sensacji: aktualny mistrz swata seniorów Michal Barbier ze Słowacji przegrywa z mistrzem świata juniorów, Lucianem Popa z Rumunii!

Podobną sytuację ma Sandro Sołowiej w konkurencji fitness plażowego juniorów: jego kategorię 16-19 lat połączono ze starszą kategorią, w związku z czym jego szanse na medal zdecydowanie zmalały. Zostaje sklasyfikowany na 5 miejscu, chociaż patrząc na zestaw zawodników w tej grupie, mógłby być i na wyższej pozycji. Był nienagannie przygotowany, najlepszy od strony estetycznej (kolor). Ma szczęście do 5 miejsc, ale jestem pewien, że już niedługo ta seria 5 miejsc zostanie przełamana.

Komentarze (1)
Lorenohd

Wczoraj w Quito Sandro zajął 5 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów IFBB w Ekwadorze. Niestety podczas pierwszego porówniania został wycofany …. powód był za duży jak na wymagania dla jego kategorii. Zaczęło się od pozy przodem Sandro ma ostry brzuch wielkie piersiowe , świetnie wyląda bez 2 zdań faworyt nr 75 ma ostrzejszy brzuch jednak jest mikry i plaski. Poza bokiem znowu świetnie pokazany brzuch i wielka klatka Sandro , ale jak sędziowie zobaczyli te ogromne plecy i barki przy pozie tyłem odesłali go na 2 linie. A to już oznaczało że może być max 5 ! i był. Ale sami popatrzcie już na chłodno po analizie video nr 69 i 71 to paralici jeśli można tak powiedzieć o zawodnikach tej klasy 69 to krzywy anorektyk a 71 zamglony i nie umial pozować podpatrywał co robia pozostali ! Zwyciezca…. płaski, nijaki tyczkowaty i ołówkowe nogi jak ich większość - łydek ZERO . Dla mnie zawał. Wiem ,że Sandro jest na granicy tolerancji gabarytowo ,ale pozowanie ma do lekkich poprawek niemal idealne, separacja mistrz, proporcje znakomite , jego mięsnie zasługują na poemat - to człowiek genialny , ale na końcówce ŻLE prowadzony.
Poniżej link niech każdy oceni sam.
1 wyjście 4g54min
2 porównianie 5g13:20s
3 dekoracja 5g22:28s
https://livestream.com/…/26…/events/8474138/videos/184235118
WIELKIE GRATULACJE SANDRO !!!!!! tato jest dumny !! Dziękuje.

0