SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Masa po redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2061

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 90
Jesteś 4 kilo lżejszy a obcinałeś kalorie z 3900 do 2100? Coś tu zdecydowanie nie gra :)
1
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 544 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6789
blue_hope
http://potreningu.pl/articles/4354/mit-reverse-diet to tak do poczytania.
Jeśli redukcja trwa długo, to reverse nie ma sensu stosować, bo pogłębia się tylko problemy które zachodzą w gospodarce hormonalnej podczas długotrwałej redukcji.
Reverse logiczne jest, gdy redukcja trwa krótko, ale nie gdy jest to kolejny miesiąc na ujemnym bilansie...
Revers nie jest BEEE, ale są pewne sytuacje, gdzie jak jużTadeusz Sowiński napisał nie warto go stosować, bo zaostrza skutki redukcji.


Pozwolę się podłączyć do tematu i mam pytanie.
Jakie problemy hormonalne mogę mieć po długotrwałej redukcji ???
Pytam gdyż jestem typem właśnie który długo trwale redukuje i będzie redukował grube miesiące a może i lata...
Pozdr!
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 59
3900 nie jest bilansem zerowym, wkradła sie pomyłka :p 3300 jest bilansem zerowym. Dokladnie zaczalem swoje odchudzanie w styczniu 2015, diete mam od lutego tego roku. Do diety kalorie obcinał mi trener u którego wykupilem diete.
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 90
Moje zdanie jest takie że należy to podzielić na etapy. Nie rób reverse po 100 kalorii co tydzień ale nie rób też tak że jesz 2100 i odrazu wbijasz na 3300 czy 3800. Dodaj sobie na 2600 pożniej na 3000 pożniej na 3300 i wchodź pomału na masę , rozbij to chociaż na 2-3 tygodnie. Takie jest moje zdanie. Z układem hormonalnym napewno nic złego się w ten sposób nie wydarzy a ograniczysz też podlewanie tłuszczem po redukcji :D Pozdrawiam :)


Zmieniony przez - Tomashusm w dniu 2016-08-05 23:02:27
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Tomashusm
Jesteś 4 kilo lżejszy a obcinałeś kalorie z 3900 do 2100? Coś tu zdecydowanie nie gra :)


Zauważ, że chłopak wcześniej stracił 20kg, nie da się redukować w nieskończoność, wreszcie przychodzi taki moment, że jest zastój i spadam czasem kilogram na miesiąc.
Poza tym to pierwszy poważny sygnał, że organizm potrzebuje resetu i ma dość. Hormony siadają, metabolizm rozwalony..."czego chcieć więcej"





ernie1234
blue_hope
http://potreningu.pl/articles/4354/mit-reverse-diet to tak do poczytania.
Jeśli redukcja trwa długo, to reverse nie ma sensu stosować, bo pogłębia się tylko problemy które zachodzą w gospodarce hormonalnej podczas długotrwałej redukcji.
Reverse logiczne jest, gdy redukcja trwa krótko, ale nie gdy jest to kolejny miesiąc na ujemnym bilansie...
Revers nie jest BEEE, ale są pewne sytuacje, gdzie jak jużTadeusz Sowiński napisał nie warto go stosować, bo zaostrza skutki redukcji.


Pozwolę się podłączyć do tematu i mam pytanie.
Jakie problemy hormonalne mogę mieć po długotrwałej redukcji ???
Pytam gdyż jestem typem właśnie który długo trwale redukuje i będzie redukował grube miesiące a może i lata...
Pozdr!



w linku, który podałam są opisane hormony, które ulegają pogorszeniu, szwankuje testosteron, tarczyca, estradiol itd.
W każej redukcji warto po jakimś czasei robić przerwę na jakiś czas, by psycha i organizm odpoczął.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 59
Mocniejsza redukcja weszla dopiero od lutego 2016, wczesniej odzywialem sie normalnie czy ze w mniejszych ilosciach i duzo mniej slodkiego :) Wejde najpierw na 2600-2700kcal :) dziekuje za porady :)
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3134 Napisanych postów 15808 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 146709
Tomashusm
Moje zdanie jest takie że należy to podzielić na etapy. Nie rób reverse po 100 kalorii co tydzień ale nie rób też tak że jesz 2100 i odrazu wbijasz na 3300 czy 3800. Dodaj sobie na 2600 pożniej na 3000 pożniej na 3300 i wchodź pomału na masę , rozbij to chociaż na 2-3 tygodnie. Takie jest moje zdanie. Z układem hormonalnym napewno nic złego się w ten sposób nie wydarzy a ograniczysz też podlewanie tłuszczem po redukcji :D Pozdrawiam :)



Zmieniony przez - Tomashusm w dniu 2016-08-05 23:02:27



Powiedz mi, bo to co piszesz sensowne nie jest, jak może zalewać go tłuszczem, skoro NADAL będzie na bilansie ujemnym? Nabije się wodą, glikogenem i tyle, z czego ma tłuszcz się odłożyć?
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 90
Jeżeli podbijesz odrazu o 500kcal to już nie będziesz robił reverse, reverse zakłada że co tydzień dodajesz po 50-150kcal...wtedy by takie dodawanie trwało rzeczywiście pół roku i byłoby chore. Ale w drugą skrajność też nie można iść :) Prawda zawsze leży gdzieś pomiędzy ^^
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 90
Mistrzu ty byłeś za tym żeby podbił z 2100 na 3900 więc nie gadaj głupot, oczywiście że przy takim przeskoku by się zalał, to jest 1800kalorii! :) ŻADEN dietetyk takiej zmiany nie zaleci! Zmiany wprowadza się stopniowo! Nie przez 5 miesięcy ale z dnia na dzień też nie :D(mówimy tutaj o PODWOJENIU ilości zjadanych kcal) Czy to tak trudno zrozumieć?
1
...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83989 Wiek 50 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 709968
a gdzie Ty w awatarze widzisz "mistrza"?
kalorie trzeba podbić okolicę zera kalorycznego i tyle ,szkoda czasu na pierdoły
dodałbym jeszcze jakieś krótki interwały ,żeby rozpędzać metabolizm
1

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo syty posiłek - czas trawienia

Następny temat

CBL

electro
Polecane artykuły