Witam wszystkich,
Zaczynam swoją przygodę z siłownią jak i zdrowym normalnym odżywaniem (chociaż wcześniej jadłem dużo to nie trzymałem się godzin i nie były to wartościowe produkty) jestem typowym ektomorfikiem.
Po pierwszej wizycie na siłowni zalecono mi ćwiczenia z samymi hantelkami (nie byłoby w tym nic złego lecz szczerze mówiąc wyglądało to bardziej jak lekcja fitness niż zajęcia na siłowni, czy ćwiczenia na brzuch które równie dobrze mógłbym wykonać w domu, a nie po to postanowiłem chodzić na siłownię, chciałbym ćwiczyć każdą partie mięśni. Kolega radził mi ćwiczenia typowo "crossfitowe", wczoraj je wykonałem i mimo dużego zmęczenia myślę że crossfit nie pomoże mi w zbudowaniu upragnionej masy.
I w tym momencie mam pytanie do was wszystkich, nie chce tracić czasu na siłowni i chciałbym robić coś co naprawdę wpłynie na moją masę i sylwetkę, czytałem dużo o treningach FBW i szczerze mówiąc bardzo mi sie podobają, ale nie wiem kompletnie jak do tego podejść i co robić. Mógłbym was prosić o jakiś podstawowy plan dla osoby początkującej?
I drugie pytanie, czy w cwiczeniach musi być uwzględnione wyciskanie sztangi czy przysiady z nią? Myślę że siły jeszcze na takie ćwiczenia nie mam i chciałbym skupić się na hantlach/maszynach/wykorzystaniu masy swojego ciała. Dziękuje szczerze za wszystkie odpowiedzi :) Przepraszam za jakiekolwiek błędy czy złe sformułowania, ale tak jak mówię dopiero wchodzę w ten temat :)
Zaczynam swoją przygodę z siłownią jak i zdrowym normalnym odżywaniem (chociaż wcześniej jadłem dużo to nie trzymałem się godzin i nie były to wartościowe produkty) jestem typowym ektomorfikiem.
Po pierwszej wizycie na siłowni zalecono mi ćwiczenia z samymi hantelkami (nie byłoby w tym nic złego lecz szczerze mówiąc wyglądało to bardziej jak lekcja fitness niż zajęcia na siłowni, czy ćwiczenia na brzuch które równie dobrze mógłbym wykonać w domu, a nie po to postanowiłem chodzić na siłownię, chciałbym ćwiczyć każdą partie mięśni. Kolega radził mi ćwiczenia typowo "crossfitowe", wczoraj je wykonałem i mimo dużego zmęczenia myślę że crossfit nie pomoże mi w zbudowaniu upragnionej masy.
I w tym momencie mam pytanie do was wszystkich, nie chce tracić czasu na siłowni i chciałbym robić coś co naprawdę wpłynie na moją masę i sylwetkę, czytałem dużo o treningach FBW i szczerze mówiąc bardzo mi sie podobają, ale nie wiem kompletnie jak do tego podejść i co robić. Mógłbym was prosić o jakiś podstawowy plan dla osoby początkującej?
I drugie pytanie, czy w cwiczeniach musi być uwzględnione wyciskanie sztangi czy przysiady z nią? Myślę że siły jeszcze na takie ćwiczenia nie mam i chciałbym skupić się na hantlach/maszynach/wykorzystaniu masy swojego ciała. Dziękuje szczerze za wszystkie odpowiedzi :) Przepraszam za jakiekolwiek błędy czy złe sformułowania, ale tak jak mówię dopiero wchodzę w ten temat :)
Krzysztof Piekarz


