SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Kilkanaście serii jednego ćwiczenia.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 89 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1675
Witam, czy są jakieś przeciwwskazania do robienia kilkunastu serii (12-16 w zależności od partii) tego samego ćwiczenia, zamiast robienia 3 ćwiczeń po 4 serie, lub 4 ćwiczeń po 4 serie JEŻELI TO JEDNO ĆWICZENIE ANGAŻUJE TĄ SAMĄ PARTIE CO 3-4 INNE ĆWICZENIA? Wolałbym robić jedno ćwiczenie, które mi dobrze wchodzi niż oprócz tego 2-3 inne które już słabiej, przykładowo ćwiczenie na biceps.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 304533
Rafał35
Pytam bo wczoraj jak robiłem MC klasyk, jakiś gość powiedział mi że powinienem robić sumo bo jestem niski i więcej bym podnosił. Zastanawiam się czy ma rację i w którym kierunku iść.


Przy sumo z reguły sztanga pokonuje mniejszy dystans więc teoretycznie powinno się podnosić więcej. Ale najlepiej spróbować czy taka technika pasuje.
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682928
Okresowo bywa to ciekawe doświadczenie. Jednak nie zapewnia niestety wszechstronnego rozwoju na dłuższą metę.
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 41 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 601
W przypadku ćwiczeń wielostawowych, angażujących wiele partii mięśniowych jak najbardziej. Wykonywanie tylu serii ćwiczeń izolowanych raczej mija się z sensem.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 304533
Przysiad czy wyciskanie fajna sprawa zrobic od czasu do czasu kilkanaście serii Wrażenia niezapomniane
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 6 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 126451
tak, jw. wspomniano, nawet fajne to bywa ale w ramach jakiegoś mikrocyklu i to nie za często powtarzanego- trzeba oczywiście też pamiętać, ze jedno ćwiczenie nigdy nie zapewni wszechstronnego rozwoju... co już też pośrednio wskazano
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 46 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 434
Dołączę się do pytania


W treningu nie kulturystycznym do pełnego przetrenowania nóg wystarczą przysiady ATG ze sztangą z przodu i z tyłu + np. MC klasyk i sumo. Trening 2 razy w tygodniu, 2 ćwiczenia na sesii w różnych zestawach.
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682928
W treningu niekulturystycznym to i jeden rodzaj siadów wystarczy. jak to trening siłowy to można już niczego więcej nie robić. Martwy tez w jednej formie dobranej do indywidualnych parametrów.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 46 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 434
Martwy tez w jednej formie dobranej do indywidualnych parametrów.



Odnośnie indywidualnych parametrów w MC. Prawie zawsze robiłem klasyk bo tylko ten znałem, od niedawna czasami robię czasami sumo, wiem że dokładnie nie da się tego określić ale przy 162 cm wzrostu który sposób można mi polecić.

MAX 205 kg klasyk, Sumo ?
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682928
to nie zależy od wzrostu a od budowy anatomicznej i proporcji kończyn, tułowia

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 46 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 434
Może zdjęcia w profilu Ci wystarczą jako wyznacznik.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 46 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 434
Pytam bo wczoraj jak robiłem MC klasyk, jakiś gość powiedział mi że powinienem robić sumo bo jestem niski i więcej bym podnosił. Zastanawiam się czy ma rację i w którym kierunku iść.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push Pull do oceny

Następny temat

na każdym treningu (FBW) 10+ serii wl SIŁA

electro
Polecane artykuły