Witajcie! Jako, że progres nie przychodzi już z treningu na trening to postanowiłem wprowadzić do swojego planu trening siłowy oparty na pięciu seriach. Pytanie mam odnośnie progresji ciężaru pomiędzy seriami i czy w ogóle warto jest ją stosować?
Obecnie trening siłowy klatki na ławce prostej wygląda tak:
- 5 serii po 5x 65kg
Czyli jak widzicie w treningu siłowym nie stosuję progresji i regresji ciężaru między seriami. Klatke ćwiczę 2 razy w tygodniu, raz siła, raz hipertrofia i tutaj stosuję już progresję ciężaru między seriami, wygląda to dokładnie tak:
- płaska 4 serie, 12x 55, 10x 60, 8x60, 8x62.
Generalnie robiąc po raz pierwszy trening siłowy byłem bardzo zdziwiony, że nie dam rady podnieść 5x 70 kg, no ale cóż.
Proszę Was o radę! pozdrawiam!
Obecnie trening siłowy klatki na ławce prostej wygląda tak:
- 5 serii po 5x 65kg
Czyli jak widzicie w treningu siłowym nie stosuję progresji i regresji ciężaru między seriami. Klatke ćwiczę 2 razy w tygodniu, raz siła, raz hipertrofia i tutaj stosuję już progresję ciężaru między seriami, wygląda to dokładnie tak:
- płaska 4 serie, 12x 55, 10x 60, 8x60, 8x62.
Generalnie robiąc po raz pierwszy trening siłowy byłem bardzo zdziwiony, że nie dam rady podnieść 5x 70 kg, no ale cóż.
Proszę Was o radę! pozdrawiam!
Krzysztof Piekarz