SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,
Chodzę na siłownię od lutego, diety jako takiej zacząłem trzymać się od końca czerwca.
Jestem dość aktywny fizycznie, bo od 5 lat, 3 razy w tygodniu, trenuję piłkę nożną, do tego dochodzą 3 treningu na siłowni(wcześniej 2).
Moja waga to 89kg przy wzroście 191cm, stąd zapotrzebowanie kaloryczne na utrzymanie wyliczone na potreningu.pl wyszło mi na poziomie 3600kcal z domyślnym rozkładem makroskładników(W: 60% B: 15% T:25%).
Zawsze uważałem siebie za dość szczupłą osobę, mój typ budowy jest dość ektomorficzny, a swój bf określałem na poziomie ok. 12-14%, oczywiście posługując się kalkulatorami w Internecie uwzględniającymi pomiary różnych obwodów, wiedziałem że z ich dokładnością bywa różnie, ale chciałem mieć jakiś punkt wyjścia, jakież było moje zdziwienie, gdy robiąc pomiary składu ciała na siłowni(stając na wadzę i łapiąc w dłonie jakieś uchwyty), poziom mojej tkanki tłuszczowej wyniósł 21%. Trener na siłowni zapewniał mnie, że w moim przypadku, przy mojej aktywności, stosując dietę na poziomie 3500kcal nie złapię fatu.
No więc, mój problem polega na tym, że nie wiem, co robić. Zmniejszyć liczbę kalorii, zmienić rozkład makroskładników, przejść na redukcję, czy może zostawić tak jak i jest? Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
a co z tkanką tłuszczową? rozumiem że mam się nie kierować wynikiem badań? i co do twojego komentarza "co najmniej 10kg", z tym będzie problem, ja staram się głównie skupić na tej piłce, a w tej sytuacji przybranie aż tylu będzie kolidowało z moimi występami i utrzymaniem kondycji. oczywiście siłownia też jest dla mnie ważna, ale stanowi niejakie uzupełnienie treningów piłki nożnej, chciałbym przybrać na sile, przy okazji zdobywając dobrze wyglądającą sylwetkę.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3636 Napisanych postów 31015 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294323
Przy budowaniu masy mięśniowej ZAWSZE syntezuje się pewna ilość tkanki łtuszczowej, ale przy dobrej diecie i aktywności można to zminimalizować do minium.
Wstaw dietę wg
https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html

popawimy co mozna poprawić a potem powiemy jak budować mniej więcej żeby się nie zalać
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszystkie maszyny,które mierzą kompozycje ciała trzeba traktować z przymrużeniem oka. Daj zdj poglądowe sylwetki,to Ci powiemy jak sprawa wygląda :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
to znaczy moje podejście do diety jest luźne, nie układam sobie jadłospisu, tylko codziennie staram się jeść względnie zdrowo i tak, aby zmieścić się w makro, oczywiście od czasu do czasu pozwalając sobie na jakieś "brudne" jedzenie ;)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3636 Napisanych postów 31015 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294323
no tak, ale sprecyzowałeś mówiąc o kcal.
Chodzi o to, żeby wstawił dietę ogólną, to co najczęściej jesz i tyle
a jeśli chodzi o robienie masy czystej to trzeba już pewną dyscyplinę żywieniową utrzymać, żeby przynajmniej wiedziec na czym się stoi, bo jak nie wiesz ile zjadasz białka, tłuszczy, węgli to ciężko coś rokować. Od tego się wychodzi, potem już liczyć nie musisz tylko dokładać kcal sukcesywnie z węglowodanów, obserwując ciało i przyrost masy, jak nie idzie to zwiększasz, jak za szybko to odwrotnie
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Załączam zdjęcie sylwetki dla tylkobajce, a skan z typowego dnia "diety" postaram się wysłać wieczorem.
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Załączam zdjęcie sylwetki dla tylkobajce, a skan z typowego dnia "diety" postaram się wysłać wieczorem.

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Zmieniony przez - bonusgrunwaldkariera w dniu 2014-08-27 13:11:15
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Poprzednie zalaczenie mi nie wyszło, więc wrzucam na tinypic http://oi60.tinypic.com/o58bw3.jpg i wybaczcie mi x post z rzędu, ale ciężko obsługuje się to forum z pozycji telefonu.
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
dodaje zrzut z dnia dzisiejszego, tak jak mówiłem, moje podejście do diety jest luźne, stąd takie produkty jak "knoppers" lub "ciasto shrek" :)

...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Rzeczywiście wygląda gość luźno Przede wszystkim zastanów się co chciałby teraz robić i jaki jest Twój cel. Ew. wrzuć też zdjęcie, to podpowiemy Ci co my byśmy robili. W diecie jest sporo do wyeliminowania/dodania.

Moderator działu Odżywianie

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mikro i makro

Następny temat

DIETA DO SPRAWDZENIA

electro
Polecane artykuły