SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

2 propozycje układu FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1366

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 540 Napisanych postów 1749 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 662886
Mam do Was pytanie. Ostatnio ćwiczyłem (2 miesiące) układem I, teraz po 3 tygodniowej przerwie zdrowotnej wracam i zastanawiam się , czy zostać przy tym układzie czy przyjąć II, który sobie wymyśliłem, Chodzi w nim o to, że w rozkładzie A wrzuciłem same najcięższe ćwiczenia a w B troszkę lżejsze + coć na biceps i triceps. Poza tym dzięki temu przysiady zawsze robiłbym 2 razy w tygodniu a martwy ciąg raz, a wydaje mi się, że z przysiadów mimo wszystko będę czerpał więcej zysków.

Poniżej wklejam propozycje:
Przy układzie ABA BAB, 4 serie każdego ćwiczenia, rampa 10 (za wyjątkiem brzucha i łydek)

I.
A:
1. Przysiady tylne
2. Wyciskanie sztangi leżąc na płaskiej
3. Wiosłowanie sztangą w opadzie nachwytem
4. Wyciskanie sztangielek siedząc
5. Uginanie przedramion ze sztangą prostą
6. Łydkownica siedząc
7. Allahy

B:
1. Martwy ciąg klasyczny
2. Wyciskanie sztangi leżąc na skosie dodatnim
3. Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki
4. Push Press
5. Wyciskanie francuskie leżąc
6. Ośle wspięcia
7. Unoszenie nóg leżąc

albo w stałym układzie ABA (B lżejszy) 5 serii każdego ćwiczenia, rampa 10 (za wyjątkiem brzucha i łydek)
II
A:
1. Przysiady tylne
2. Wyciskanie sztangi leżąc na płaskiej
3. Wiosłowanie sztangą w opadzie nachwytem
4. Push Press
5. Łydkownica siedząc/Ośle wspięcia
6. Allahy/Unoszenie nóg leżąc

B:
1. Martwy ciąg klasyczny
2. Wyciskanie sztangi leżąc na skosie dodatnim
3. Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki
4. Wyciskanie sztangielek siedząc
5. Wyciskanie francuskie leżąc
6. Uginanie przedramion ze sztangą

Z góry dziękuje za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 14 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
proszę wypełnić ankietę działu:
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html 
Zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, treningu przygotowanego przez naszych trenerów.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 540 Napisanych postów 1749 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 662886
Płeć : M

Wiek :34

Waga :87

Wzrost :184

Cel treningowy :redukcja/rekompozycja

Staż treningowy na siłowni : po długiej przerwie, ostatnio 4 miesiące

Uprawiane inne sporty :brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :full

Dieta : zbilansowana (180B, 180W, 70T = 2100 kcal)

Przeciwskazania medyczne :brak

Zażywane suplementy :multiple sport, magnez, gaba

Ostatnio przerabiany plan:fbw

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): ciężary z czwartych serii:
przysiad 70kgx10
mc 75kgx10
wyciskanie 60kgx10
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Tak na prawdę nie ma znaczenia, którą wersję wybierzesz ponieważ baza w obu jest bardzo dobra. Różnią się tylko dodatkami.
Wykonuj oba plany naprzemiennie.
Wykonuj albo rampę albo określoną ilość serii
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 540 Napisanych postów 1749 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 662886
Dzięki za odpowiedź.
Wybrałem II, ale jeszcze zamiast sztangi na skosie zamienię na sztangielki.
Wykonuję po 5 serii. po 10 powt, traktując dwie pierwsze jako wejściowe (ok 50-60% CM), a 3 ostatnie mniej więcej 80,90 i 100% CM. Rozumiem, że nie warto byłoby robić tych 2-3 ostatnich na 100CM ?

Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2014-08-19 11:02:56
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Takie wejście jak robisz jest ok nie ma co wskakiwać od razu w trzeciej serii na ciężar docelowy, bezpieczniejsze jest spokojne wejście
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 540 Napisanych postów 1749 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 662886
Ok, dzięki. A jeszcze jedno.
Jak długo należałoby ćwiczyć układem 5x10powt. ? czy np co 2 tyg zmieniać na 15, 10 i 5 powt ?
Czy robić te zmiany w ciągu jednego tygodnia? Czy na razie nie kombinować ?
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Generalnie mógłbyś co 4 tygodnie zmieniać zakres powtórzeń ale nie skacz 15/10/5 tylko odejmuj po 2 powtórzenia w ramach standardowej progresji liniowej i będzie ok progres powinien być ciągły
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 540 Napisanych postów 1749 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 662886
Ok. dzięki bardzo.
a więc wstępnie mogę założyć:
1-4tyg - 10 powt
5-8 - 8 powt
9-12 powt
i dalej albo nowy plan albo od 10 ? Niżej chyba nie ma sensu na tym poziomie schodzić.
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Nawet do 6 spokojnie możesz zejść
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 540 Napisanych postów 1749 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 662886
jasne, tak miało być 9-12 6 powt. ale coś mi ucięło 6
Dzięki za pomoc
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny, masa

Następny temat

Brak cardio=brak efektów?

electro
Polecane artykuły