SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

EKTOMORFIK Początki, proszę o poradę !!

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6292

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4321
Witam, na siłownię chodzę dokladnie od 14 listopada
Ektomorfik
21 lat
Wzrost - 180cm
waga początkowa 75, obecnie 79
CEL: dobra sylwetka na wakacje(niekoniecznie rzeźba)
Przez pierwsze dwa tygodnie jadłem 4000kcal, podlewało mnie na brzuchu i klatce piersiowej, zmniejszyłem i obecnie jem 3600-3700kcal(220bialko, 420 ww,125 T ).
Ćwiczę FBW drsquata z forum:
A)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie na plaskiej 5 x 5
-wioslowanie w opadzie 5 x 5
-pompki na poreczach 3 x max (to bedzie twoj triceps...)
+
brzuch i/lub lydki 2-3 x 15-20

B)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie w staniu 5 x 5
-klasyczny MC 5 x 5
-drazek podchwytem 3 x max (...a to twoj biceps)
+
lydki i/lub brzuch 2-3 x 15-20

Siła ruszyła sporo na +
Ramiona urosły o prawie 1,5cm, uda, łydki, plecy nabierają mięśni.
Waga sporo skoczyła więc podejrzewam ze duza częśc to tłuszcz na brzuchu, dlatego tez zmniejszylem kalorycznosc.

Moje pytanie brzmi czy masowac powiedzmy do marcaczy zredukowac ten tluszczyk na brzuchu i wtdy masa? Jestem ektomorfikiem jak sądze(z tłuszczykiem na brzuchu). Jeśli masować to jak to robić żeby się nie podlewać i nie skonczyć jak tłusta świnia?
Jeszcze jedno wszystko zaczeło rosnąć prócz klatki która jedyne co złapała to troche tłuszczu w dolnej części :( Czy coś zmienic w treningu ?















Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 136 Napisanych postów 4193 Wiek 39 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 44226
Jak chcesz notować postępy to załóż dziennik w odpowiednim dziale. Tutaj temat poleci z szybkością Usaina Bolta.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4321
Chciałbym po prostu dowiedziec sie co byście robili na moim miejscu, z dietą i siłownią nigdy nie miałem nic wspólnego, długo odkładałem pieniądze żeby wyjechac na studia do wielkiego miasta i zmienić siebie, również pod względem fizycznym
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 136 Napisanych postów 4193 Wiek 39 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 44226
Masz dział odżywanie, trening dla początkujących. Tam wszystko jak na dłoni.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1533 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16833
Bierz się za aeroby sadło trzeba zrzucić
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1076 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14847
ja bym powiedzial ze jestes endo masz grube kosci nadgarstkow. Albo opcja b jestem skinny-fat

Sila!!!!!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 436 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11441
Endo to na pewno nie jest, w bareczkach chudy jak przecinak. Zwykły, zatłuszczony ekto. Swoją drogą prócz typowego grubasa, to chyba najgorsza możliwa startowa sylwetka. Nie wiadomo, czy palić, czy masować. Moim zdaniem powinieneś wyznaczyć czystą miskę i minimalnym dodatkiem kcal i w połączeniu z dobrym treningiem i aerobami fat powinien delikatnie spadać a mięśnie iść ( jako, że jesteś początkujący, organizm powinien tak zareagować).

Co do klatki - większość początkujących zamiast jej, ćwiczy przód barków i tricepsy przy wyciskaniu. Kluczem do sukcesu jest maksymalne spięcie łopatek pod siebie -> cofnięcie barków -> zrobienie lekkiego mostka i wyciskamy z klatki piersiowej. Na początku postaw tylko na technikę, ciężar nie powinien być duży - na te 10 powtórzeń żeby starczyło Ci siły, obserwuj pompę na klacie, po poprawnie wykonanym ćwiczeniu musi być!

Mam nadzieję, że zdążysz przeczytać zanim temat poleci.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4321
Ja byłbym za skinnyfat, chociaż mój ojciec to typowy endo(jak byl mlodszy to wygladal jak ja )
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4321
A więc zostanie przy 3700kcal + aeroby będzie dobrym rozwiazaniem ? ile i kiedy dodać te aeroby ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 436 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11441
Po każdym treningu, kilkanaście minut na małej intensywności.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4321
Cwicze w poniedzielek, środe i piątek. W czwartek mam 45minut lekcji jazdy na łyżwach, caly czas w ruchu, ćwiczenia, zabawy itp. To już moge uznać za aeroby, mimo to dodać te po treningu ?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

16 lat, do oceny 97r.

Następny temat

19 lat 1 rok około

Shoty
Polecane artykuły