Witam od 4 miesięcy chodzę regularnie na siłownię . Mam 16 lat i 175 cm wzrostu , waga : ok. 80 kg , martwię się że poprzez siłownię mogę już wcale nie urosnąć . Tata : 182 cm , mama : 164 cm , dziadkowie są raczej niscy . Nie miałem jeszcze szybkiego skoku wzrostu , zawsze wzrastałem powoli w ostatnim roku urosłem może kilka cm . Od pewnego czasu jak się rozciągam to strzela mi w kręgosłupie , nie wiem czego jest to przyczyna . Dodam że gdy nie chodziłem na siłownie to mi nie strzelało . Staram się nie robić ćwiczeń obciążających kręgosłup . Siłownia jest niestety bez trenera , zawsze radze się bardziej doświadczonych kolegów i wydaje mi się że wykonuje wszystkie ćwiczenia poprawnie technicznie . Zawsze z prostymi plecami . Widzę bardzo dobre efekty jak na 4 miesiące . Nie mam określonej diety ale jem bardzo dużo produktów białkowych , natomiast mało węglowodanów oraz tłuszczy . Moje pytanie brzmi : czy mam szanse jeszcze trochę urosnąć , wiadomo że już dużo nie pociągnę ale chociaż do 180 cm oraz czym może być spowodowane te strzelanie w kręgosłupie ?
Jeżeli temat dodałem nie tu gdzie trzeba to z góry przepraszam , ponieważ jestem tu nowy i nie ogarniam jeszcze :/
Pozdrawiam :)
Zmieniony przez - michal213 w dniu 2013-11-11 13:26:49
Jeżeli temat dodałem nie tu gdzie trzeba to z góry przepraszam , ponieważ jestem tu nowy i nie ogarniam jeszcze :/
Pozdrawiam :)
Zmieniony przez - michal213 w dniu 2013-11-11 13:26:49
Krzysztof Piekarz