SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Plan treningowy dla początkuchących

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 698

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

17

Waga

60

Wzrost

175

Cel treningowy

przyrost masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni

2 miesiące

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

3500/4000 kalorii

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

masówka, kreatyna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 122
Witam, mam niewielki staż na siłowni i po wakacjach planuje wziąć się za siebie calkiem konkretnie. Myślicie, że dieta 3500/4000 kalorii, masówka i kreatyna na poczatek wystarczą?

Oto mój plan treningowy (ulozylem go sam, wiec w razie wiekszych niedociagniec prosił bym o drobne poprawki oraz rady)

PONIEDZIALEK; klatka + barki

1. ROZPIĘTKI NA ŁAWCE POZIOMEJ 5 serii ( 10,8,8,6,4)
2. WYCISKANIE SZTANGI ZZA KARKU 5 serii (10,8,8,6,4)
3. WYCISKANIE SZTANGIELEK NA ŁAWCE POZIOMEJ 5 serii (10,8,8,6,4)
4. UNOSZENIE RAMION BOKIEM W GÓRĘ 5 serii (10,8,8,6,4)
5. WYCISKANIE SZTANGIELEK NA SKOSIE DODATNIM 5 serii (10,8,8,6,4)
6. PODCIAGANIE SZTANGI DO BRODY W STANIU 5 serii (10,10,10,10,10)
7. ROZPIĘTKI NA SKOSIE DODATNIM 5 serii (10,8,8,6,4)
8. UNOSZENIA RAMION W PRZÓD (JEDNORĄCZ) 5 serii ( 10,10,10,10,10)
9. WYCISKANIE SZTANGI NA SKOSIE UJEMNYM 5 serii (10,8,8,6,4)


SRODA; plecy + przedramiona (co do przedramion to 3 jakies cwiczenia dodam)

1. WIOSŁOWANIE SZTANGĄ 5 serii (15,10,8,8,8)
2. PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE 5 serii (15,10,8,6,4)
3. PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE 5 serii(10,8,8,6,4)

4. PRZENOSZENIE SZTANGI ZA GŁOWĘ W ŁEŻENIU NA POZIOMEJ 5 serii(10,8,8,6,4)

5. SKŁONY ZE SZTANGĄ TRZYMANĄ NA KARKU (TZW. „DZIEŃ DOBRY”) 5 serii(10,8,8,6,4)

6. UNOSZENIE TUŁOWIA Z OPADU 5 serii(10,8,8,6,4)
7. WZNOSY BARKÓW ”SZRUGSY" 5 serii (15,15,15,15,15)
8. "MARTWY CIĄG” NA PROSTYCH NOGACH 5 serii(10,8,8,6,4)


PIATEK; nogi + rece

1. PRZYSIADY 5 serii (10,10,8,8,6,)
2. UGINANIE W CHWYCIE MŁOTKOWYM 4 serie (10,8,8,6)
3. ZGINANIE NÓG W LEZENIU NA MASZYNIE 5 serii (10,10,8,8,6,)
4. FRANCUSKIE WYCISKANIE 4 serie (10,8,8,6)
5. HACK-PRZYSIADY 5serii (10,10,8,8,6)
6. UGINANIE RAMION ZE SZTANGA 4 serie (10,8,8,6)
7. MARTWY CIĄG 5serii (10,10,8,8,6)
8. PROSTOWANIE PRZEDRAMIENIA W OPADZIE TULOWIA 4 serie (10,8,8,6)
9. WSPIĘCIA NA PALCE SIEDZĄC 5 serii (15,15,10,10,10)
10. MODLITEWNIK 4 serie (10,8,8,6)
11. WSPIĘCIA NA PALCE STOJĄC 5 serii (15,15,10,10,10)
12. POMPKI SZWEDZKIE 4 serie (10,8,8,6)

Zastanawiam sie czy złą opcją bylo by rozdzielenie treningu bicepsa i tricepsa, jezeli byloby to mozliwe to triceps powedrowal by na środowy trening.

Z góry dziękuje. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14021
Nie podałeś obciążeń roboczych. Plan jest maksymalnie przeładowany i ogólnie do wyrzucenia. Tu jest plan dla Ciebie https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html proponuję od etapu III
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 122
Krótko mówiąc, parę pierwszych miesięcy to ogólno rozwojówka?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14021
Tak. Ogólnorozwojowy to nie znaczy lekki. FBW stawia na ogólny rozwój ale to nie znaczy, że nie odczujesz mocno treningów.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 122
Rozumiem, to jest na zasadzie: 1 ćwiczenie które ćwiczy powiedzmy 3 partie. A jeżeli chodzi o suplementy na początek co mógłbyś mi coś poradzić??
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14021
Ogólnie rośnie się od ćwiczeń złożonych, wielostawowych na wolnym ciężarze. Na początku wszelkie maszyny, wyciągi, zabawy z hantelkami odpadają.

Dobra dieta załatwia sprawę :) Suplement (jak sama nazwa wskazuje) to uzupełnienie diety a skoro ona jest dopięta to co tu uzupełniać?

Zmieniony przez - dawid.p w dniu 2013-07-24 11:14:02
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 122
Ok ;) dzieki wielkie. Pozdrawiam
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta i trening do oceny

Następny temat

Trening na mase,pare pytan

Shoty
Polecane artykuły