Hej!!! Niedawno w telewizji w jakimś programie medycznym wypowiadał się dietetyk. Stwierdził, że kalorie w mleku, lub jogurtach naturalnych do 2% spala się same, w procesie trawienia i że ktoś kto je x różnych rzeczy to schudnie mniej niz ten, kto je tyle samo a do tego wypija nieograniczoną ilość mleka i jogurtów 0-2% . Co o tym myślicie??? Mnie się za bardzo nie chce wierzyć, ale z drugiej strony dietetyk nie powinien rzucać słów na wiatr...
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
Nie przekreciles - ale tam zazwyczajsa damne procentowe tylko
ps. witam
Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
ps. witam
Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Wiesz, zależy jak pewne było to źródło, w tym przypadku TV, ale np. w takich gazetach jest pełno diet, które też niby układa dietetyk, ale są one grubo poniżej zapotrzebowania kalorycznego osby która je stosuje. Wracając do mleka, to powinniśmy bazować, na tabelach kalorycznych i BTW, ale w tych tabelach są też ważywa które "spalają" sie same w procesie trawienia (brukselka), tak więc z tym mlekiem to może być różnie. Ja popytam znajomego dietetyka, choć i oni nie zawsze wygłaszają słuszne opinie. Jeśli masz gdzieś nagrany ten magazyn z TV, albo link gdzie można coś więcej o tym przypadku sie dowiedzieć to go podaj, ja jestem zdania, że umiarkowana ilość mleka nikomu nie zaszkodzi, (ja wole jogurt) ale podkreślam umiarkowana.
NEMEZIS
NEMEZIS
...
Stwierdził, że kalorie w mleku, lub jogurtach naturalnych do 2% spala się same, w procesie trawienia i że ktoś kto je x różnych rzeczy to schudnie mniej niz ten, kto je tyle samo a do tego wypija nieograniczoną ilość mleka i jogurtów 0-2% . Co o tym myślicie???
MYSLE ZE TO GLUPOTA. BEZSENSU
"KALORIE SPALA SIE SAME" HRHRHRH TZN JAK SAME ? WYPARUJA ?
WEZMY PRZYKLAD NA CHLOPSKI ROZUM :
GOSC JE 2000KCAL /DZIEN I CHUDNIE
DRUGI JE 2000KCAL W TYCH SAMYCH PRODUKTACH I PIJE DO TEGO 5LITROW MLEKA 1,5% DZIENNIE (CHOC "OGRANICZYLEM" ILOSC - W POROWNANIU DO NIEOGRANICZONEJ WARTOSCI PODANEJ PRZEZ "DIETETYKA") CO DAJE NAM (NA SZYBKO PRZELICZAM) OKOLO 150G BIALKA, 75G TLUSZCZU I 250G WW CO DAJE NAM W SUMIE 600+675+1000KCAL
RAZEM 2275KCAL WIECEJ OD POPRZEDNIKA ....
WNIOSEK SAM WYSUN
NA PEWNO BEDZIE DOBRY
pozdrawiam
Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
MYSLE ZE TO GLUPOTA. BEZSENSU
"KALORIE SPALA SIE SAME" HRHRHRH TZN JAK SAME ? WYPARUJA ?
WEZMY PRZYKLAD NA CHLOPSKI ROZUM :
GOSC JE 2000KCAL /DZIEN I CHUDNIE
DRUGI JE 2000KCAL W TYCH SAMYCH PRODUKTACH I PIJE DO TEGO 5LITROW MLEKA 1,5% DZIENNIE (CHOC "OGRANICZYLEM" ILOSC - W POROWNANIU DO NIEOGRANICZONEJ WARTOSCI PODANEJ PRZEZ "DIETETYKA") CO DAJE NAM (NA SZYBKO PRZELICZAM) OKOLO 150G BIALKA, 75G TLUSZCZU I 250G WW CO DAJE NAM W SUMIE 600+675+1000KCAL
RAZEM 2275KCAL WIECEJ OD POPRZEDNIKA ....
WNIOSEK SAM WYSUN
NA PEWNO BEDZIE DOBRY
pozdrawiam
Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
no, w sumie to sam się nasuwa
. Właśnie wiem, że to co piszą, czy mówią w TV, to nie zawsze prawda, dlatego zapytałam się o wasze zdanie.
A co do tego, że spalają się same to chodziło mi o to, że więcej energii idze na strawienie, niż one dostarczają(tak to mniej więcej było powiedziane).
Niestety nie mam nagranej tej wypowiedzi.
Acha, a co do tych warzyw to też coś takiego słyszałam - o brokułach,brukselce, szparagach, bakłażanach, karczochach, szpinaku, kapuscie, kiwi, papaji i mango. To było gdzieś w necie, chyba na polki.wp.pl
To też waszym zdaniem jest nie prawdziwe???
. Właśnie wiem, że to co piszą, czy mówią w TV, to nie zawsze prawda, dlatego zapytałam się o wasze zdanie.
A co do tego, że spalają się same to chodziło mi o to, że więcej energii idze na strawienie, niż one dostarczają(tak to mniej więcej było powiedziane).
Niestety nie mam nagranej tej wypowiedzi.
Acha, a co do tych warzyw to też coś takiego słyszałam - o brokułach,brukselce, szparagach, bakłażanach, karczochach, szpinaku, kapuscie, kiwi, papaji i mango. To było gdzieś w necie, chyba na polki.wp.pl
To też waszym zdaniem jest nie prawdziwe???
...
Zdaje sie, ze bialko zuzywane do celow energetycznych dostarcza mniej wiecej tyle kalorii ile organizm zuzywa na jego strawienie.
O cudzie z mlekiem nie slyszalem.
______________________________
Niepijacy kawy i nieleniwy Kawosz.
______________________________
Doradca w Odżywianiu
BTW: Nie ukladam diet!!!!
O cudzie z mlekiem nie slyszalem.
______________________________
Niepijacy kawy i nieleniwy Kawosz.
______________________________
Doradca w Odżywianiu
BTW: Nie ukladam diet!!!!

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...
A.W.O.L.
...
jest prawdziwe - niektore produkty rzeczywsicie trawia sie "samoczynnie" lecz rowniez nalezy do tego podchodzic z rezerwa - bo nie wyglada to tak - ze jedzac same brokuly wychodzimy z bilansem na zero
Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Kanarku, a mugłbyś napisać coś więcej na ten temat??? Albo ktoś kto wie jeszcze coś ciekawego.
Chciałam spytać jeszcze o jedną rzecz. Jest na forum dużo o tym ile btw trzeba sporzywać przy różnych dietach, ale ja chciałabym wiedzieć ile trzeba dostarczać składników z poszczególnych grup (np.nabiał, jaja, produkty zborzowe, owoce, warzywa, orzechy, tłuszcze itp.)
czyli np. że powinno się dzielić jedzenie na X % owoców, Y% produktów zborzowych itp. Czy jest taki podiał???
Chciałam spytać jeszcze o jedną rzecz. Jest na forum dużo o tym ile btw trzeba sporzywać przy różnych dietach, ale ja chciałabym wiedzieć ile trzeba dostarczać składników z poszczególnych grup (np.nabiał, jaja, produkty zborzowe, owoce, warzywa, orzechy, tłuszcze itp.)
czyli np. że powinno się dzielić jedzenie na X % owoców, Y% produktów zborzowych itp. Czy jest taki podiał???
...
Jak znajde chwilke to napisze Ci cos ciekawego
teraz wlasnie wychodze ...
Co do ilosci poszcegoilnych skladnikow w diecie - to rzeczywiscie mozna czesto znalezc takie wyliczenia - ile zboza, ile jajek itp ale to wszystko zalecenia OGOLNE.
Powiem najszybciej i najdosadniej jak potrafie.
JESLI COS JEST DLA WSZYSTKICH TO JEST DLA NIKOGO
Diete nalezy rozptartywac pod katem indywidualnym
I tylko w ten sposob.
Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
teraz wlasnie wychodze ...
Co do ilosci poszcegoilnych skladnikow w diecie - to rzeczywiscie mozna czesto znalezc takie wyliczenia - ile zboza, ile jajek itp ale to wszystko zalecenia OGOLNE.
Powiem najszybciej i najdosadniej jak potrafie.
JESLI COS JEST DLA WSZYSTKICH TO JEST DLA NIKOGO
Diete nalezy rozptartywac pod katem indywidualnym
I tylko w ten sposob.
Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
ok, rozumiem, ale jak można podać mniejwięcej ile btw, to z tym też tak chyba można. Chociaż orientacyjnie. I czekam niecierpliwoe jakznajdziesz coś o tych "samopalnych" pokarmach
Dzieki i narazie!!!
Dzieki i narazie!!!
...
ale musisz zrozumiec ze jeden tolerje laktoze, drugi nie toleruje zboz - trzeci ma wysoki poziom choletsreolu i nie powienine jest tego czy tamtego - pod tym katem powinas patrzec. To moje zdanie - moze inni Ci w tym wzgledzie pomoga ...ok lece
Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz