SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Bieganie okropny bół piszczeli/łydek problem.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4646

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1066 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13736
Witam obecnie jestem na redukcji jako aero jest bieganie co 2 dzień około 7km na początku szło dobrze żadnych bóli nog/piszczeli itd lecz słabo było z kondycha teraz jest odwrotnie kondycja lux ale za to po około 1km tak zaczynaja mi puchnąć okolice piszczeli/łydek po prostu ból jest tak duzy ze uniemożliwia dalszy bieg . miśenie są spięte itd , nie wiem co źle robie i dlaczego takie problem występuję prosiłbym o jakieś sugestie.
dzieki i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9459
Poczytaj sobie o shin splints. Możliwe, że to jest właśnie to.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5386
Przechodzilem to samo, troche popytalem, poczytalem i sie dowiedzialem ze co drugi poczatkujacy to ma ;) dwie przyczynmoga byc takiej sytuacji
1.poprostu za slaba rozgrzewke robisz przed treningiem proponuje z 2 tyg przerwy a pozniej dobrze sie rozgrzewaj
2.nie odpowiednie obuwie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9459
Ja właśnie przeciążyłem nogi prawie rok temu - kwiecień 2012. Wtedy na siłce trochę trenowałem + judo. Teraz muay thai i parter. Buty do biegania mam akurat dobre bo asicsa cumulusa 14. Właśnie o tej dobrej rozgrzewce często zapominałem i to się najprawdopodobniej przyczyniło do tego. Aktualnie jestem po tygodniowej przerwie i zamierzam ją przedłużyc do 4 tygodni. Chcę się pozbyć tego raz na zawsze. Czytałem, że zaleca się basen, jazdę na rowerze stacjonarnym, rozciąganie i ćwiczenia wzmacniające na tą część.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 13 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 727
masz przeciążone m.piszczelowe(trening siłowy,muay thai), rozgrzewka ma znaczenie ale moim zdaniem(biegam dużo gł.przyczyna to zła technika, za bardzo spadasz pewnie na piete a całą siłę wybicia skupiasz na palcach i mieśnie maja problem. Poczytaj o technice "Chi running" która poprawia krok biegowy:) i przede wszystkim daj odpocząć mięśniom, niech sie przyzwyczaja do treningu.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9459
No narazie odpoczywam:) Dzisiaj na basen się przejdę. Mam zamiar dać sobie miesiąc takiego luzu, tylko basen, lekka siłownia, żeby wszystko wróciło do normy.
Na początku zacznę od 3 treningów w tygodniu i potem będę dodawał 1 trening tygodniowo miesięcznie.
A mam jeszcze takie pytanko jak rozpoznać czy się już wyleczyło shin splint?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 3873 Wiek 4 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 87509
Jak lydka boli to nie wyleczyles, jak nie boli to wyleczyles
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Wiek 49 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2145
Ja obstawiam zapalenie okostnej. Zalecenia są: odpoczynek, witamina D i wapń. Dużo rozciągania i rozgrzewki. Przyczyna może być po stronie butów,techniki biegu lub twardego podłoża po którym biegasz. Polecam fora biegowe, tam to jest bardzo częsta dolegliwość.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9459
krisking12
Jak lydka boli to nie wyleczyles, jak nie boli to wyleczyles


Właśnie jak dotykam, ściskam i naciskam łydkę to nie boli. Jutro pójdę może coś pokopać trochę na worek to zobaczę co i jak.

slawek766
Ja obstawiam zapalenie okostnej. Zalecenia są: odpoczynek, witamina D i wapń. Dużo rozciągania i rozgrzewki. Przyczyna może być po stronie butów,techniki biegu lub twardego podłoża po którym biegasz. Polecam fora biegowe, tam to jest bardzo częsta dolegliwość.


Tylko problem tkwi w tym, że ja za dużo nie biegam, przed tym tylko raz biegałem, no może dwa. Takto tylko truchtam po macie, w trakcie rozgrzewki przed treningiem. Rozciąganie statyczne czy dynamiczne? A i czy przysiady mogę robić czy raczej nie za bardzo?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 230
U mnie to było tak, że kiedyś przy nadwadze starałem się wytopić słoninę biegając. Bardzo szybko pojawiał się ból piszczeli, który uniemożliwiaj bieganie (nawet z chodzeniem były problemy). Teraz po zrzuceniu sadła biega mi się o wiele lepiej, i nic nie boli. Wydaje mi się, miałem za dużą wagę do dystansu, który pokonywałem. Może u Ciebie było też tak, że opadałeś mocno na piętę i potem zaczynały boleć piszczele, więc przechodziłeś bardziej na palce, to puchły łydki. Daj nogom odpocząć, a potem biegaj ale może najpierw co 3 dzień "kłapiąc" pełną stopą o podłoże. Sporo jest opisów na forach , są strony poruszające ten temat. Dobrze jest też kupić lekkie luźne buty biegowe bez żadnych usztywniaczy i przekombinowanych technologii. Sporo teraz jeźdżę na rowerze i pływam. Pewnie to też ma znaczenie. A jak się nic nie poprawi, to nie zaszkodzi, jak nogi obejrzy jakiś lekarz sportowy albo dobry ortopeda.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1066 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13736
Dzięki za pomoc moja obecna techniak polega na tym iz bardziej wybijam sie z palcow to znaczy kiedys własnie ze stopy pełnej sie odbijałem i stawałem etraz wybijam sie bardziej z palcow i jest okey pozdrawiam
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pyt. o banan po jedzeniu

Następny temat

Dieta dla młodej kobiety

electro
Polecane artykuły