Od początku roku wziąłem się regularnie za siłownie, chociaż pierwsze 2 miesiące były takie na rozeznanie się w temacie, więc ich nie liczę do stażu. Od lutego miałem już konkretną dietę na redukcję i ćwiczyłem FBW (gdzieś w maju przeszedłem na jem/nie jem) - jakieś tam wyniki były, pas trochę zleciał, ale chyba uciąłem za bardzo kalorie. Dlatego pół czerwca, lipiec i sierpień postanowiłem podkręcić metabolizm i wziąłem się za robienie masy FBW 5x5 (przybyło 5kg i 1,5 cm w pasie). Później 1,5 tyg przerwy i początek redukcji. Na razie ćwiczę treningiem Bill Star 5x5, ale nie wiem czy przy moim stażu/wynikach jest w ogóle sens się w to bawić. Wiem, że powodzenie w redukcji zależy od diety i aerobów, ale dla pełnego komfortu psychicznego chciałbym dobrać jakiś optymalny trening
Teraz założenia cyklu:
- długość: do końca roku na pewno (mam nadziej zejść do 11-12%bf, teraz jest około 17-18%)
- dieta: jem/nie jem (wygoda i bardzo dobre działanie na skupienie w pracy :D, poza tym chudłem i tyłem już na tym, więc wiem, ze się da
)
- założenia diety: dt: 2900kcal; 2,5g b/kgmc; 2g w/kgmc; reszta tłuszcze; dnt: 2700kcal; 2,5g b/kgmc; 1,4g w/kgmc; reszta tłuszcze; w miarę upływu czasu kontrola efektów i w kolejności zwiększenie aerobów, dodanie tabaty/kompleksów sztangowych/crossfitów itp., obcinka węgli, zmniejszenie kaloryczności
- rozkład ćwiczeń:
Poniedziałek - trening siłowy + rowerek 15 min (+3 min co tydzień)
Wtorek - lekkie aeroby 35min (+5 min co tydzień) + jakiś crossfit/kompleks sztangowy przed aerobami za parę tygodni
Środa - trening siłowy + rowerek 15 min (+3 min co tydzień)
Czwartek - lekkie aeroby 35min (+5 min co tydzień) + jakiś crossfit/kompleks sztangowy przed aerobami za parę tygodni
Piątek - trening siłowy + rowerek 15 min (+3 min co tydzień)
Sobota - tabata/interwały za parę tygodni
Niedziela - wolne
Zamierzam od października trenować szermierkę 1-2 w tygodniu i wtedy zastąpi ona aeroby
Suplementacja: myślałem o jakimś spalaczu (man scorch lub coś w tym stylu) w późniejszym okresie, proszę o porady w tym temacie
Trening siłowy: i tu mam dylemat: robić dalej Bill Star 5x5 (trochę mi nudzi swoją drogą, bo bardzo podobny do tego co robiłem przez ostatnie pół roku)czy coś innego: push/pull, inny rodzaj splita, inny rodzaj FBW (np. plan Antosia dla początkujących)
Wiem, że wyniki takie se (zwłaszcza przysiady), ale jak zaczynałem to wyzwaniem był przysiad 30kg i wycisk 40kg. Aha, i dalej nie podciągnę się (podchwytem) technicznie więcej niż 3-4 razy :/ W tym temacie praktycznie zero progresu przez ostatnie 2-3 miesiące :/
Pozdro i proszę o ocenę cyklu i porady, zwłaszcza dotyczące planu treningowego. Kiedyś jeszcze wrzucę filmiki celem podszkolenia techniki ćwiczeń :)
Teraz założenia cyklu:
- długość: do końca roku na pewno (mam nadziej zejść do 11-12%bf, teraz jest około 17-18%)
- dieta: jem/nie jem (wygoda i bardzo dobre działanie na skupienie w pracy :D, poza tym chudłem i tyłem już na tym, więc wiem, ze się da
)
- założenia diety: dt: 2900kcal; 2,5g b/kgmc; 2g w/kgmc; reszta tłuszcze; dnt: 2700kcal; 2,5g b/kgmc; 1,4g w/kgmc; reszta tłuszcze; w miarę upływu czasu kontrola efektów i w kolejności zwiększenie aerobów, dodanie tabaty/kompleksów sztangowych/crossfitów itp., obcinka węgli, zmniejszenie kaloryczności
- rozkład ćwiczeń:
Poniedziałek - trening siłowy + rowerek 15 min (+3 min co tydzień)
Wtorek - lekkie aeroby 35min (+5 min co tydzień) + jakiś crossfit/kompleks sztangowy przed aerobami za parę tygodni
Środa - trening siłowy + rowerek 15 min (+3 min co tydzień)
Czwartek - lekkie aeroby 35min (+5 min co tydzień) + jakiś crossfit/kompleks sztangowy przed aerobami za parę tygodni
Piątek - trening siłowy + rowerek 15 min (+3 min co tydzień)
Sobota - tabata/interwały za parę tygodni
Niedziela - wolne
Zamierzam od października trenować szermierkę 1-2 w tygodniu i wtedy zastąpi ona aeroby
Suplementacja: myślałem o jakimś spalaczu (man scorch lub coś w tym stylu) w późniejszym okresie, proszę o porady w tym temacie
Trening siłowy: i tu mam dylemat: robić dalej Bill Star 5x5 (trochę mi nudzi swoją drogą, bo bardzo podobny do tego co robiłem przez ostatnie pół roku)czy coś innego: push/pull, inny rodzaj splita, inny rodzaj FBW (np. plan Antosia dla początkujących)
Wiem, że wyniki takie se (zwłaszcza przysiady), ale jak zaczynałem to wyzwaniem był przysiad 30kg i wycisk 40kg. Aha, i dalej nie podciągnę się (podchwytem) technicznie więcej niż 3-4 razy :/ W tym temacie praktycznie zero progresu przez ostatnie 2-3 miesiące :/
Pozdro i proszę o ocenę cyklu i porady, zwłaszcza dotyczące planu treningowego. Kiedyś jeszcze wrzucę filmiki celem podszkolenia techniki ćwiczeń :)
Krzysztof Piekarz
możesz spróbować .