Czesc wszystkim, zdecydowalem sie na to aby poradzic sie was na zmiane mojego dotychczasowego planu treningowego ktorego uzywam juz ponad rok ( kwiecien 11') moja przygoda z silownai wlasnie wtedy sie zaczela (zaznacze ze wazylem na poczatku 65 kg), ale im wiecej czytalem tym bardziej uswiadamiaelm sobie ze kiedys wkoncu bedzie trzeba to wszystko zmienic, bo przeciez miesnie sie przyzwyczajaja a zmiana cwiczenia co tydzien duzo nei da, sam chce czegos nowego, ciagla rutyna juz zaczyana meczyc. Kiedys tam skusilem sie na odzywki, zaczalem od BCAA a potem Gainer (mass xxl 5,8kg) oraz TREC CM3 po ktorym mialem "zyciowa forme" 2x cykle (30 dni ) po ktorym wyciskalem na plasko 100kg przytylem 2 kg (74 kg) i w sumie po tym stracilem motywacje bo zawsze to byl moj cel. A wiec przejdzmy do rzeczy, chodze na treningi K1 3x w tygodniu oraz silownia 3x tez, moj plan na silce wyglada nastepujaco.
Podzielilem sobei treningi na 3 dni (2 partie dziennie) zawsze robie 4x serie 12,10,10,8
1. Klata + Bic
Wyciskanie na plaskiej
Rozpietki
Bic
Uginanie ramion ze sztangielkami na lawce skosniej z sup.
uginanie ramion ze sztanga lamana stojac.
Grzybki (inaczej mlotkowy)
Kolanko
2. Barki + Tric
Wyciskanie sztangi na siedzaco sprzed glowy
Unoszenie ramion ze sztanga
podciaganie sztangi(lamanej) wzdluz tulowia
zolnierskie wyciskanie
Tric
Francuskie w siadzie
Prostowanie sztangielki w opadzie tulowia
Pompki w podporze tylem
3. Plecy + Przedramie
Drazek szerokim nachwytem
Podciaganie sztangi w opadzie do brzucha
Podciaganie sztangielki w opadzie
Przedramie
Uginanie nadgarstkow podchwytem
Wiem wiem, pewnie zwrocicie uwage na to ze mam za malo cwiczen na klatke, to moj blad i staram sie go ostatnimi czasy skorygowac dodajac wyciskanie na plusie sztanga oraz hantlami. Glownie takie braki spowodowane sa brakiem pomyslu na jakies nowe cwiczenia, ale mysle i mam nadzieje ze to sie zmieni. Jeszcze jest to ze nie robie nog, chcialbym to zmienic, nie mam pasa i dlatego zawzse obawialem sie o kregoslup.
Diete jest, nie wiem czy to mozna nazwac dieta ale zwracam uwage na to co jem, odzywiam sie zdrowo, unikam jakichs niezdrowych rzeczy i napoi. Staram sie jesc duzo ryzu makaronu miesa orzechow i oczywiscie kefiry jogurty itd, posilki 4-6 razy dziennie w odstepach 3 godzinncyh.
Co do silowni to zawsze staram sie dobierac ciezar taki ktorym moge spokojnie wykonywac cwiczenia, mam wszystkie podstawowe sprzety na silowni.
Aktualnie wspomagam sie suplementami takimi jak : Vitalmax CFM Gainer 10 (3-4 razy dziennie w dt,dnt), Dymatize BCAA 2200, Trec Max CARB (podbijam wegle po treningu) mam rowniez AAKG Mega Hardcore ale stosuje okazyjnie nie systematycznie (na treningi tez , ale zrezgynowalem bo to mija sie z celem K1).
Zainteresowalem sie planem FBW ale nie wiem od czego zaczac, dlatego pytam was o pomoc, moze ktos z was pomoglby mi ulozyc jakis dobry plan, z gory dziekuje! :)
PS. chcialbym dodac ze na treningach k1 bardzo szybko sie mecze, chcialbym jakos poprawic wydolnosc bo szybko sie mecze, nie wiem moze jakies bieganie? jak sadzicie
Zmieniony przez - Bonnus28 w dniu 2012-06-21 14:46:50
Zmieniony przez - Bonnus28 w dniu 2012-06-21 14:51:32
Podzielilem sobei treningi na 3 dni (2 partie dziennie) zawsze robie 4x serie 12,10,10,8
1. Klata + Bic
Wyciskanie na plaskiej
Rozpietki
Bic
Uginanie ramion ze sztangielkami na lawce skosniej z sup.
uginanie ramion ze sztanga lamana stojac.
Grzybki (inaczej mlotkowy)
Kolanko
2. Barki + Tric
Wyciskanie sztangi na siedzaco sprzed glowy
Unoszenie ramion ze sztanga
podciaganie sztangi(lamanej) wzdluz tulowia
zolnierskie wyciskanie
Tric
Francuskie w siadzie
Prostowanie sztangielki w opadzie tulowia
Pompki w podporze tylem
3. Plecy + Przedramie
Drazek szerokim nachwytem
Podciaganie sztangi w opadzie do brzucha
Podciaganie sztangielki w opadzie
Przedramie
Uginanie nadgarstkow podchwytem
Wiem wiem, pewnie zwrocicie uwage na to ze mam za malo cwiczen na klatke, to moj blad i staram sie go ostatnimi czasy skorygowac dodajac wyciskanie na plusie sztanga oraz hantlami. Glownie takie braki spowodowane sa brakiem pomyslu na jakies nowe cwiczenia, ale mysle i mam nadzieje ze to sie zmieni. Jeszcze jest to ze nie robie nog, chcialbym to zmienic, nie mam pasa i dlatego zawzse obawialem sie o kregoslup.
Diete jest, nie wiem czy to mozna nazwac dieta ale zwracam uwage na to co jem, odzywiam sie zdrowo, unikam jakichs niezdrowych rzeczy i napoi. Staram sie jesc duzo ryzu makaronu miesa orzechow i oczywiscie kefiry jogurty itd, posilki 4-6 razy dziennie w odstepach 3 godzinncyh.
Co do silowni to zawsze staram sie dobierac ciezar taki ktorym moge spokojnie wykonywac cwiczenia, mam wszystkie podstawowe sprzety na silowni.
Aktualnie wspomagam sie suplementami takimi jak : Vitalmax CFM Gainer 10 (3-4 razy dziennie w dt,dnt), Dymatize BCAA 2200, Trec Max CARB (podbijam wegle po treningu) mam rowniez AAKG Mega Hardcore ale stosuje okazyjnie nie systematycznie (na treningi tez , ale zrezgynowalem bo to mija sie z celem K1).
Zainteresowalem sie planem FBW ale nie wiem od czego zaczac, dlatego pytam was o pomoc, moze ktos z was pomoglby mi ulozyc jakis dobry plan, z gory dziekuje! :)
PS. chcialbym dodac ze na treningach k1 bardzo szybko sie mecze, chcialbym jakos poprawic wydolnosc bo szybko sie mecze, nie wiem moze jakies bieganie? jak sadzicie
Zmieniony przez - Bonnus28 w dniu 2012-06-21 14:46:50
Zmieniony przez - Bonnus28 w dniu 2012-06-21 14:51:32
Krzysztof Piekarz