Witam, w ubiegłym tygodniu zacząłem ćwiczyć schematem długofalowym pod TS z podwieszonych. Lecz ćwiczę sam na domowej siłowni, i o ile na moim niskim poziomie wytrenowania w MC i WL w razie opadnięcia z sił problemów nie powinno być, gorzej może być z przysiadami.Nie chciałbym się połamać, albo uszkodzić podłogi
. W ubiegłym tygodniu poszło gładko, bo to dopiero początek schematu. Wpadłem na pomysł, żeby ćwiczyć siady przednie, bo w razie czego nie będzie problemu ze spokojnym odłożeniem sztangi(no, chyba, że zemdleje).
I proszę o porady, jak może wyglądać trening bez siadów tylnych.
Dla przypomnienia cały schemat wygląda tak:
PON
WL 30/10 40/8 50/8 60/6 70/6,6,6,6
Wyciskanie hantli na skosie górnym 8,8,8
Rozpiętki na płaskiej 10,10,10
Wyciskanie wąsko(łokcie przy tułowiu) 8,6,6,6
Wyciskanie francuskie hantli w leżeniu 8,8,8 /wyciąg góryn 8,8,8/poręcze 6,6,6 - zmieniać co jakiś czas
ŚR
MC 30/10 40/8 50/8 60/6 70/6,6,6,6 (co tydzień do4x6 +2,5kg)
Szrugsy 12,12,12
Drążek 8,8,8
Biceps dowolnie 3x10-8
Biceps dowolnie 3x10-8
Brzuch dowolnie
PT
WL wszystkie serie 10% mniej niż w poniedziałek
Wyciskanie na barki z przodu w siadzie 10,8,8,6
Unoszenie na boki 8,8,8
Unoszenie na boki w opadzie tułowia 10,10,10
SB
Przysiad 30/10 40/8 50/8 60/6 70/6,6,6,6 (co tydzień do 4x6 +2,5kg)
Przysiad z przodu 8,8,8
Prostowanie nóg 10,10,10
Ugignanie nóg 10,10,10,10
Wspięcia na palce 4-5xMAX(opcjonalnie)
Brzuch
Aha - prasę do ćw. nóg mam, lecz nie lubię z niej korzystać, więc wolałbym jakiś trening bez jej wykorzystania.
. W ubiegłym tygodniu poszło gładko, bo to dopiero początek schematu. Wpadłem na pomysł, żeby ćwiczyć siady przednie, bo w razie czego nie będzie problemu ze spokojnym odłożeniem sztangi(no, chyba, że zemdleje).
I proszę o porady, jak może wyglądać trening bez siadów tylnych.
Dla przypomnienia cały schemat wygląda tak:
PON
WL 30/10 40/8 50/8 60/6 70/6,6,6,6
Wyciskanie hantli na skosie górnym 8,8,8
Rozpiętki na płaskiej 10,10,10
Wyciskanie wąsko(łokcie przy tułowiu) 8,6,6,6
Wyciskanie francuskie hantli w leżeniu 8,8,8 /wyciąg góryn 8,8,8/poręcze 6,6,6 - zmieniać co jakiś czas
ŚR
MC 30/10 40/8 50/8 60/6 70/6,6,6,6 (co tydzień do4x6 +2,5kg)
Szrugsy 12,12,12
Drążek 8,8,8
Biceps dowolnie 3x10-8
Biceps dowolnie 3x10-8
Brzuch dowolnie
PT
WL wszystkie serie 10% mniej niż w poniedziałek
Wyciskanie na barki z przodu w siadzie 10,8,8,6
Unoszenie na boki 8,8,8
Unoszenie na boki w opadzie tułowia 10,10,10
SB
Przysiad 30/10 40/8 50/8 60/6 70/6,6,6,6 (co tydzień do 4x6 +2,5kg)
Przysiad z przodu 8,8,8
Prostowanie nóg 10,10,10
Ugignanie nóg 10,10,10,10
Wspięcia na palce 4-5xMAX(opcjonalnie)
Brzuch
Aha - prasę do ćw. nóg mam, lecz nie lubię z niej korzystać, więc wolałbym jakiś trening bez jej wykorzystania.
Krzysztof Piekarz