Szacuny
0
Napisanych postów
252
Wiek
49 lat
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
14244
cześć
nurtuje mnie taka sprawa ile organizm jest w stanie przyjąć na raz białka?
zawsze w jednym posiłku jem 40g białka ale mam wrażenie że część sie marnuje i myśle czy nie lepiej zwiekszyć ilość posiłków a białko zmniejszyć do 30g jakie jest Wasze zdanie?
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11207
Napisanych postów
52115
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
ja znowu czytałem w któryms fleksie ze przeprowadzano badania na 2 grupach .pierwszej grupie podawano całą dzienną ilosc białka w jednym posiłku. w drugiej grupie białko bylo rozłozone na 5 posiłków .pozniejsze badania wykazały iz bilans azotowy w organizmie był jednakowy w obu grupach ,co miało swiadczyc ze nie ma znaczenia ilosc białka.ale czytałem rowniez w ulotce hiteca ze 40 gramow to maxymalna jednorazowa porcja wiec cieszko co kolwiek stwierdzic
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11207
Napisanych postów
52115
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
jedz 30-40 ;D
pozdro
haaron
----------------------------------------------
To TYLKO MOJE ZDANIE, mozesz uwazac inaczej !!!!
<BANG!> YoU'rE DeAd, BrAiN`s OuT YoUr HeAd ;]
* i pamietajcie o SOGach ;D
Szacuny
9
Napisanych postów
2616
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
17485
wszystko zależy od twojego organizmu, połączeń z innymi składnikami itd. Rzeczywiście eksperci są zgodni co do max ilości 40g. Trzeba tez pamiętać , że zjeść nie znaczy przyswoić. Wszystko zależy od jakości białeczka. Tak więc zjadasz 40g ale może przyswoisz z tego 30 albo może mniej. Nie ma reguły...
Na pewno lepiej zjeść mniej na raz, a częściej.