SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naturalne białko w posiłku, pomocy!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 811

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1050
Mam problem z doborem białka do jednego z moich posiłków, jest to shake:
- banan
- 200g mleka 3,2%
- 20g orzechów włoskich
- kakao(do smaku)

wychodzi z tego
B:12 WW:40 T:20 = 387kcal

I moje pytanie jest następujące, w jakiej formie dodać do tego shaka białka żeby smakowo komponował się z tą kompozycją, zwiększył nieco kaloryczność i wzbogacił danie w dobrej jakości białko z pożwienia.

(Myślałem o serze półtłustym ale chciał bym zminimaliwać nabiał w diecie więc to raczej nie wchodzi w gre)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 1128 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29896
Wklej całą dietę, bo nie wiemy gdzie chcesz wcisnąć ten posiłek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1050
Jest do 4 z 5 posiłków(miedzy 2 a 3 mam trening) W reszcie posiłków bilans ww, b, t jest dobry więc nie widzę potrzeby przepisywania, tylko w tym białko lekko kuleje.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 1128 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29896
Jeżeli odpada nabiał i proch, możesz spróbować jaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 930
Jaja do tego typu miksa to robienie sobie jaj. :)

Ten posiłek jest słaby, proste węgle z banana z orzechami i laktozą pomieszaną z kiepskim tłuszczem. Poza tym piszesz, że chcesz zminimalizować białko w diecie i nie chcesz twarogu, który chyba jako jedyny by się nadawał, ale jednocześnie chcesz białko z pożywienia dodać.

Ja miałem podobny dylemat z tym, że robię owsiankę z odrobiną chudego mleka i dodaję odżywkę bezsmakową i bez dodatków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 1128 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29896
Dlaczego niby jaja złe? Świetne źródło białka, inna sprawa że 200ml mleka dziennie nikomu nie zaszkodzi. Orzechy włoskie to dobre źródło zdrowych tłuszczy. Nie popadajmy w paranoje, nikt tu nie pisze diety dla Arnolda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 930
Nie piszę, że jaja same w sobie są złym wyborem, gdyż jest wręcz przeciwnie. Wspomniałem tutaj o łączeniu jajek z np. owsianką i owocami, tak charakterystycznym sposobem na 1 posiłek wśród ludzi, którzy dietę ściągali z internetu. Te rzeczy po prostu do siebie nie pasują, to jest jeden z poważniejszych powodów zarzucania diet po krótkim okresie czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 1128 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29896
Ale wciąż nie napisałeś konkretnie co jest złego w łączeniu jaj przykładowo z płatkami owsianymi (chociaz i tak autor tematu o nich nie wspominał), czy bananem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 930
Dla niektórych nie musi być nic złego, mój znajomy lubił oblewać ketchupem galaretkę. Większość jednak szybko zniechęci się do tego rodzaju diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 1128 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29896
Oj chłopie, na temat gustu się nie rozmawia. Osobiście znam osoby które z powodu braku czasu miksują kuraka z wodą/ew. odrobiną śmietany, i wlewają w siebie jak shake. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 930
Oj chłopie, ( :) ) nie rozprawiam o gustach, lecz sensowności stosowania internetowych diet zaproponowanych przez człowieka pozbawionego jakichkolwiek gustów smakowych i zarzucającego dietę po 2 miesiącach. Łączenie gotowanych jaj z owsianką to już klasyka tego rodzaju gówien. :) Co do mieszania to zjeść można wtedy wszystko, podobno nawet obornik przelatuje swobodnie przez gardło.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę - Ektomorfik - 72/185

Następny temat

Prosze o sprawdzenie diety

WHEY premium