SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

kolejne pytanie o trening ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2009

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8193


Witam wszystkich (sory ze w nowym temacie;)
Trenuje tak

pon - barki, brzuch, nogi
wto - plecy, biceps, triceps, przedramiona
sr - klata, brzuch
czw - barki, biceps, plecy, przedramiona
pt - klata, nogi, brzuch, triceps

trenuje gdzies 2 miesiace, w domu (niestety nie mam kasy na silownie)

wykonywalem nastepujace cwiczenia (ze strony http://www.kulturystyka.pl/atlas/) :
(w nawiasie jakimi sztangielkami trenuje)

1. barki - Wyciskanie sztangielek (7kg), Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia (7kg), Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami (4kg)

2. klatka - pompki (niezawsze, jak robilem to po 25,30 z szeroko roztawionymi rekoma i 3,4 serie), WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ (7kg), ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ (2kg)

3. plecy - podciaganie nachwytem i podchwytem (nie zawsze) (po 4,5 razy), PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)(7kg), WZNOSY BARKÓW "SZRUGSY" (7kg)

4. nogi - przysiady ze sztagielkami (7kg)

5. brzuch - UNOSZENIE KOLAN W LEŻENIU PŁASKO (30 razy, 4 serie), SKŁONY BOCZNE (7kg szt, po 30 razy na strone, 4 serie), brzuszki(jak robilem pelne to po 50, teraz robie niepelne to po 25, 4 serie), Unoszenie nóg w leżeniu tyłem (25, 4 serie), "Nożyce" w leżeniu tyłem (niezawsze, minute tak machalem, tez 4 serie)

6. biceps - UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ" NADGARSTKA) (7kb), UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY")(7kg), UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO(7kg)

7. przedramiona - UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE (4kg, tak 60-60 razy), UGINANIE NADGARSTKÓW NACHWYTEM W SIADZIE (4kg, tak 30-35 razy)

8. triceps - WYCISKANIE „FRANCUSKIE"sztangielki trzymanej oburacz (7kg), WYCISKANIE “FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE (4kg), PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA (4kg)

--trenowalem tak 4 serie po 12 ---
tylko ze:
zalozmy mam dzis ciwczyc brzuch, klate i barki: zaczynam robic brzuszki i jak skoncze to wlaczam stoper, by odczekac te 3 minuty i zamias bezczynnie czekac to robie cwiczenia na barki i na klate, jak stoper pokaze te 3 min to znow brzuszki itd. (robie po 2/3 cwiczenia - 4 serie)
to skraca mi czas cwiczen:)


no wiec tak do dyspozycji mam: sztangielki - 2,4 i 7 kg (planuje zakup wiekszych jak bedzie kasa), drazek do podciagania, laweczka zrobiona z puf:), sprezyna (nie wiem do czego ona jest pomocna), sciskacze

mam 170 cm, waze 61-63 kg
cele:
- masa (mam chude rece, nogi sa ok, zawsze mialem jakies mocne nogi:)
- sila
- brzuch jak kaloryfer ;) (miesnie jakies juz mam, ale pod tluszczem, juz znalazlem o brzuchu arta na tym forum to sie do tego dostosuje

o ile na poczatku dziala mi ten trening (pewnie dlatego ze kilka lat przed kompem sie obijalem) to teraz chyba juz nie dziala (pewnie przez to ze mam 7kg szt.), nie widze poprawy sily, masy nie przybywa rowniez

prosze o odpowiedz i rady;)
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8193
wogule z sila to u mnie nie za dobrze, robiac to cwiczenie
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT "MŁOTKOWY") 7kg szt. max podniose 20-22 razy
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
napisz ile srednio robisz powtorzen w kazdej serii <nie wszedzie jest napisane> i jak Ci sie wydaje jaka to jest intensywnosc ? Bo widze ze masz kazda partie 2x na tydzien, jesli cwiczysz dosc intensywnie to nie jest to najlepsze rozwiazanie, z sila jest u Ciebie nie najlepeij ponieaw to nie jest ani trening silowy ani masowy. W pompkach mozesz sobie zalozyc plecak z jakimis ciezkimi kasizkami albo czymkolwiem tak zebys wykonal 8-12 powt. przerwy miedzy seriami 1,5 - 2 min i tak trenuj. Skoro czytales atlas cwiczen to anpewno wiesz ile mniej wiecej powtorzen na kazda partie. Zrob sonie wieksze obciazenia i nie bedziesz musial kazdej partii cwiczy 2x na tydzien. Proponowalbym :

-1 dzien : nogi brzuch
-2 dzien : klata triceps
-3 dzien : plecy biceps
-4 dzien : barki brzuch

i styka Ci cztery dni w tyg.

Ruła musi być
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
moja rada : zalatw sobie tloczone ciezary u tokaza , nie sa drogie a dobre , wtedy pytaj

Ruła musi być
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8193
ok, dzieki:)
tam gdzie nie pisalem to robie 4 serie po 12 powtorzen na bicepsy i takie tam
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8193
ok, ojciec mowil ze moze mi zalatwic wieksze :) ale nie wiem ile kg ;(
mialem sie cos zapytac, aha robic 4dni pod rzad a pozniej przerwa 3 dniowa czy jak bybylo lepiej ??
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
nie nie Cartman cwicz takim systemem : dwa dni treningu , jeden dzien wolny i znowu , ale wtedy wyjda ci treningi w rozne dni w zaleznosci od tygodnia, ja np. cwicze : wtorek czwartek sobota niedziela , nie cwicz wiecej niz dwa dni pod rzad

Ruła musi być
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8193
ok, wielkie dzieki za rady :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
soga poprosze

Ruła musi być
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8193
no wlasnie o co chodzi z SOGIEM i jak go sie daje
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 8193
ok, tak wiec takie cos (wzorujac sie na Twoim treningu) bedzie ok ?
pon - nic
wto -nogi brzuch
sr - nic
czw - klata triceps
pia - nic
so - plecy biceps, przedramiona
nie - barki brzuch
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do brutusa POPRAWA definicji miesni

Następny temat

wyciskania "żołnierskie"

electro
Polecane artykuły