SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia stosowane w treningu wyciskania

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 90293

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 958 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17700
Niesłychanie szkodliwe na pierwszy rzut oka
Wspaniała robota panowie!
Chciałem przy okazji zasięgnąć informacji czy mostkowanie przy wyciskaniu na ławce może powodować problemy z kręgosłupem oraz jak często stosować tę technikę aby go nie przeciążyć.
Pozdrawiam!


Pecuniae imperare non servire oportet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 148 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 749
czaesc stodolar o ile wiem spodziewasz sie opini ekspertow tego dzialu ale powiem ci jedno jako jeden a tych co mostek robia. Znam troszke fizyke i patrzac na rozklad sil, pod jakim katem dzialaja na kregoslup itd to w zasadzie mostkowanie szkodliwe nie jest a swiadczy o tym fakt ze caly ciezar przenosisz na barki - lopatki zalezy od mostka. Wniosek jesli masz na mysli kregoslup w odcinku ledzwiowym jedyna krzywde jaka mozesz sobie zrobic to brak rozgrzewki i solidne giecie mozna sie wowczas spotkac z tzw poszczyknieciem, sam troszke temu kleczlem przez 15 minut przy lawce, odcinek gorny nie jest narazony na spory nacisk chyba ze twoje boje odbywaja sie na lawce wezszej niz twoje plecy ze w zasadzie ciezar przenosisz na kark ale chyba to niezbyt mozliwe bo po pewrsze ciezko o takie lawki n aprofesjonalnej silowni po drugie sciagasz lopatki jak wyciskasz, to chyba wszystko z moich uwag i spostrzezen.

pozdrowienia

pozdrowienia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 958 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17700
Widzę karolwielk że znalazłeś odpowiedź na moje bóle. Sog w podzięce
Pozdrawiam!

Pecuniae imperare non servire oportet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 403
Ja mam pytanie (a właściwiem pytania) do p-aR-kera (bo uważam że to najlepszy specjalista w tym dziale i tylko jego słucham, to jest ktoś kto jest prawdziwym mistrzem w dziale i wie o trójboju chyba wszystko). Napisałeś w tym poście przy którejś z twoich wypowiedzi że "trójbojiści stosują póprzysiad żeby wzmocnić górną faze ruchu". W związku z tym wszystkim co tu przeczytałem i tym cytatem mam pare pytań:
1. Do cytatu - ja stosuję prawie pełne przysiady i zaczynają mnie boleć kolana (bordzo "lekko" bolą a coraz bardziej. Czy niemugłbym stosować tylko półprzysiadów nie tracąc przy tym w szykości postępów w przyroście siły w przysiadie?
2.Troche mnie przestraszyłeś pisząc, że zawodnicy mogą się "wypalić" (oczywiście wiem co chodzi) czy mógłbyć napisac coś więcej o tym albo mnie skierować na post z twoją wypowiedzią na ten temat?
Ja np. wyznaje taką zasadę,że "Jeśli coś działa po co to zmieniać"
3.Mógłbyśmi napisać ile powinienem robić serii i jakie ćwiczenia (pisze ćwiczenia bo nie wiem czy coś się jeszcze robi oprócz Martwego ciągu)mam stosować w treningu na poprawienie wyniku w martwym ciągu. Dla porównia na klatkę w ciężkim treningu wykonuję 8 serii i jestem zadowolony z postępów.
4.Jaką dietę stosują trójboiści taką jak kulturyści?
5.Są jakieś naturalne suplementy wspomagające?
Jeszcze chyba nie prosiłem o tak wiele,ale jeśli można to z góry bardzo bardzo diękuje. Szkoda że można tylko raz dać komuś soga bo odemnie dostałbyś z 10.

JESTEŚMY TACY SILNI JAK NASZ NAJSŁABSZY PUNKT

JESTEŚMY TACY SILNI JAK NASZ NAJSŁABSZY PUNKT
Twarde zasady i dyscyplina tj. dużo pracy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 403
ojj wysłałem 2 razy :)

Zmieniony przez - Drakon17 w dniu 2003-05-16 11:42:26

JESTEŚMY TACY SILNI JAK NASZ NAJSŁABSZY PUNKT
Twarde zasady i dyscyplina tj. dużo pracy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Z tą specjalnością to lekka przesada. Trójbój interesuje mnie teoretycznie, praktycznie i historycznie. Uważam, że każdy może się mylić i nikt nie jest wyrocznią.

Odpowiadam:

1. Po pierwsze: z kolanami idź do lekarza ortopedy i niech sprawdzi czy to przejściowa kontuzja, czy stan zapalny, czy może stany zwyrodnieniowe.
Po drugie określ dokładnie, w którym miejscu kolana cię boli i w którym momencie. Przy jakich ruchach?
Po trzecie: od razu kup siarczan glukozaminy. To substancja warunkująca regenerację tkanki łącznej, a więc chrząstek, powierzchni stawowych, ścięgien. Najlepsze efekty są właśnie w leczeniu kolan. Do siarczanu dorzuć żelatynę lub jakąś odżywkę żelatynowo-kolagenową.
Po czwarte: wypróbuj inne położenie stóp i ud przy przysiadzie - może uda ci się złapać takie położenie kości, przy którym ból się nie pojawia.

Jaka jest rola półprzysiadów? Gdy zakłada się kostium i bandaże wzmacniana jest dolna faza przysiadu, górną trzeba zrobić o własnych siłach. Temu służą półprzysiady. Jeśli zaczniesz robić je same, to faza dolna będzie dużo słabsza. Możesz zamienić przysiady na ćwiczenie alternatywne, np. wyciskanie nogami na suwnicy ukośnej - możesz tak dobrać rozstaw stóp i wysokość ich oparcia, by bólu kolana nie było lub go załagodzić. Gdyby to nie dało rezultatów popróbój innych ćwiczeń, w których kolana nie będą cię bolały.
W treningu stosuje się zasadę, by nie wykonywać ćwiczeń sprawiających ból. Ból jest sygnałem opstrzegawczym nieprawidłowości funkcjonowania organizmu. Jesli go zlekceważysz może skończyć się kontuzją lub przewlekłymi stanami zwyrodnieniowymi.

2. Musiałbym zobaczyć swoją wypowiedź z "wypaleniem". Używa się go w dwóch kontekstach - fizyczny i psychicznym.

Wypalenie fizyczne to właśnie takie przebodźcowanie. Po serii bardzo silnych bodźców, wszystkie inne są za słabe by spowodowac wzrost wyniku. Należy wtedy dac odetchnąć organizmowi i mięśniom na mniejszych obciążeniach. Później, gdy odzwyczają się od silnych bodźców, można je znowu zastosować z dobtrym skutkiem.

Wypalenie psychiczne to już gorsza sprawa. Czas regeneracji jest znacznie dłuższy i wymaga terapii psychoterapeutycznej dla przyspieszenia procesu odnowy, a czasami wręcz do umożliwienia do powrotu do normalności. Ta forma wypalenia charakteryzuje się niechęcia do treningu lub wybranych jego elementów (np. ćwiczeń). Wtedy najlepiej przerwać treningi na siłowni, zmienić środowisko i formę aktywności ruchowej, stosować metody relaksacyjno-kontemplacyjne. Wypalenie psychiczne przychodzi najczęściej pod koniec sezonu startowego. Dlatego wskazana jest przerwa po sezonie, np. wakacyjne wyjazdy.

Zasada "Jeśli coś działa po co to zmieniać" zastosowana bezkrytycznie prowadziłaby do stagnacji w każdej dziedzinie. W przypadku zawodników stosuje się ją przed zawodami, żeby nie narobić błędów treningowych, co odbiłoby sie na starcie. Stały bodziec działający przez dłuższy czas ma coraz słabsze oddziaływanie na organizm, a tym samym wzrost wyników. Dlatego trzeba zmieniać bodźce.

3. Zrób jedno ćwiczenie techniczne czyli martwy ciąg i dołóż drugie ogólnorozwojowe. Np. martwy ciąg klasyczny lub sumo oraz skłony tułowia ze sztangą na barkach. Po rozgrzewce do ciągu zrób 4 serie po 5 powtórzeń. Za tydzień powtórz je z większym ciężarem lub zwiększ ilość powtórzeń, a zwiększenia obciążenia dokonaj za 2 tyogodnie. Gdybyś chciał szybciej skoczyć na sile, to możesz w każdej z 4 serii zwiększyć ciężar o 5-10 kg.
Z kolei skłony rób na ciężarze stacjonarnym, ale zwiększanym co tydzień lub dwa. Zamiast skłonów możesz robić wznosy tułowia do tyłu w leżeniu przodem na koźle ze stopami zapartymi o drabinki. Robisz wtedy pełny skłon w dół i maksymalne odchylenie tułowia do tyłu. Na karku trzymasz ciężar, np. talerzyk (jak nabierzesz siły możesz to robić ze sztangą na barkach). W tym ćwiczeniu stosujesz więcej powtórzeń 8-12.
Można też robić wyizolowaną wersję martwego ciągu: w leżeniu przodem na koźle robisz podobne ćwiczenie jak poprzednie, ale trzymasz w opuszczonych ramionach sztangę. Podnosisz ją z podłogi, wyprostowujesz się i opuszczasz na podłogę.

Czyli: 4 serie po 5 ruchów ćwiczenia technicznego ciągów. 3-4 serie po 8-10 a nawet 12 powtórzeń ćwiczenia ogólnorozwojowego na mm. proste grzbietu.

Oczywiście to jedynie początek specjalistycznych treningów. Gdy nabierzesz siły okaże się, że masz słabe punkty ciągu, które po wzmocnieniu będą zawadzały w uzyskaniu dużego wyniku. Wtedy wzmacnia się je innymi ćwiczeniami: do podstawowego ćwiczenia ciągu dorzucisz ciągi z podstawek - stojąc na podstawkach lub umieszczając na nich sztangę, odrywania od pomostu, ciągi bez odkładania sztangi na pomost, do i od kolan. Form ciągów jest bardzo dużo. Stosuje się je wtedy gdy trzeba przełamać słabe punkty lub poprawić technikę.

Tak więc stosowanie ćwiczeń, ilości serii powtórzeń zależy od aktualnych potrzeb zawodnika i okresu treningowego, w którym si znajduje.

4. Trójboiści nie stosują specjalnych, oszałamiających diet. W większości to ludzi niezamożni, którym ciężko pozwolić sobie na jakąś odżywkę. Specjalne diety mało kto stosuje - z tego samego powodu. Oczywiście osłabia to możliwe do osiągnięcia wyniki.
Teoretycznie, trening tójboisty nie wymaga spożywania tak dużych ilości białka jak u kulturystów. Ważne jest nasycenie organizmu węglowodanami w ciągu dnia - wtedy na popołudniowym treningu jest duża energia i siła. Wadą jest pewne otłuszczenie organizmu. Jeśli popatrzysz po zawodnikach bijących absolutne rekordy w wyciskaniu to mają oni sporo tkanki tłuszczowej. Podobnie jest w przysiadaczami, lecz mają bardziej wybrzuszone brzuchy . Natomiast ciągacze maja chude nogi, niespecjalnie duże brzuchy.

Tutaj jedna uwaga. Aby następował przyrost siły mięśni nie można spożywać poniżej 0,9 g białka na 1 kg wagi ciała. Poniżej tej granicy siła nie rośnie lub nawet spada. Trzeba więc się pilnować.

5. To zależy, co rozumiesz przez naturalne suplementy.
Bardzo dobrym naturalnym suplementem jest kreatyna zawarta w czerwonym mięsie. Najwięcej jest jej w mięsie wołowym. Po jedzeniu wołowiny wyraźnie odczuwalny jest przypływ siły na treningach.
Białko serwatkowe jest naturalną odżywką o bardzo dobrej przyswajalności przez organizm.
Witaminy zawarte w owocach i warzywach.

Najlepiej gdybyś puścił zapytanie w dziale Suplementacja, gdzie "urzędują" osoby z dużym doświadczeniem w zakresie odżywek i suplementacji. Na pewno lepiej doradzą niż ja.
K o n i e c z n i e przeczytaj temat w Suplementacji "Jesteś początkującym siłaczem ?? zajrzyj
tutaj aby dowiedzieć się co i jak łykać !!" pod adresem: https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=69838

gdzie jest kompendium wiedzy o suplementacji. Najlepiej zapisz sobie cała stronkę (menu Plik --> Zapisz jako...) i korzystaj z niej w wolnej chwili, bo tekstu jest moc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 660 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16873
Cześć wczytałem się w tą waszą wcześniejszą dyskusję i się zgadzam z parkerem i kingerim nie widzę nic dziwnego w tych zaproponowanych ćwiczeniach. np. naprzemienny uchwyt to jest jakieś udziwnienie???? Po co początkujący trójboista ma łapać sztangę w nachwycie w mc jak prawie wszyscy łapią naprzemiennie oczywiscie jak ma slaby uchwyt to mc nachwytam jest dobrym ćwiczeniem pomocniczym a zresztą czy początkujący przyjdzie pierwszy raz na siłownie i powie ja chcę trenować trójbój nie łudźmy się przecież większość zwykłych śmiertelników nawet nie wie co to jest a tym bardziej początkujący który ma do czynienia ze sztangą od niedawna.Po obserwacji forum zresztą można stwierdzić że tylko nie liczni robią MC inni sie go boją. A co do dociskania to mam jeszcze jedną jego ciekawą formę do zaproponowania jest to dociskanie na podłodze. Wszystko odbywa się jak w dociskaniu zaproponowanym przez kingeriego tylko że zamiast na ławeczce leżysz na podłodze a tak pozatym kingeri nie wiem czy ci już dawałem soga ale jak ci jeszcze nie dałem to teraz sog for you ciekawy post i ciekawa dyskusja

pozdrowienia dla siłaczy z Legnicy i nie tylko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Kiedyś znałem jedną wersję wyciskania na podłodze , kiedy cięzar opuszczamy do momentu położenia ramion na podłodze i wyciskamy do góry.
Inna wersją jest wyciskanie na podłodze z podstawek, często są to położone płasko talerze (+- 3X 20 kg z każdej strony) i dociskanie w fazie kiedy koszulka już nie pomaga- tą drugą wersje robi podobno Janek Węgiera.W obu wersjach asekuracja jest n i e z b ę d n a.

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 660 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16873
Na naszej siłowni jest klatka z ogranicznikami i w niej robimy także to dociskanie moim zdaniem to ćwiczenie jest o wiele trudniejsze od normalnego dociskania na ławeczce dlatego tez zaproponwałem je na forum

pozdrowienia dla siłaczy z Legnicy i nie tylko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 403
p-aR-ker słuchaj a właściwie czytaj. Z tymi kolanami to chyba coś przejściowego bo bólu już nie ma (na szczęście) i nie musze stać u lekarza 4 godziny żeby mi łaskę zrobił i mnie zbadał jak to było ostatnim razem.
Gdzie przepisał mi leki przeciwbólowe i do domu (wtedy było mi co innego wogóle z kolanami niezwiązanego).
A i jeszcze jakie ma znaczenie w trójboju ta koszulka (bo wynika z wypowiedzi forumowiczów że poprawia wyniki)
Co do MP MŁ nawet nie wiedziałem kiedy się zmienił termin zawodów i w efekcie czego na nich nie byłem (aż o miesiąc) :( .
Ale chyba nie zmienił się rekord w wyciskaniu w kategorii do 82,5?
Ale zapomniałbym o najważniejszym : czy będę jeszcze młodzikiem za rok jeśli się urodziłem 31.10.85 ?
Nie "bagatelizuj" moich pochwał bo są SŁUSZNE !!!



JESTEŚMY TACY SILNI JAK NASZ NAJSŁABSZY PUNKT

JESTEŚMY TACY SILNI JAK NASZ NAJSŁABSZY PUNKT
Twarde zasady i dyscyplina tj. dużo pracy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy ! Chcę na zawody :(

Następny temat

Arnold Classic's 2003 !!!

WHEY premium