SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pompki- jak ćwiczyć

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3105

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24
Witam.
Od dawna robiłem regularnie- nieraz mniej regularnie, pompki.
Ostatnio od kilku tygodni robię regularnie przeważnie codziennie po dwa razy. Tak nie przemęczając się maksymalnie- w sumie ok 100 dziennie (nieraz trochę na kościach).
Mam plan, żeby zrobić minium 100 pompek (już robię 70-80)
Teraz moje pytanie- jak ćwiczyć poprawnie same pompki, żeby było skutecznie-efektownie, ale żeby nie przemęczać mięśni i żebym szedł z postępem, a nie tak, żeby cierpiały na tym moje mięśnie..
Raczej ręce mnie nie bolą nigdy, ale chciałbym zacząc bardziej intensywnie ćwiczyć i nie chcę przemęczyć mięśni..
Dodam, że chodzi tylko o pompki. Siłownia nie wchodzi w grę bo nie mogę (załatwiłem sobie plecy właśnie na siłowni)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 80

Wzrost: 182

Cel treningowy: jak najwięcej pompek

Staż treningowy na słowni: siłownia kiedyś przez rok- teraz same pompki

Uprawiane inne sporty: rekreacyjnie piłka, basen raz w tyg.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ćwiczenia w pokoju;)

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: nie przemęczać pleców

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24
lepiej robić tak jak teraz- codziennie tak, żeby nie czuć bólu i zmęczenia, czy rzadziej a intensywnie..
Np teraz zrobiłem sobie dla sprawdzenia 80 pompek i mnie ręce bolą ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24
No i czy lepiej robić ciągle zwykłe pompki, czy też kombinować- raz ręce szeroko, raz wąsko itd..
Znalazłem ten artykuł: http://www.100pompek.pl/powyzej-60-pompek/
Możecie poradzić, czy to dobry plan?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 831 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5363
Ekspertem od treningów nie jestem, ale z tego co wiem to najlepiej ćwiczyć często a nie wysilając się na maksa. W dodatku warto urozmaicać ćwiczenie, pompki z różnym rozstawem rąk, z nogami na podwyższeniu, na taboretach itd. Staraj się uruchomić swoją wyobraźnię i ćwicz tak żeby każdy trening był inny

www.facebook.com/ZaHoryzont  <--- Trochę o podróżach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24
No ja wiem, że najlepiej jest urozmaicać trening i uruchomić wyobraźnię ;)
Ale liczyłem na podpowiedź kogoś kto się zna, żeby mi podpowiedział, ile i jak często mam robić pompki. (przy aktualnej formie 70 pompek na raz)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Dociążaj się , ściągaj łopatki podczas ćwiczenia, Trenuj w różnych płaszczyznach. Nogi kładź wyżej np. krzesło ławka cokolwiek. Do plecaka ładujesz książki zakładasz na plecy i jazda. Łokcie prowadzisz tak jak przy treningu wyciskania. Rozstaw dłoni zależy od ciebie. Tak samo jak przy sztandze... szeroko to rozbijasz klatkę na szerokość, wąsko mniej niż szerokość barków partie przy mostku na szerokość ramion lub nieco szerzej parę centymetrów cała powierzchnia cyca w równym stopniu. Rozkład rąk nie gwarantuje tego że ćwicząc w szerokim rozstawie trenujesz tylko partie zewnętrzne. Przy każdym ułożeniu cyc cały pracuje intensywnie natomiast niewiele większy nacisk jest kładziony na odpowiednie rejony.

Pozdro

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zdrowie , sprawność i sportowa sylwetka - dziennik snake126

Następny temat

POMOC !!! TRENING ! nowy ;/

WHEY premium