SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pompki+drążek, jak ćwiczyć??

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 48
Witam serdecznie,

potrzebuje porady w sprawie treningu,
zależy mi na zwiększeniu siły i masy klatki piersiowej, grzbietu oraz przedramion;

nie wiem czy to dobrze trenuje, dlatego proszę o pomoc, jak trenować i jak często

ćwiczę co 2-3dni, głównie pompki klasyczne w piramidzie 5-10-15-20-25-20-15-15-15, przerwy pomiędzy poszczególnymi seriami to 2 minuty, 5minut przerwy po piramidzie i pompki z nogami wyżej położonymi 20-15-15, 5minut przerwy i znowu pompki z nogami wyżej położonymi 20-15-15;
czy taki trening jest dobry? co radzilibyście?
chciałbym do tego dodać podciąganie na drążku, ale jak na razie 4powtórzenia to max, jak ćwiczyć na drążku

czy mogę wykonywać pompki i podciąganie w jednym dniu, jedno ćwiczenie po drugim czy lepiej w osobne dni,
jak najlepiej rozłożyć plan treningowy?

sprzęt jaki posiadam to tylko drążek i krzesła do ćwiczenia pompek, nie mam żadnych hantli, ławeczek itp. interesuje mnie tylko trening w domowych warunkach

co nas nie zabije
to nas wzmocni...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 48
miło że mogę liczyć na Waszą pomoc

zacznę od tego że praca jaką wykonuje trochę mnie ogranicza
,praca po 12-24 godzin na dobę, a w najlepszym układzie od g.7-20 dzień przerwy i 20-8, tj. dzień noc, dwa dni przerwy, tak wygląda mój system pracy, a pracuje na kilka etatów, ale to już mój problem jak wygospodaruje czas; przeważnie ćwiczę o 5 rano do 7 i od21-23

1 cel treningu: rozwój sylwetki i masy w oparciu o proste ćwiczenia w warunkach domowych, drążek do podciągania mam, a hantle zamierzam kupić, na razie pracuje na na balach drewna i kamieniach...mieszkam w lesietak dla ścisłości;
2 cel treningu: rozwój kondycji, dlatego chciałbym aby w trening wpleciona była jazda na rowerze, bieganie i pływanie;

ile dni ćwiczyć i jak ćwiczyć?
z przyczyn zawodowych ćwiczę o różnych porach dnia, a czasem nocy

Jaka będzie najlepsza dieta?
najchętniej taka w oparciu o tanie produkty, nabiał, jajka, ryż, banany. Jeśli mięso to jakie najlepiej?

z góry dziękuje za pomoc
1

co nas nie zabije
to nas wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 578 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8372
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 48
mam 24 lata, 183cm, 84kg dlatego nie bez powodu zadałem pytanie,
ale dziękuje za podpowiedź

co nas nie zabije
to nas wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 578 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8372
Aaa.. to inna sprawa Napisz sobie w profilu nie nikt nie będzie zgadywał

A więc tak, jeżeli nie masz stażu treningowego to musisz swoje mięśnie pobudzać stopniowo. Nie możesz od razu rzucać się na głęboką wodę.Jeżeli chcesz trenować to trenuj całe ciało!. Jeżeli nie masz żadnych przyrządów do ćwiczeń (oprócz siebie i bupereli) to musisz sobie je zrobić bo na pompkach nic nie zrobisz. Musisz ćwiczyć partię od największych do najmniejszych. Możesz dać tak: brzuch, nogi, plecy, klata, bic, tric, przedramię, łydki. est dużo ćwiczeń aby trenować je bez żadnych przyrządów.

brzuch: spięcia brzucha
nogi: przysiady z obciążeniem w rękach np baniak z wodą
plecy: jak nie masz drążka to możesz dać np wiosłowanie baniakiem w opadzie
bic: wyciskanie baniaków z wodą siedząc
tric: francuskie wyciskanie np baniaka z wodą
przedramię: nawijanie ciężarka na sznurek
łydki: wspęcia na palce jednej nogi

To jest moja propozycja treningu.

Ćwicz 3 razy w tygodniu. Pon, śr, pt. Przed i po treningu rozciąganie i pamiętaj, żeby były widoczne efekty zdrowo się odżywiaj.

Zmieniony przez - WzT w dniu 2008-08-25 02:01:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Trening z linka nadaje się i dla 50-cio latka. To tak dla ścisłości.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 48
dziękuje za rady,
jednak zastanawiam się nad kupnem hantli, wtedy będzie chyba więcej możliwość ćwiczeń,
nie chciałbym Was specjalnie męczyć pytaniami co do tego jak trenować, dlatego pytam czy warto jest zamówić trening do ułożenia z SFD??

co nas nie zabije
to nas wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Warto.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 368 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1399
hahah, trening kupowac, ludzie nie maja chyba z pieniedzmi co robic, co drugi post jest o tym jak ulozyc trening a ty chcesz kupowac, daruj sobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Prostuję:
1. Warto kupić hantle.
2. Jeśli lubisz płacić za coś co możesz mieć za darmo, to też warto

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 368 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1399
i wszystko jasne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 48
dzięki serdeczne

w takim ra...
jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

ale co do treningu to mam problem

co nas nie zabije
to nas wzmocni...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hantle

Następny temat

Małe ciężary ( artykuł koniu )

WHEY premium