SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomocy-bark

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Jeżeli do lekarza to do sportowego albo przynajmniej ortopedy.Tymczasem przerwa w treningu co najmniej dwa tygodnie i leki przeciwzapalne dostępne w aptece bez recepty(pytaj aptekarza).Albo trenuj i jak ci się całkiem staw z***ie to zostanie ci pływanie pieskiem.

kingeri
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8741
Moim zdaniem powinieneś ograniczyć treningi przynajmiej te obciążające barki do czasu ustania dolegliwości. Do tego leki przeciwzapalne ale nie te dostępne bez recepty. Propunuję isć do lekarza pierwszego kontaktu i zdobyć recepte na coś z diklfenakiem (może być np. Dicloduo).Do tego odżywka kolagenowa (Kolagen, Restomax) i maść (Naproxen 10%, Mobilat)4 - 6 razy dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jezeli jestes z w-wy to na Wawelskiej (chyba 5) jest klinika lekarzy o profilu sportowym, samych lekarzy od stawow i kosci (czyli ortopedow) jest chyba ze dwunastu i przyjmuja pn-pt rano i wieczorem, zreszta zadzwon do informacji, wez do nich numer i sam sprawdz. Wg mnie to najmadrzejsze, co mozesz zrobic, nawet jezeli sie boisz ze ci cos groznego lekarz powie i potem nie bedziesz mogl trenowac. Zawsze lepiej jest wiedziec.



Adam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bujam się z kontuzją barku od października, sprawdziłem wszystkie mikstury do smarowania i oczywiście przez dwa miechy nie przerzucałem staliwa. G**** pomogło wreszcie w styczniu wybrałem się do ortopedy i dostałem jakieś leki przeciwzapalne, owszem dopuki się nie skończyły było OK nawet zacząłem coś dzwigać. Bark znowu zaczął mnie napiepszać , to walę do lekarza a ten mi sru zastrzyk z blokadą, jakiś miesiąc spokoju ale kiedy wpadłem na siłkę znowu bolało. Widocznie tak musi być , teraz jadę na KOlagenie i ograniczyłem ćwiczenia na barki. Jedno co mnie dołuje to zaje****ty ból przy klateczce na płaskiej i rozpiętkach , zaciskam zęby i jadę dalej.... POzdrawiam

Daniel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tez mialem (a wlasciwie mam) kontuzje barku. Poszedlem do lekarza. Zalecil mi smoarowanie,
a oprocz tego zapisal mnie na zabiegi jakimis pradami (chyba sie nazywyaly DD czyli Dia
Dynamik czy jakos tak)i soluxem (chyba tak to sie pisze).
Ten sollux to raczej nic nie dawal, ale prady daly. Oprocz tego bralem jeszcze leki
przeciwzapalne :Profenit (chyba tak to sie nazywalo) no i masci: Thermo Rheumon i Naproxen.
Po wszystkich tych zabiegach zrobilem sobie jeszcze 3 tyg. przerwy i dalej na silownie.
Co prawda jeszcze mnie czasem boli (przewaznie po silowni, treningu klaty), ale da sie
przezyc. Jak boli to smaruje i cwicze dalej. Moj kumpel (kulomiot) mial taka sama kontuzje
i sie z niej wyleczyl. Jemu dodali do tych zabiegow jeszcze jakis silny lek przeciwzapalny.
Teraz boje sie brac duzych (jak dla mnie) ciezarow na barki i klatke i nie radze Tobie tego
robic dopuki nie bedziesz sie czul na silach.
Wiadomo, ze nigdy sie nie wyleczy kontuzji w 100%, ale trzeba doprowadzic do uzytku
zepsute miejsce, nie nalezy tego lekcewazyc. Pozdrawiam

Adam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10030 Napisanych postów 30372 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728709
mialem kilka kontuzji lewego i prawego barku.najwazniejsze stwierdzic od ktorego cw to sie stalo.bezwzglednie trzeba na 1 miesiac zrezygnowaqc z niego,ale zastapic innym przy ktorym nie boli,ew slabo.np:kontuzja od wyciskania lezac-ja zaczalem wyciskac w waskim chwycie po miesiacu w normalnym ale ciezar na 20 powti to robilem przez miesiac.oprucztego rozpietki buterfly,wyciagi.na krotka mete pomaga butapirazol alekoniecznie trzeba min miesiac robic cos innego.podobne kontuzje sa wynikiem-brak rozgrzewki
-przetrenowanie
-branie za duzych ciezarow do mozliwosci
-za malo odpoczynku
znajdz przyczyne i bedzie dobrze.po wyleczeniu i stosowaniu innych cw sam zobaczysz ze nic nie stracisz na sile i masie a zyskasz.powodzenia

masti
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.U konowała nie byłem za to zarzuciłem jakiś przeciwzapalny.I pomogło.Już mnie nie boli))


Dzięki Ci Forum!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 7 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 185
Stary wspolczucie ale koledzy maja racje kontuzja ciagnie sie dosc dlugo. Mi rok temu rozpadl sie nadgarstek i do dzis mam ataki bolu ale owijam bandazem dosc mocno i smaruje FASTUM i pomaga czasem a czasem nie tak to juz jest
pozdrowienia

Sopel

Sopel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiem,że ciągnie się długo.Niestety.Zanim wrócę do normalnych ciężarów na barki i klatke to trochę potrwa ale najważniejsze,że ten najgorszy ból przeszedł.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Latem spala się nie tylko tkanka tłuszczowa...

Następny temat

4-5 powtorzen na mase??

WHEY premium