SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomoc z suplementacja

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1038

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 47
Witam. W następnym tygodniu mam zamiar zacząć trening na mase. Właśnie skompletowałem odżywki i prosiłbym kogoś obeznanego o porade w rozłożeniu dawkowania tego wszystkiego w ciągu dnia. Nie miałbym z tym większego problemu gdyby nie to, że pracuje cały czas na noc. A więc tak, zakupiłem następujące odzywki: PVL Mutant mass, jabłczan kreatyny cm3 od treca, węglowodany max carb również od treca, glutamine powder optimum nutrition i bialko kazeine na noc. Oto moj plan dnia: 22 zaczynam robote, godzina 6 kończe, około 7 kłade się spać, wstaję 14- 15, jem śniadanie i po około godzinie ruszam na siłownie, po siłowni oczywiscie posiłek, za jakiś czas kolejny i jeszcze coś przed wyjściem do roboty. Wymyśliłem sobie to tak: o godzinie 6 zaraz po pracy, wrzucam 4 tabletki kreatyny, godzina 7 wypijam białko zmieszanie z mlekiem i ide spać. Wstaje godz 14, wrzucam 4 tabsy kreatyny, czekam pol godziny, nastepnie sniadanie ( płatki z mlekiem) po okolo pol godziny wypijam miarke mutanta z woda i za nastepne pol godz ruszam na trening. Podczas treningu wypijam carbo ( i tu pytanie, czy moge wrzucic do tego carbo glutamine, czy wypic ją osobno zaraz po treningu) po treningu wrzucam 4 tabsy kreatyny. Jak tylko wracam do domu pije porcje mutanta z woda. Okolo 40-50 minut po treningu obfity posiłek. No i potem staram sie cos zjesc co okolo 2-2,5 godziny. Do pracy wychodze kolo 21. 24 mały posiłek, 2 w nocy obfity posilek, 4.30 dopijam porcje mutanta. Dni nie treningowe tak samo tylko że kretke wrzucam tylko po robocie i jak wstane. Prosze kogoś obeznanego o jakies korekty w moim planie dnia. A szczególnie odnośnie kretki i glutaminy ( nie mam pojęcia kiedy powinienem ją brać). Moj staz 10 miesiecy bez żadnym odzywek, waga 75 kg, zalerzy mi na jak najszybszym przybraniu masy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
o godzinie 6 zaraz po pracy, wrzucam 4 tabletki kreatyny, godzina 7 wypijam białko zmieszanie z mlekiem i ide spać - moim zdaniem picie białka przed samym snem jest średnio rozsądne. Po przyjsciu z pracy sugerowałbym Ci - o ile masz taką możliwość - zjedzenie konwencjonalnego posiłku z dobrej jakości produktów żywnościowych. Oczywiście możesz uwzględnić tam odżywkę, ale jak nie musisz - to tego nie rób.

Odżywki stosujesz wtedy - kiedy brakuje Ci kalorii z jedzenia. Jak masz problem ze spożyciem posiłku w pracy - to wypij mutanta, lub białko w pracy. Odzywki to odpowiedniki normalnego jedzenia, tylko że jakościowo trochę gorsze.

Glutamina jest totalnie zbędnym dodatkiem, zjedz (biorąc 5 - 10g po treningu, tyle samo przed snem i 2 - 3 g po przebudzeniu) i więcej nie kupuj.

Kreatynę bierz 5g do sniadania i 5g po treningu, w nietreningowe 3 - 4g do śniadania i 3 - 4g po około 4 - 8 godzinach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 948 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10085
gainer -według potrzeb w diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 948 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10085
glutamine zastapil bym Bcaa ale skoro juz masz to biez Ja bym dozucil ja po treningu Co do biaka przed snem uwazam ze jest spoko jak nie jesz posilku Tego snu masz troche malo !!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 47
Ehh znowu gdzies indziej czytalem ze glutamina to podstawa :D Kazdy mowi co innego. Udalo mi sie ja kupic za polowe ceny, w sumie tylko dlatego ja wzialem. Moge zamiast po treningu zmieszac ja razem z carbo i pic podczas treningu? Jest jakaś roznica? Tak samo przed snem razem z bialkiem, i przepic nia kretke tuz po wstaniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 47
Ok dzieki. A co do tego białka to biorę kazeinę więc ona raczej tylko przed snem z tego co czytałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 614
Oscil mam taką małą uwagę. Wg. mnie kupowanie odżywki z kazeiną jest trochę bez sensu. Najlepiej kupić sobie twaróg, który zawiera głównie kazeinę, a do tego inne składniki odżywcze, no i smakuje! :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
lub polaczyc bialko z weglami/tluszczami wtedy tez dosc dlugo sie wchlania

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drugi spalacz + zdjęcia.

Następny temat

Pierwszy cykl

WHEY premium