SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomoże mi ktoś ułożyć plan treningowy i dietę ?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2092

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Waga

13

Wzrost

52

Staż treningowy

166/165

Obwód pasa

brak

Obwód klatki piersiowej

77

Obwód uda

75

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

51

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

wf w szkole

Stan zdrowia

brak

Preferowane formy aktywności fizycznej

dobry

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

średnie

Wrażliwość na stymulanty

brak

Cel/problem/opis

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez TomQ-MAG z działu Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 343
mam 13 lat zaczynam treningi na siłowni na razie lekkie ale myślę że z czasem będzie coraz lepiej no i tak mam 166/165 cm wzrostu i 52 kg na razie nigdzie nie ćwiczyłem ale zamierzam to zmienić i potrzebuje wiedzieć ile razy w tygodniu odwiedzać siłownie , dietę i cały plan treningowy żeby osiągnąć zamierzony efekt . nie chcę być kulturystą bo wiem że raczej mi się nie uda ale chce wyglądać mniej więcej jak na zdjęciu ( to nie jest bardzo przesadzone ani ie za nisko powieszona poprzeczka , czyli idealnie ) liczę na pomoc ludzi którzy znają się na tym i pomogą mi dobrać idealne ćwiczenia , gdyby ktoś kto chciałby pomóc potrzebował więcej informacji chętnie dopisze ps z wszystkim chciałbym się wyrobić w ciągu 2 lat albo krócej jeśli to możliwe , jedynym problemem jest chyba wiek ponieważ podobno zbyt intensywny trening może powodować różne problemy w przyszłości ( np z kręgosłupem ) chyba że to po prostu ktoś napisał na internecie nie wiedząc do końca czy to prawda ale tak czytałem ( tak jak pisałem wyżej chciałbym by efekt końcowy był taki jak na zdjęciu ) z góry dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
co do cwiczen to moze taki zestaw 3 razy w tyg:

Przykładowy zestaw ćwiczeń:
1) Napinanie mięśni brzucha leżąc (m. brzucha)
2) Przysiady klasyczne (m. ud)
3) Napinanie mięśni grzbietu w lezeniu na brzuchu (m. dwugłowe ud, m. pośladkowe i dolny odcinek grzbietu)
4) Podciąganie na drązku (m. grzbietu)
5) Pompki klasyczne (m. piersiowe)
6) Wyciskanie obciązenia siedząc (m. naramienne)
7) Uginanie ramion z obciązeniem 8) Pompki w podporze tyłem

i z czasem pojdziesz na siłownie

co do odzywiania staraj sie odzywiac zdrowo

nie jedz przetwprzpnych rzeczy, unikaj słodyczy, fastfoodow, słodkich napoi

staraj sie jesc minimum 4 posiłki dziennie

bazuj na


Białko:

-wszelkiego rodzaju mięsa(kurczak, kaczka, indyk, wołowina, wieprzowina(świnia należy do bardziej tłustych mięs) ,podroby np. wątróbka z kurczaka czy wieprzowa to ten tańszy zamiennik
- ryby(tuńczyk, morszczuk, dorsz, mintaj itp.),
- jajka,
-twarogi, serki wiejskie,
- odżywka Bałkowa wpc

Węglowodany:


-ryże (parbolied, basmanti, biały, brazowy, dziki, jasminowy itp.)
-kasze (jęczmiena, gryczna, jaglana itp.)
-makarony( bazowałbym jedynie na pełnoziarnistych, orkiszowych, i 100% durum) żadnych zwykłych
-płatki owsiane, płatki jęczmienne, opcjonalnie kukurydziane
-mąki pełnoziarniste, ryżowe, typ 2000, orkiszowe, gryczane(nie jakies takie zwykłe jak pewno w domu używasz)
-chleb/bułki jak jesz to najlepiej jakis pełnoziarnisty, te białe się do niczego nie nadają
-ziemniaki też mogą być powiedzmy jak już to po treningu tylko pamiętaj że żeby np. było tyle wartości odżywczych co ze 100g ryżu, trzeba zjesc około 500g ziemniaków

Tłuszcze:

- jajka(żółtka),
-tłuste mięsa i ryby,
- orzechy,
-wiórki kokosowe,
-oliwa z oliwek,
- olej lniany,

zadbaj o to zeby w kazdym posiłku było źródło białka, a do tego węglowodany i/lub tłuszcz



i nie zakładaj ze w 2 lata chcesz to i to osciagnac bo to roznie moze byc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 343
zależy mi na takim efekcie , z tą dietą i planem mi się uda ? http://pokazywarka.pl/5tr1r6/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
nie da sie tego określic ze to i to osiagniesz w takim i takim czasie na takich i na takich cwiczeniach

to sa cwiczenia na poczatek z czasem siłownia to podstawA w dazeniu po wymarzona sylwetke

jedz cwicz i bedzie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 343
dobra dzięki wielkie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 198 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2129
W tym wieku proszę zacząć od wdrożenia ćwiczeń , diety stricte nie ułożysz gdyż z miesiąca na miesiąc twój wzrost jest inny podobnie masa ciała - jest to związane z naturalnym rozwojem. Możesz jednak bazować na zdrowych produktach i sporej ilości jedzenia , najważniejsze by nie doprowadzać do sytuacji ze będziesz jadł za mało.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena pierwszego planu FBW 3 dni dla początkującego :D

Następny temat

układanie diety i planu treningowego

WHEY premium