SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

początkujący-boks i mma

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 88
Witam, zaczynam treningi sportów walki. Mam jednak do dyspozycji tylko warunki domowe. Może krótko o mnie:
15 lat, 60kg 171cm wzrostu. Dodam, że nie jestem zbyt umięśniony, moim atutem jest za to szybkość i dokładność.
Prosiłbym o nie pisanie komentarzy typu: ''nie masz trenera, to nic nie osiągniesz'', znam się jako tako na systemie treningowym, a teraz chciałbym potrenować ogólnie swoje ciało i przystosować je do boksu, by za 1/2 lata pójść do klubu i nie być cieniasem.
Przejdźmy do treningu. Planowałem coś takiego:

Pon. trening kopnięć, parter, rano bieganie
Wt. Walka z cieniem
Śr. parter, rano bieganie
Czw. Walka z cieniem
Pią. trening kopnięć, rano bieganie
Sob. Walka z cieniem
Nie. -

Czy taki trening będzie dobry ? Nie jestem specjalistą od biegów, nie wiem ile razy biegać w tygodniu i co ile dni. Mam na myśli truchty, na początek np. po 500m (za dużo, za mało ?).

Chciałbym jeszcze zapytać, czy ćwiczyć mięśnie hantlami ? To pytanie do kogoś, kto jest już na wyższym etapie treningów, i mam pytanie, czy jak zaczynał, to od razu ''pakował'' na siłowni ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Czy taki trening będzie dobry ?
nie

Mam na myśli truchty, na początek np. po 500m (za dużo, za mało ?).
500m to jest +/- 30s 2,5min truchtem... sam pomyśl czy tyle treningu to odpowiednia ilość dla Ciebie.

Chciałbym jeszcze zapytać, czy ćwiczyć mięśnie hantlami ?
Trochę głupio sformułowane pytanie, ale mniej więcej można i tak.
To pytanie do kogoś, kto jest już na wyższym etapie treningów, i mam pytanie, czy jak zaczynał, to od razu ''pakował'' na siłowni ?
Znam parę osób co ćwiczą już pare lat i nigdy na siłowni nie ćwiczyli.
Prosiłbym o nie pisanie komentarzy typu: ''nie masz trenera, to nic nie osiągniesz'
Na lepszą poradę raczej nie możesz liczyć... no ale jak nie chcesz

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 503 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3832
Osobiście radził bym Ci iść do klubu, żeby trenować No ale. Co do biegania, 500m to przecież dystans sprinterski!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 309 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5313
A więc . To nie jest plan . Walke z cieniem można zaliczyc do rozgrzewki , ja np na treningu zawsze tak mam . A sam to sie gowno nauczysz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 88
Ale chodzi mi o ogólny rozwój organizmu, by już teraz zacząć trenować, im wcześniej tym lepiej. W jaki sposób mam wzmacniać ręce i nogi (chodzi mi o siłę ciosu) ? Kondycja ok-bieganie.
Co do sekcji, to w moim mieście jest tylko karate i krav maga, ani śladu boksu :/

500m to jest +/- 30s 2,5min truchtem

Sorry, że się przyczepie, ale 30s ? Rekord świata na 400m to ok. 43 sekundy więc nie wiem jak na 500m Ci wyszło 30 s :P


Zmieniony przez - kupson8 w dniu 2012-08-23 20:01:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 430 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11409
Jak chodzi o bieg to polecam ci od 30 do 1h bieganie własnym tempem nawet truchcikiem ale zeby wytrzymac ten czas. A samemu nie cwicz bo bedziesz mial zle nawyki i zamiast w 3 miesiace to w 6 miesiecy ogarniesz to samo bo bedą Ci przestawiac nawyki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
kupson8, może źle po polsku napisałem500 m truchtem to jest 2,5 min z dokładnością do 30 sekund

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 309 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5313
jak nie masz sekcji Boksu to zapisz sie na krav maga :) tez dobre . SAmoobrone lepiej podszkolisz;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 88
Jak myślicie, gdybym w wieku 18 lat zaczął trenować boks to jeszcze coś ze mnie będzie ? Gdybym popracował nad formą fizyczną, czy nie byłoby już za późno na czysty boks ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Przeczytaj wątki podwieszone, tam można znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania jakie tu zadałeś w ciągu 1-2 min.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 248 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4318
Zapisz sie na Krav Mage to cie dobrze przygotuje do przyszlych treningow boksu.Jak bedziesz chodzil na Krav Mage to nauczysz sie tam wielu nowych cwiczen ktore bedziesz mogl wykorzystywac w domowym treningu.Mam jeszcze do ciebie pytanie w jaki sposob chcesz w domu trenowac parter?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobry towar czy fake

Następny temat

Psychologia i stadia ataku na ulicy

WHEY premium