SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co jest bardziej niebezpieczne boks vs mma

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15304

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 57 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 295
Witam mam takie pytanie które z tych sztuk walki jest bardziej niebezpieczne, nie chodzi mi które lepsze tylko które bardziej niebezpieczne. oczywiście chodzi mi o głowę czyli o urazy głowy mózgu itp itp, nie chodzi mi o jakieś łamania rąk czy coś takiego bo tu wiadomo mma bardziej niebezpieczne, mi chdozi w głównej mierze o głowę. Niby boks jest przyjmowany jako bardziej niebezpieczna sztuka walki ponieważ w takiej walce bokserskiej w max 12 rund dostaje się, 150-200 strzałów na głowę przynajmniej tak sądzą lekarze, ale z drugiej strony mimo że walka w mma kończy się może przy 20-50 strzałach w głowę to są te strzały mocniejsze pod względem bicia łokciami, nogami itp no i rękawice mniejsze, to jak to wkoncu jest? Z góry dzięki i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Krzysiek w opisywanym przez ciebie przypadku to moim zdaniem jest kwestia zawodników. Po prostu dobry, widzący walkę bokser kontra słabszy zawodnik mma. Sam trenuje boks grubo ponad 10 lat i to u trenera który jest otwarty i sam trenuje z różnymi magikami. Nie istniej u nas praktycznie takie coś jak podwójna garda, obrona jest oparta na pracy nóg, bardzo często nie zbijamy ciosów typowo po boksersku przy głowie, ale w sposób zaczerpnięty z mma. Czyli w sumie boks nastawiony dość mocno pod konfrontacje uliczna na gołe pięści itp. Ale powiem szczerze, kumaty kopacz czy zapaśnik zrobiłby mnie błyskawicznie z racji na moja bokserska postawę (wysunięta przednia noga, ciężar jednak bardziej na tylnej itp.) Inna sprawa to to, że cios w boksie pochodzi własnie tej postawy i pełnych skrętów. Do tego cały czas ćwiczysz praktycznie tylko poruszanie się po ringu i zadawanie ciosów w różnych płaszczyznach.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W boksie zadaje się tylko ciosy. Około 80-90% ciosów to ciosy na głowę.
W MMA mamy ciosy rękami i nogami, zapasy, dźwignie i duszenia.
Ciosy. Ręce - tak samo jak boks, czyli większość na głowę. Jednak kopnięcia - większość to low kicki i na tułów.
Zapasy. Wiadomo - obalenia.
Parter. Tutaj oprócz ciosów, które są groźne, wielu zawodników próbuje przeciwnika poddać dźwignią lub duszeniem.

Jest jeszcze inna kwestia. Rękawice do MMA są o wiele "cieńsze" niż do boksu. Ciosy prędzej wchodzą i nokautują.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Pięściarstwo to najbardziej brutalny i kontaktowy sport.
Siła wytrenowanego pięściarza vs siła wytrenowanego przekrojowca to przepaść. Sporo osób w MMA ma problemy z boksem, nie wykorzystuje całego ciała do uderzeń tylko w zasadzie same ręce. Jak jest dobry boks i zapasy to sobie mocno poradzisz. Fakt, że rękawice w boksie są większe nie powoduje, że urazy są mniejsze. Przeciwnie - mogą być dużo większe, większa powierzchnia trafia w głowę, z dużo większą siłą. A sama siła ciosu jest też destrukcyjna dla samych bokserów - połamane czy powybijane kciuki, popękane kostki od uderzeń i patologia w psychice.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Boks jest bardziej niebezpieczny w 90% obija morde
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21799 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Oba sporty są tak samo niebezpieczne. Jeśli ma coś się Tobie stać w głowę to zahaczysz wycieraczkę walniesz głową w drzwi i bajubaju. Więc czy ktoś Cię walnie z nogi łokcia czy ręki tak samo możesz odlecieć.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 57 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 295
Dzięki wielkie za komentarze :D wszystkie pomocne, pozdrawiam


Zmieniony przez - B_o_X_e_R w dniu 2016-08-21 12:29:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
krzykacz
Oba sporty są tak samo niebezpieczne. Jeśli ma coś się Tobie stać w głowę to...
Rozmawiamy o sportach walki czy o karmie?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 247 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1388
Mt, karate, tkd, kung fu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 57 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 295
Dzięki, lecz mi chodziło o mma i boks ;) pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 4 Wiek 40 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 230
Amerykańscy naukowcy twierdzą że boks jest bardziej niebezpieczny dla osoby przyjmującej ciosy niż mma.

Cały artykuł w tym temacie:

http://m.huffpost.com/us/entry/us_563ce23be4b0411d3070c8d6

No i uderzenie w rękawicy bokserskiej jest słabsze niż uderzenie w rękawicy mma, najsilniejsze jest uderzenie ręką bez rękawic.





Tylko ze względu na masę rękawice bokserskie bardziej jak obuch działają stąd szybciej o wstrząs mózgu itd.

Tak wynika z badań.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1076 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14847
Zdecydowanie boks w mma jak dostajesz wp****** w stójce to możesz kogoś obalić. I jak to dzisjaj bywa modne poleżeć na nim. Jezeli chodzi o urazy mózgu to są one ze względu na to że kiedy ktoś uderzy cię w głowę twój mózg w środku odbija się o sciany. To tak jakbyś do pudełka włożył piłkę i potrząsał pudełkiem. Wiec moim zdaniem lepiej raz wyłapać i się rozłożyć plackiem niż obrywać non stop. Dodatkowo jezeli przypatrzec sie walk mma wiekszosc ciosów z rąk nie dochodzi gdyż jak wiadomo rękawica mma jest mała i trzeba zachować szczególną ostrożność dlatego w mma kontroluje sie dystans i nie ma takich wymian ciosów jak w boksie czy kickboxingu. Dwa, trzy ciosy i to wszystko. Pozdr jeżeli coś źle poedziałem to prosze poprawić .
7

Sila!!!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Schorzenie kręgosłupa

Następny temat

Przygotowanie psychiczne do walki

WHEY premium