SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

po latach unikania czas się przełamać:)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1511

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 322
Witam tych którzy postanowili tu zajrzeć.

Od dość dawna wertuje wasze forum ale dzisiaj dopiero jakoś tak wyszło ze postanowiłem sie zarejestrować, może nawet abonamenta strzele, kto wie :)
Ale nie o to chodzi. Chciałem kilku rzeczy się dowiedzieć. Zachacza to o kilka działów dlatego piszę tutaj zeby nie zaśmiecać każdego z osobna.

Mam prawie 21 latek i nigdy nie ćwiczyłem na siłce (aż wstyd się przyznać). Na siłowni nie, ale zawsze prowadziłem intensywny tryb życia (sporty walki głównie) Teraz doszedłem do wniosku że czas na przyrost tkanki mięśniowej (wakacje tuż tuż - plaża i te klimaty :) :) )

Waże stostunkowo niewiele - ok 70kg przy 180cm wzrostu jestem powiedzmy przeciętniaczkiem (nie przytoczę obwodów bo się wstydzę:) Plan jest taki żeby nabrać masy mięśniowej. Znalazłem na forum nie jedna porządną dietę i nawet sie do nich stosuję.Rozpocząłem już treningi (trzy razy w tygodniu - klasycznie - klata+tric, plecki+bic, barki+nóżki+brzuszek czy jakoś tak)

Jestem zielony jeśli chodzi o suplementację. Nie wiem czy zaczynać wzbogacać dietę o jakiegos gainera czy kretkę - jeśli tak to czy możecie polecić jakieś konkrety? (załóżmy ze 100zł w skali miesiąca) Pytam o suplementy bo jakoś trudno mi uwierzyć że na sucho dam rade sie rozbudować (lata robionych pompek, brzuszków itp)

Czy w przeciągu pół roku, ćwicząc sumiennie (3x w tyg), szamając porządne żarcie + ew. suple zauważę różnicę po pół roku?

Nobody's right if everybody's wrong...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Zalezy od genetyki

Kretki nie bierz na razie

Bialko czy gainer zalezy czy masz takei zapotrzebowanie w diecie

Omega3 mozesz kupic i carbo po treningu

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 322
Na początek kupiłem sobie gainerka olimpu (mct-3800)-100zł . Zaczne go brac tak mysle od nowego roku bo wtedy bede mogl regularnie cwiczyc i stosowac dietę (ehh wiecie te świeta :) )
Kupiłem go glównie z ciekawości, nie mam pojęcia jak bedzie na mnie działał zwazywszy że od 4 lat trzymam idealnie wagę nie ważne co i ile jem...

Nobody's right if everybody's wrong...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
imho omega-3 sie nie opłaca, lepiej zakup sobie olivy z olivek albo olej lniany w jakimś markiecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 654 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8641
Przy uprawainiu sportów walki cięzko jest złapać mase. Napisłeś, że nigdy nie byleś na siłowni domyślam się tez ze diety wcześniej tez nie miałeś więc z kąd stwierzenie "Pytam o suplementy bo jakoś trudno mi uwierzyć że na sucho dam rade sie rozbudować (lata robionych pompek, brzuszków itp)". Przecież od samych pompek brzuszków nie urośniesz, najważniejsza tu jest dieta na drugim miejscu trening, a dopiero dalego dalego potem suple. Możesz narazie spróbować i na sucho skoro nigdy nie ćwiczyles na siłce i nie mialeś diety to powinno Ci na początku skoczyc trochę do gory.Chyba że sie myle i diete trzymałeś a te pompki i reszta to był zaplanowany ułożony plan treningowy a nie robienie jakis tam ćwiczeń jak popadnie.

<-- Nie, nie jestem łysa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5742
Dieta to kluczowa rola kulturystyki co bys nei robił na wszystko jest dieta i ona jest najważniejsza bo w końcu musiz coś jeść i cel zawsze jakiś masz!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makro Poznań - obciążenia do sztangi?

Następny temat

A co by to dało ??

WHEY premium