SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przyrost tkanki mięśniowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 98

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 dni Przeczytanych tematów 5
Siemka
Przez ostatnie trzy miesiące robiłem redukcję i to sporą, bo spadłem 12 kg w dół. Mam już jakiś zarys mięśni i stwierdziłem, że chciałbym wejść teraz na nadwyżkę
i rozbudować swoją sylwetkę. Ale tutaj pies pogrzebany, bo nie mam pojęcia jak teraz dodać kalorie żeby się za bardzo nie ulać i czy odrazu mogę z ujemnego bilansu kalorycznego wejść na zerowy? I jak mogę zdobyć beztłuszczową masę ciała?

Dziękuję za odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2644 Napisanych postów 50443 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 340208
Wskocz od razu na teoretyczne zero - zostań na nim kilka tygodni i obserwuj co się dzieje - to tylko wyliczenia, także „bilans zerowy” może się okazać bilansem zerowym, ale równie dobrze dodatnim bądź ujemnym. Jak nic się nie będzie działo to dodaj 200-300kcal, progresuj na treningu, odpoczywaj i to tyle.
1

POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGÓW ONLINE. KONTAKT: koniu151.sfd@gmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6238 Napisanych postów 75009 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 629156
Wskakuj na zerowy bilans . Po zakończeniu redukcji prawdopodobnie przytyjesz. W zasadzie – jest to niemal pewne. Nie koniecznie musisz się tym przejmować. To czego przybywa przy umiejętnym dodawaniu kalorii do diety, to głównie glikogen i woda, którą składnik ten wiąże w organizmie, a w dalszej kolejności – także tkanka mięśniowa. Dla osób z dobrze rozwiniętą muskulaturą przyrost około 1 – 2 kg po zakończeniu redukcji nie jest niczym dziwnym. W przypadku jednostek z niższym poziomem umięśnienia przyrosty większe niż 0,5 – 1kg mogą budzić pewien niepokój, choć i w tych wypadkach należy się zastanowić czy wcześniej organizm nie był odwodniony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3761 Napisanych postów 63029 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 678731
Rozwiązanie jest proste i bardzo schematyczne. W zasadzie tak samo jak wszedłeś na ujemny bilans kaloryczny, również z niego wychodzisz. W sytuacji, gdy chcesz jeszcze pociągnąć redukcję dodajesz po 100 kalorii tygodniowo, aż uzyskasz zerowy bilans kaloryczny. Jeżeli jednak chcesz wyjść z niej już teraz (trzy miesiące to dużo, więc rozwiązanie bardziej sensowne) to od razu wchodzisz na zerowym bilans kaloryczny. Obserwujesz obwody ciała i po około 2 tygodniach można wejść na dodatni bilans kaloryczny dodając około 200 kalorii. Oczywiście o ile teraz celem bedzie budowa masy mięśniowej.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10684 Napisanych postów 118131 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1386756
Tak od razu na zero bo jak będziesz powoli dodawał kalori to się okaże ze na minusie będziesz jeszcze n 4 tygodnie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na odchudzanie

Wheyvita