SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na odchudzanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 242

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 242
Hej,

temat może przewrotny, ale o to mi chodzi. Mam jakąś dietę, ale niski poziom NEAT, który nie bardzo mam jak zwiększyć. Myślałem jednak by lekko zmienić swój plan. Teraz ćwiczę 3 razy w tygodniu siłowo. A myślałem zacząć ćwiczyć siłowo 2 razy a dodatkowo albo 2 albo 3 razy w tygodniu chodzić na godzinę basenu (około 45 min pływania).

Myślicie, że to coś da i że warto tak zrobić?

Dodam, że nie chcę stracić zbyt dużo wypracowanej masy mięśniowej, ale chcę schudnąć oraz fakt, że mam pracę siedzącą a średnio zegarek mi pokazuje średnio 5 tys kroków i 3 piętra (w górę).

Zmieniony przez - Rook996 w dniu 2019-10-09 15:22:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 74986 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 629000
Basen możesz traktować jako uzupełnienie / rekreacja . Trenuj nadal w systemie 3 dniowym a zajmij się ułożeniem poprawnej diety .Trenuj siłowo to zachowasz masę mięśniowa .

Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
http://www.sfd.pl/-t276436.html 
Jeżeli Twoim celem jest redukcja to odejmujesz ok 300kcal
http://www.sfd.pl/-t1135440.html - Źródła białka w diecie.
http://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
http://www.sfd.pl/-t1135388.html  - Źródła węglowodanów w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A jest jakaś różnica jeśli chodzi o powtórzenia? Bo u mnie występuje tryb typowo siłowy 5-7 powtórzeń po 3 serie wielostawowych. Myślałem ogólnie o rozszerzenie / zamienienie właśnie w celu zwiększenia zapotrzebowania. Dieta jest powiedzmy w tej chwili z treningami na zero kaloryczne, dlatego fajnie by (w moim odczuciu) było dodać zapotrzebowanie :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 74986 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 629000
To może wprowadź dodatkowo np trening interwałowy . Wśród fizjologicznych podstaw oddziaływania treningu interwałowego na tkankę tłuszczową leży między innymi zjawisko sekrecji adrenaliny i noradrenaliny, które wpływają na nasilenie lipolizy. Ponadto dochodzi do uwrażliwienia komórek mięśniowych na insulinę.
Najlepiej wstaw tutaj swoją dietę do oceny oraz wypełnij ankietę działu
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html
Wtedy będziemy mogli dyskutować .

Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2019-10-09 15:46:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3757 Napisanych postów 63002 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 678635
Podstawą kształtowania sylwetki jest trening siłowy i bez wątpienia bym nie rezygnował z jednego dnia treningu siłowego, po to, żeby dodać trzy razy w tygodniu cardio, np. w postaci pływania na basenie. Skoro masz czas żeby przeznaczyć go na dodatkową aktywność fizyczną, to dodaj dwa razy w tygodniu pływanie, bez rezygnacji z jednego dnia treningu siłowego. Poza tym, wspominasz że nie masz czasu. Zamiast więc tracić go na pływanie, możesz zaoszczędzić i zrobić tabatę. Np. w domu:

https://potreningu.pl/articles/4670/tabata--najlepsze-interwaly-by-spalic-tluszcz 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10673 Napisanych postów 118106 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1386628
Basen ok mzoesz zostawic 2 x siłowe np FBW dać i 2-3 x basen, jesli chodzi o wydatek energetyczny na pewno będzie większy jak 3 x siłowy tylko byś miał

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11719 Napisanych postów 11543 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 317560
jak będziesz porządnie trenował z dobrze ułożonym planem i dietą to nie musisz się amrtwić o spadki masy mięsniowej, a basen traktuj jako aktywność w dzień nietreningowy, active rest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Kurcze teraz trochę ciężko bo każdy radzi coś innego :). Jeśli chodzi o czas to mam mało, preferuję robić "coś w trakcie czegoś", tzn. z powodu braku czasu na zwiększenie NEAT, robię po treningu cardio (25-30 minut), ponieważ pozwala mi to w międzyczasie coś porobić na telefonie utrzymując tętno średnie 115 (gdzie maksymalne z wyliczeń jest 195).

W tej chwili zależy mi w sumie tylko na utrzymaniu w miarę fajnej masy mięśniowej, ale zrzucenie tłuszczu :). A basen na pewno jest łatwiej robić niż siłownie (jakoś tak szybciej mi to mija niż trening siłowy).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11719 Napisanych postów 11543 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 317560
z tego co mówisz, to ten trening siłowy robisz na siłę, więc po co się męczyć, znajdź coś co sprawia Ci przyjemność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Przyjemność sprawiały mi sporty walki, niestety mam "złą" budowę kolan, ponieważ mam lateralizację obu rzepek, przez co jedno z kolan przy obrotach (uderzanie np) może się "wyrotować" poza swoją panewkę, a w konsekwencji nie mogę robić sparingów, a co do ćwiczeń też ciężko powiedzieć bo kolano ucieka.

Siłownię też lubię, pewnie też dlatego tak długo już trenuję, regularnie 3 razy w tygodniu. Większość treningu jednak taki typowo na siłę bardziej pod trójbój. Ale chciałbym w końcu stracić trochę wagi :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
no to stracisz wagę (mówimy o tłuszczu) przy odpowiednio dobranej diecie z ujemnym biansem, chudniemy w kuchni, a na treningu wyrabiamy tylko formę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brun 4 All Extreme

Wheyvita