SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ocena diety i suplementacji

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
a czy moglbys mi jeszcze napisac czy jak biore z rana do mct,30 gram serwatki+30 gram carbo+5 gram l-gluty+2 kapsuly tauryny to czy ta kombinacja tez sie wchlonie,tak jak by nie bylo oleju mct?czy z czegos trzeba zrezygnowac?to samo przed i po treningu i przed spaniem ale bez carbo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
Olej MCT jest jak najbardziej ok, wzrost temperatury czuc jooz po kilku chwilach.
Mozesz go dac z rano do odzywek, przed i po treningu jest swietny.

na noc go nie dawaj mozesz mic klopoty ze snem przez niego(zwiekszenie temperatury moze spowodowac problemy ze snem)

Do suplementacji nie musisz niec dokoopywac, jest jak najbardziej ok :)

prosiles jeszcze o rozpiske bcaa , gluty,i tauryny w dzien wolny od treningu, oto ona :

bcaa - rano 1 tabletka na 10 kg masy ciala(moze byc ale nie jest konieczna)
glutamina - 3g rano,w ciągu dnia bierz co 2-3 godzieny po 1-2g glutaminy, i na noc 3g gluty.
tauryna - 3 kaps rano, wiecej nie trzeba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
a powiedz mi strongbart co sadzisz o tej mojej porannej odzywce przed sniadaniem zlozonej z ok 30 gram bialka izolatu tyle samo carbo+5 gram mct+suplementacja?,bo przeczytalem posta,ze z rana to lepiej same suple a po 30 minutach sniadanie,u mnie to platki owsiane z jajkami i truskawkami,wywalilbys ten posilek z odzywki,czy jakos go zmodyfikowal,tj,zmienil zawartosc ,ktoregos skladnika,albo go obcial wogole?z gory dzieki za odpowiedz,na podstawie twoich i anara wypowiedzi modyfikuje sobie dietke,zeby byla na maxa,bo do ok.lutego masa a potem rzezba do zawodow,pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
co ja bym zrobil z tymi odzywkami rano ?

Napewno zmniejszylbym ilosc Carbo(ryzyko otlooszczenia) rano nie potrzeboojesz zbyt doozo weglowodanoow, nadmiar poodzie w tkanke tlooszczowa, daj 10-15g, nie wiecej(oczywiscie to jest moja propozycja)
WPI i MCT dobrze, ale widze ze powiedzialem Ci zebys tam dal BCAA, mozesz je opooscic w dniu nietreningowym, rano wystarczy WPI(ma dooze stezenie BCAA, wiec nie trzeba dodatkowo)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
ok,dzieki,wiec rano 30 gram izolat serwatki+15 carbo+5 gram mct+l-gluta+tauryna a po 30-45 min sniadanko:130 gram platki owsiane+10 gram carbo dla smaku+ok.8 bialek jaj+pare truskawek+oliwa 5 gram,no i zestaw witaminowo mineralny,od jutra taki poczatek dnia(w sumie to juz tak jest od dawna tylko bez mct w odzywce i niedawalem oleju do sniadania,pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
A czemu rezygnujesz z całych jaj??

Nie przejmuj sie tak bardzo tymi tłuszczami nasyconymi z jajek, zółtka zawierają też przydatną lecytynę

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
bo wole zamiast zoltek dac troche tluszczu z oliwy a lecytyne jem po posilku,bo jest w suplemencie koenzymQ 10 olimpa,pozatym 30 min przed sniadaniem jem 5 gram oleju mct a i platki w ilosci 130 gram maja tez 10 gram tluszczy+oliwa=15gram tluszczu na sniadanko,mi to styka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
No OK

Ale ja za bardzo nigdy nie rozumiałem kulturystów jedzących zame białka z jajek
a co robisz z żółtkami - wyrzucasz do kosza???

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31691
koenzym ma tylko 20 mg lecytyny ! to jest sladowa ilosc
jak najbardziej mozesz dac zooltka, nie zmarnooją sie a napewno Ci nie zaszkodzą !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
lobo
1) co do oleju MCT... jest to bardzo dobry srodek jednak wielkich rewelacji i ogromnych przyrostow dzieki samemu olejowi nie zrobisz
2)
"bo od wczoraj,po ujrzeniu artykulu anara co do jego stosowania,dodaje go do kazdej porcji odzywki(mix carbo+izolat serwatki)tj.z rana przed sniadaniem:carbo 30 gram+serwatka30 gram+mct 5gram,przed treningiem:carbo 50 gram+20 gram seratka+5 grammct,po treningu:carbo 90 gram+serwatka 30 gram+5 gram mct,i zastanawiam sie czy moge go dodac takze do porcji bialka egg protein przed spaniem?"
>>>> staraj sie nie przerkaczac dawki ok. 50g, gdyz bardzo wysokie spozycie moze powodowac liczne problemy np. biegunke, nadmierna termogeneze. Proponuje MCT stosowac w jednorazowej dawce 10g - przed treningiem, po trneingu, rano naczczo - pozostale 20g rozdziel po posilkach lub jako dodatek do odzywek o innych porach dnia Na wieczor mimo wszystko bym odposcil sobie MCT
3)
jak powinienem stosowac bcaa , l-glute,i tauryne w dzien woly od treningu
>>>> bcaa - rano ok.1kaps/10kg
gluta 3g rano, 3g przed snem
tauryna 3 kaps rano
+
3kaps o innej porze dnia [mozez dodac jeszcze 3g glutaminy] -ale ta dawka nie jest konieczna.
4)
"no i napisz mi ostatecznie anar zanim wybiore sie na zakupy czy dwie paczki cell pumpa mi stykna na ten cykl kreatynowy,bo monhydratu to se kupie z 0,5 kg bo i tak to kiedys wciagne,no i czy na pewno cell pumpa,czy moze creafusion czy jakies inne nowinki?"
2 opakowania cell pump + zapas monohydratu styka

Co do suplementacji to uwazam, ze i tak jest ona rozbudowana i narazie nie potrzeba bedzie wiecej srodkow

Pamietaj, ze modyfikujac poranne odzywki [obcinajac carbo] zmniejszasz udzial weglowodanow w diecie - wiec pamietaj o dodaniu ich o innej porze [najlepiej w innej formie jak carbo]

Co do jajek to rowniez uwazam, ze lepiej zrobisz zjadajac je cale niz same bialka


sory, ze tak pozno ale bylem nad jeziorem


Zmieniony przez - anar w dniu 2004-07-12 00:00:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak brać BCAA, Creapure Citrate, Tribusteron 90,CLA, ZMA,Glutagenix i L-Glutamine4000

Następny temat

Ogólna konsultacja...

forma lato