SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

niedoczynna prosi o pomoc

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19782

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 127 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5641
Dzień 94

Leki - euthyrox, novothyral
Suplementy - wit. D+K, B12
Warzywa - kapusta kiszona, pomidor, kalarepa, cebula, suszone grzyby
Płyny - woda 3l, kawa x 3, herba z pokrzywy x 4

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 127 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5641
Byłam dzisiaj zrobić badania krwi, nie podobają mi się te podwyższenia, których i tak nie rozumiem
Może któraś z Was się zna i wypowie się, czy mam się bać i lecieć do lekarza, czy jednak pożyję jeszcze trochę




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
PDW wskazuje na różnicę w wielkości płytek, MPV na ich średnią objętość, P-LCR obrazuje odsetek dużych płytek krwi. Wyniki te interpretuje się tylko w połączeniu z ilością płytek. Jeśli ilosć płytek jest w normie nie należy się przejmować tym, ze wyniki te odbiegają od normy.

Podwyzszone Leukocyty i neutrocyty moga wskazywac na stan zapalny, infekcje, krawiennie, uszkodzenia tkanek (poparzenia), dnie moczanowej, nadczynnosc kory nadnerczy.

I do tego masz wysokie FT4 i niskie TSH. tu by trzeba zbaczyc czy nie masz za duzej dawki leku. ZDobrze byloby sie udac do endo.

co do leukocytow, nie bylas osttanio chora? mialas okres? nie poparzylas sie? nie wykonalas badania po wysilu fizycznym dzien wczesniej?

Przeciwciala tarczycowe badalas kiedys?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 127 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5641
Czyli będę żyć!

Jutro zapiszę się do endo.

Leukocyty pewnie są podwyższone przez stan zapalny w kości od zęba, brałam kilka razy antybiotyk, ale nie pomogło i miałam się wybrać do chirurga, prawdopodobnie będzie musiał rozcinać kość i trzeba będzie wydłubać to coś... Trochę to olałam, bo ząb już nie bolał (nacierpiałam się przez to niemiłosiernie.. 3 dni wyjęte z życia) ale będę musiała się w końcu za to zabrać.

Przeciwciała badałam w zeszłym roku w sierpniu:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
za jakis czas mozesz powtorzyc badanie, zeby miec pewnosc ze nic zlego sie nie dzieje.
A patrzac po wynikach tarczycowych to wpadasz w nadczynnosc, ale ft3 niskie.
za slabo sie konwertuje.
u przyczyna moze byc niski poziom zelaza, selenu, cynku, stres, zaburzona flora bakteryjna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Jak antybiotyki na zeby byly to flora bakteryjna lezy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
Teti masz racje, ale spojrz na stare wyniki, konwersja lepsza nie byla.

Tak czy siak po antybiotyku powinnas brac probiotyk. I nie przez 5 dni, a duzo duzo dluzej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
Jak dla mnie to wygląda na niedobór wit B12 (powinna być powyżej 500) stąd pewnie słaba konwersja

Ja to nie widzę nadczynności, jeszcze do niej bardzo daleko, organizm nie przertwarza tylko otrzymanego FT4 na FT3


EDIT: a nie sorki żle spojrzałam, to nie krwinki tylko płytki duże, nie wiem jaka może być przyczyna może po prostu duży wysiłek.

na pewno coś nie tak jest z konwesją trzeba poszukcac przyczyny, FT4 i FT3 powinny być na w miarę równym poziomie


Badania robi się przed wzięciem hormonu inaczej będzie sztucznie podniesiony we krwi



Zmieniony przez - rzabba w dniu 2015-10-24 16:44:22

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 127 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5641
Dzień 95

Leki - euthyrox, novothyral
Suplementy - wit. D+K, B12
Warzywa - kapusta kiszona, pomidor, cebula
Płyny - woda 3l, kawa x 3, herba z pokrzywy x 4
Aktywność - spacer 8,5km 1:40h

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 127 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5641
Dzień 96

Leki - euthyrox, novothyral
Suplementy - wit. D+K, B12
Warzywa - kapusta kiszona, pomidor, ogórek świeży
Płyny - woda 3l, kawa x 3, herba z pokrzywy x 4


Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc - nowa : )

Następny temat

Ulozenie planu treningowego

WHEY premium