SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nauka

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2913

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 265
często na forum spotykałem sięze stwierdzeniem, że nie można sięnauczyć walki samemu. jednak ktoś kto tworzył daną sztukę walki(chodzi mi o te najwcześniejsze, bo późniejsze są na nich oparte) nie miał trenera, który by go uczył. i tu moje pytanie: czy te sztuki były tworzone tak od razu, czy powstawały na podstawie wieloletnich doświadczeń w walce wielu osób?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
Walki samemu idzie się nauczyć na sparingach nawet z kumplami.

Sztuki walki nie wyuczysz się na "nawalaniu w lesie". Style tradycyjne do po prostu STYLE. Nie nauczysz się tańczyć na balecie bez wzorca :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Odpowiedź jak dla mnie oczywista - opcja druga. Do tego jeszcze należy dodać ponadprzeciętną inteligencję i charyzmę tworzących - pierwsze, żeby to usystematyzować, przemyśleć wszystko itd, a drugie, żeby ludzie chcieli za nimi podążyć, by byli autorytetem.

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 265
dla mnie jednak wciąż pozostaje niepojęte jak jakaśpojedyncza osoba miałaby usystematyzować sztukęwalki zawierającą setki technik. najpierw trzeba przecież mieć całe doświadczenie zbierane przez te poprzednie pokolenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75794
Nie ma człowieka który znałby wszystkie możliwe techniki walki. Ze zgromadzonej prze przodków wiedzy ktoś wybrał to co mu pasowało i gotowy styl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Poza tym czas poświęcany na naukę i motywacja była znacznie większa niż obecnie, gdzie dla 90% to tylko hobby a nie kwestia przeżycia

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
na początku ktoś wpadł na pomysł by popchnąć drugiego, ten wziął gałąź i mu przywalił .... i tak poszło dalej.
Czy do tego na początku trzeba specjalnej charyzmy, inteligencji ?

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
IMHO też gruba przesada z tą charyzmą, wystarczyło, że ci wybitni skuteczniej rozbijali łby i podżynali tętniczki od innych. To w naszych czasach dorabia się otoczkę mityczno - filozoficzną.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
Wiele masterow nie majac nauczycieli ktorzy mogli by dac jakas innowacje podgladali zwierzeta.

Zazwyczaj to wynikalo z potrzeby zbrojenia siebie w bron ktorej sie nie mialo - wykorzystujac wlasnej mozliwosci fizyczne do maksimum skutecznosci.

Zmieniony przez - nikodem783 w dniu 2011-04-19 23:52:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
np kangury boksowały, konie kopały, węże dusiły a ryby robiły zejścia z linii ataku reką. nie wiem, skąd się wzięły dźwignie, ale podejrzewam że z obserwacji walk pająków ze skorpionami - w końcu tyle tam stawów jest.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
Malo tego a jak graja w Twistera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Ta ze skorpionami. Co za łajza!






















This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mostowanie helikopter

Następny temat

Wymaganie egzaminacyjne na 8 kyu .Bardzo proszę serdecznie

WHEY premium