SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mimi z niedoczynnością, duża redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2214

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 627
Cześć, mam nadzieję, że tu uda mi się uzyskać pomoc przy zrzuceniu nadmiarowych kg

Oto ja:

Wiek :24
Waga :85
Wzrost :155
Obwód w biuście(1) :106
Obwód pod biustem :83
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):87
Obwód na wysokości pępka :103
Obwód bioder (3):109
Obwód uda w najszerszym miejscu:70
Obwód łydki :43
W którym miejscu najszybciej tyjesz : Tyję równomiernie
W którym miejscu najszybciej chudniesz : Brzuch

Uprawiany sport lub inne formy aktywności:
Lubię chodzić na bardzo długie i intensywne spacery. Lubię pływać, jednak nie robię tego specjalnie za często. Ostatnio ćwiczyłam w domu jakieś takie programy treningowe na DVD. Ostatnio zrobiłam Jillian Michaels "Body revolution". Generalnie lubię się dużo ruszać. Łatwiej jest mi ruszyć tyłek z kanapy i więcej się poruszać niż mniej zjeść.

Co lubisz jeść na śniadanie: Płatki, jajka
Co lubisz jeść na obiad : Makarony
Co jako przekąskę : Paluszki, krakersy, ogólnie raczej niezdrowe rzeczy
Co jako deser : Lody
Ograniczenia żywieniowe : Nie mam
Stan zdrowia: Niedoczynność tarczycy
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: euthyrox 75
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: glucophage xr 750 (lek, ktory miał pomóc zrzucić mi klika kg. udało mi się schudnąć około 5, jednak po chwili 2 z nich wróciły. ogólnie cukier mam w normie)
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: Nie mam
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Stosuję kelp oraz magne B6
Stosowane wcześniej diety : Co kilka miesięcy mam zryw, aby w końcu zrzucić nadmiarowe kilogramy. Jakieś 6 lat temu byłam na diecie south beach. Teraz w trakcie moich zrywów staram się po prostu jeść zdrowiej. Przez bardzo długi czas zwracałam uwagę tylko na ilość kalorii w pożywieniu, nie myśląc w ogóle o BWT - nigdzie nie znalazłam informacji, że jest to równie ważne.

Dzisiejsza miska:





Oraz moje zdjęcia:












A na koniec pytania:
Nie wiem jak poradzić sobie z kalorycznością diety dla siebie oraz rozkładem BWT. Chodzi o to, że nie wiem czy powinnam przyjmować liczbę kalorii właściwą dla mojej obecnej wagi czy też dla wagi, która jest dla mnie odpowiednia (czyli co najmniej 20 kg mniej). Chciałabym też aby od czasu do czasu ktoś to zajrzał i powiedział jakie błędy popełniam w moim odżywianiu. Nie chcę być coraz grubsza i grubsza, aż do momentu w którym nie będę mogła wstać z łóżka, bo moje ciało będzie dla mnie za ciężkie.

Zmieniony przez - mimi123 w dniu 2013-04-20 16:11:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
Jak wykluczysz to nie zaszkodzi. Najważniejsze, żebyś trzymała czystą miskę i jeden rozkład. Oraz włącz ruch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
poczytaj o wskazówkach dla dziewczyn z niedoczynnością -> https://www.sfd.pl/kiedy_lady_ma_niedoczynnosc_tarczycy_-t878162.html
Z miski powinien zniknąć gluten i nabiał. Miód też out. Dobrze by było jak byś zaopatrzyła się w olej kokosowy.
Rozejrzyj się po dziale - dosyć sporo jest dziewczyna z problemami tarczycowymi.
Powodzenia

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 627
Miska na jutro:


Trochę poczytałam, ale dalej nie wiem jak to jest z tymi kaloriami w moim przypadku. Postaram się jak najszybciej zaopatrzyć w olej kokosowy :)




Zmieniony przez - mimi123 w dniu 2013-04-20 23:51:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 627
Plan na jutro:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
Podnieś kaloryczność i węgle - około 1700 będzie ok. Warzywa na patelnię zastąp mrożonkami. Nie wliczasz do miski pomidorów, które traktujemy jako warzywo zielone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 627
Dzisiejsza miska:



Przyznaję, bardzo słaba. Większość dnia spędziłam poza domem. Nie znalazłam jeszcze jakiś fajnych dań do zabrania ze sobą

Zmieniony przez - mimi123 w dniu 2013-04-23 22:20:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 627
Dzisiejsza miska:



Jutro postaram się kupić olej kokosowy

Zmieniony przez - mimi123 w dniu 2013-04-24 21:27:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 627
I pytanie: czy ja przy niedoczynności mogę jeść jakieś musli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Musi tak ale tylko własnej roboty - nie te kupne przesłodzone fit-cosie. Jednak przez przynajmniej pierwsze 4 tygodnie bym się powstrzymała od płatek owsianych.
A te frytki co robią w misce Zamiast smażyć na rzepakowym smaż na maśle klarowanym/smalcu/oleju kokosowym

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 627
Frytki były z piekarnika! Nie mogłam się powstrzymać, ale to już się więcej nie powtórzy. Od jutra smażę na kokosowym :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Te "frytki" to nawet nie ziemniaka nie widziały Dodatkowo tłuszcze tam zawarte są zazwyczaj podłej jakości dlatego jak masz ochotę to zrób sama z prawdziwych ziemniaków i jedz ile bilans pozwoli Usmaż na tłuszczu na patelni czy w piekarniku.

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak to dalej popchnąć?

Następny temat

ochudzanie i bieganie

WHEY premium