SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mały rozmiar,duża siła :/ proźba o pomoc.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 761

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Mam taki jeden mały problem.
Przy wadze 74kg i wzroscie 175.
Obwód klatki wynosi 108cm. (na wydechu)
szyja 39.
uda 55cm
i mam strasznie małe barki,ramiona i przedramiona ;/
bic l.33,5-34cm
p.34-35cm
przedramiona po 28cm ;/
trenuje aktualnie FBW
wcześniej na redukcji trenowałem spliitem,
Ćwicze armwrestling.
i Tu jest mój mankament ;/
Jak na swoje wymiary mam dużo siły,
np. młotkowy oburącz na miodlitewniku (kąt do 90stopni,ćwiczenie armwrestlingowe) 75kg 2 razy najwięcej machłem
uginanie nadgarstków hantlami po 30+ kg na jedną rękę,to przez to że trenowałem dużo siłowo,teraz jade fbw bo chce troche masy zrobić,i siła znowu do góry idzie a obwody stoją ;/
ćwiczenia jakie wykonuje to
przedramie (3x tyg.) uginania podchwytem,nachwytem,i kilka armwrestlingowych (wychodzi około 10-12 s. na trening.)
bic.to zazwyczaj 3-4 s na sesje tren. + 1 seria żeby spomować łapy.
Tric też 3-4 serie na sesji + i ćw na pompke
Barki 4-5seri na sesji.

Jeszcze miesiąc bedę robił FBW i potem snowu Spliit
Proszę o podpowiedź jak trenować ręcę typowo żeby masa szła do góry,na FBW i potem na spliicie.

Oczywiście sogi będą.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
Napisz jakie masz wyniki w martwym ciągu, przysiadzie, wyciskaniu na ławce
i może jeszcze w wyciskaniu sztangi stojąc bo to są lepsze wyznaczniki siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wycisk na klatke robiłem taki na maxa ostatni raz z 1,5 miesiaca temu to poszło 90kg
teraz 80kg 6-7 powt. za niedługo chce podejsc po 100kg i mysle że pojdzie
wiosło - 75kg x 7-8 powt.
mc - nie robie na dużych ciężarach tak kończe zazwycza 100-110kg na 6 powt. (czuje zapas ale nie chce kręgosłupa przeciążać i wg. wole zrobić dokładniej i dobrze technicznie niż na "pałę"
Przysiady tak samo jak mc. 100-110kg 6-8 powt.
barki robie hantlami,sztangą nie robiłem około 2 miesięcy,wycisk na barki 1hantla 23-25 kg 6-8 powt. na maszynie raz robiłem maxa to 70kg 2 razy machłem,ale wiadomo tam jest łatwiej niż na wolnych ciężarach.
Właśnie,klata,nogi,plecy mi w maire rosną tylko te ręcę to jest jakaś porażka ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chodzi mi dokłanie o siłe rąk i ich rozmiar,może inne wyniki nie mam imponujące ale moje ręce to zdziwiły niejednego kolesia na normalnej siłowni xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 637 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4377
wklej cały plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to jest coś pokoroju FBW
Wtorek.
Przysiad 4s
Podciąganie nachwyt 4s
Wycisk płasko 4s.
Wyciskanie hantli na barki 4s
Szrugsy 3s.
Łydki 3s.
Uginanie ramion podchwytem ze sztangą łamaną (albo normalnie 3-4 serie,albo "21" 3 serie+ jedna na wyciągu na pompke)
Prostowanie rąk na wyciągu 3s + 1 na popke
Uginanie nadgarstków podchwytem z hantlą 3-4s.
Ugnanie nadgarstków nachwytem 3-4s.

czw.
Uginanie nóg 4s
Wycisk góra 4s
Wiosło 4s
Unoszenie w opadzie tułowia 4s
Biceps młotkowo (modlitewnik lub "21") 3-4 s + 1 na pompke
Szurgsy 3s
Czachołamacz czy jakoś tak 3-4s
Nadgasrtki zależy jaką mam inwencje twórczą xD (około 8-10 serii) - jest dużo różnych ćw xD
Lydki 3s

sobota.
Suwnica ewentualnie prostowanie nóg 4s
MC 4s
Wycisk skos dół 4s
Unoszenie w przód /na boki zależy na co mam ochote 4s
Biceps -różnie,raz unoszenie hantli stojąc z suplinacją,raz modliewnik szeroko/wąsko zallezy tak samo na co mam ochotę 3-4s
Triceps- prostowanie ręki w opadzie tułowia 3-4s (niestety nie ma poręczy na siłowni do pompek;/)
Łydki,szrugsy 3s
I Przesdramie około 8s. wyciąg/obracanie nadgarstka,uginanie ramion nachwytem itd.
i brzuch oczywiscie ale to robie abs2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase do ew.oceny

Następny temat

Prosba o pomoc w treningu na siłe.Piorytet WL

WHEY premium