SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kontuzja kolana- co robić ?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 41
Witajcie,
od ponad pół roku dokucza mi kontuzja uniemożliwiająca mi ćwiczenia przy suwnicach jak i przysiadzie ze sztangą.
Zacznę od początku , kiedyś byłem raczej mało-ruchliwym ektomorfikiem aż do pewnego momentu (pierwsze wyjście na siłownię) oczywiście jak każdy laik bez umiaru próbowałem przerzucać to coraz większe ciężary w jak najkrótszym czasie , na nogi jeśli chodzi o ćwiczenia obciążające kolana to owego czasu pracowałem tylko na suwnicy aż pewnego dnia chyba za dużo wrzuciłem obciążenia.
Ciężar było ciężko w ogóle wybić do góry z pozycji zerowej , ledwo co tego dokonałem i poczułem "promieniowy" ból w kolanie , poczułem się dokładnie jak przy zwichnięciu, muszę dodać jeszcze że ból był bardzo odczuwalny a po owym zajściu doskwierał on około 5 min , lecz nie czułem już tego promiennego bólu tylko tak jakby naruszenie kości/stawu . Zrobiłem 3 miesiące przerwy nawet nie ruszając niczego co mogłoby obciążyć kolana, teraz dopiero zrobiłem serię przysiadów bez obciążenia i wynik fatalny. Przy może 10-tym przysiadzie poczułem ten ból co uprzednio z tym że tym razem nie czuje już bólu promieniującego lecz taki hmm jakby to ująć typowy ból urazowy , tak jakby kość w stawie przeskakiwała. Dodam jeszcze że ból pojawia się w najniższej pozycji przysiadu , "półprzysiady bez problemu mogę robić , jakieś sugestie ? , może ktoś przeżywał już coś podobnego ? jak możecie do doradźcie co w takim wypadku mogę zrobić i tp , z góry wielkie dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4835
Do lekarza nawet sie nie zastanawiaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
No i kolega wyżej wyczerpał temat, online się nie dowiesz co Ci dolega bez rtg czy usg kolana.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 151 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1674
mam podobnie, z tym że u mnie było tak że na stadionie źle stanąłem i mi lekko opuchło kolano, potem miałem problemy z chodzeniem. poszedłem do lekarza dał mi skierowanie na rtg i do specjalisty, rtg nic nie wykazało specjalista nic nie powiedział dal skierowanie na usg. na usg musiałem czekać długo i skończyło sie tak że nie byłem na tym usg. teraz na każde treningi muszę nosić stabilizator, czy to biegam czy jest zmiana pogody wszystko to odczuwam, idź do lekarza.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tani grill elektryczny czy patelnia grilowa

Następny temat

Silny ból głowy po treningu

WHEY premium