SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kariera w tym wieku?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4694

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 645
Myckol57 ja przez tą naturę mam derealizacje i depersonalizacje bo psycha mi nie wytrzymała od ciągłego stresu, zacznij brać może jakieś antydepresanty (podobno pomagają).

co do ciężkiej pracy to trzeba mieć też hajs żeby opłacać godziny na trenera a z tym jest na początku problem


Zmieniony przez - decux w dniu 2015-10-15 21:52:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 99 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1733
Pudzianowski to nie zwykly, przecietny czlowiek z ulicy jak wiekszośc z nas. To fenomenalny atleta z jakimis tam podstawami boksu i karate oraz b. dobrymi predyspozycjami mentalnymi do walki. Podobnie Bryant Jenngins, kiedys Wilard itp. 25 lat nie bedzie problemem nie do przeskoczenia pod kilkoma warunkami: mocno ponadprzecietne predyspozycje i talent do sportow walki + mozliwosci wykorzystania tego w 100 % bo juz nie ma czasu na proby i bledy czyli odpowiedni klub, trenerzy, czas, kasa, zdrowie itd. Wszystko musi po prostu pyknac a to sie rzadko zdarza. Oczywiscie zawsze mozna byc przecietniakiem ale szczegolnie w boksie chyba szkoda zdrowia.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 242 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3304
Ale przepraszam bardzo, pudzianowski gdyby nie jego medialnosc nie bylby w tym miejscu w którym teraz jest tylko i wylacznie dzieki swoim umiejętnościom. Marketing Panowie ;)
1

Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 99 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1733
Medialność nie ma nic do klasy sportowej tylko do popularności i gaży za walki. Medialnością Pudzian nie wygrał z Nastulą.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 151 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 455
Spokojnie. Wielu zaczynało właśnie w tym wieku.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 242 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3304
Siwy
Medialność nie ma nic do klasy sportowej tylko do popularności i gaży za walki. Medialnością Pudzian nie wygrał z Nastulą.


a czy Paweł to światowej klasy zawodnik MMA ? Gość ma za sobą wspaniała karierę sportową,ale to już nie ten wiek. Pudzian dostał raz prawdziwego zawodnika i przegral z kretesem :)
1

Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 647 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24355
Fakt jest taki, że Pudzianowski to maskotka KSW.. I dają mu takich zawodników z którymi nie będzie miał większych problemów.. Ale nie mniej jednak wygrywa z nimi. Nie dzięki medialności a dzięki swoim jakimś tam umiejętnością.. Fakt jest taki że zwycięstwo z Kawagushim (2 walka Pudziana) było naciągane.. I walka z Thompsonem, gdyby Thompson nie zaczął klnąć do mikrofonu to by Pudzian wygrał i tyle.. A Thompson nagłośnił oszustwo więc trzeba było zrobić walkę nieważną. Powiedzmy sobie szczerze walki z Bobem Sappem, Najmanem, czy z Butterbeanem to nic specjalnego.. (Z CAŁYM SZACUNKIEM DLA Butterbeana i Sappa) Bo oni swoje wywalczyli, ale teraz przecież już bliżej im do emerytury niż do walk.. Także podsumowując Pudzianowski wygrywa walki dzięki swoim umiejętnością (nie licząc walki z Kawagushim i Thompsonem ((tej gdzie Thompson zakwestionował wynik.)) A medialność? Może mu pomogła, ale tak naprawdę Pudzian zrobił wrażenie gdzie rozwalił BOKSERA Najmana w 43 sekundzie, i pokazał jaką ma siłę, ludziom się to spodobało.. I się wszyscy napalili na Pudziana, bo walka była bardzo emocjonująca.. Teraz ktoś powie "haha ale co z Najmana za przeciwnik??" Może i tak, ale walka odbyła się w 2009 a wtedy nikt Najmana za cieniasa nie miał.. Bo to było dłuuugo przed tym jak przegrał z Saletą (chociaż go obijał) i z Koksem.. Wtedy po prostu wszyscy byli pod wrażeniem że Pudzian powalił boksera w 43 sekundy.. I to jak powalił.. Tak go kopał że po całym ringu latał. Było SHOW i o to chodzi w Polskich federacjach sztuk walk.. Ludzie zamiast oglądać walkę dwóch konkretnych zawodników, wolą oglądać walki "Najsilniejszego człowieka na ziemi".. Albo walkę Salety z Najmanem (Gdzie poszło o kobiete i chodziło o wyrównanie porachunków). Taki Polskie WWE.. Przeciętni Janusze to łykają.. Na to jest popyt, i tyle. Osobom znającym się na SW może się to wydać lekko śmieszne, ale tak to wygląda w Polsce. Gdyby pojawił się początkujący zawodnik MMA z wzrostem 220 cm to od razu by został wypromowany i założę się że chwila moment walczył by z Pudzianem.. Bo to by było SHOW!! A ludzie to chcą oglądać. A najlepiej jeszcze jakby się zawodnicy odgrażali i pobili na ważeniu wtedy to by "znawcy KSW z pod budki z piwem" byli podjarani jeszcze bardziej..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MT zacząłem w wieku ok 29 lat i chyba w podobnym czasie zaczynał koleś który był mało młodszy ode mnie (może z 5 lat różnicy, wątpię żeby było więcej), może trenował trochę wcześniej, ale wiem że dopiero go wysyłali na walki amatorskie. Dziś gość jest w top 10 UK, ma tytuły mistrza Europy, dwukrotny tytuł mistrza zawodowego UK itp. W tamtym klubie było tak, że trenerzy wybrali sobie z tłumu kilku kolesi, różnej wagi i trenowali ich trochę z boku, trochę osobno. Ciężko było się wybić, a śmiem twierdzić że w szczytowej formie przy ówczesnej wadze 67kg radziłem sobie z niektórymi z nich na sparingach całkiem nieźle.

Co do samego zawodostwa - nie chcę Cię zniechęcać ale jak nie jesteś numer 1 w kraju to za walkę zawodową dostajesz jakieś śmieszne pieniądze typu 200-300 funtów. Gość o którym wyżej wspomniałem więcej kasy w ten sport pcha niż z tego wyciąga. Jeździł kiedyś na kilkutygodniowe treningi do Tajlandii przed walkami - miesiąc takiego obozu to 300 funtów - dodaj do tego ceny biletów i porównaj z kasą jaką z walki dostawał - koleś musiał dokładać do interesu. Nie wiem jak się sprawa ma teraz, wiem że dalej walczy, może kasę ma lepszą ale pewnie z pracy na etacie i tak nie może zrezygnować.

Reasumując - zaczynając w wieku 23-25 lat możesz wejść na ring zawodowy o ile trener Ci w tym pomoże i mieć jakieś sukcesy, ale kasy z tego wielkiej nie będzie - przykro mi. Popatrz na to jaką kasę mają fighterzy w UFC - początkujący mają po 3 tys dolarów, "lepsi" 10-20 tys, walki o mistrzostwo to czasem "tylko" 100 tys dolarów (dane sprzed kilku lat ale pewnie nadal aktualne) - a pamiętaj że nie walczy się co tydzień - masz ze 2-3 walki w roku o ile Cię zechcą. Dołóż do tego czas i pieniądze włożone w to i sam widzisz że kokosów z tego nie będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 645
UFC to to samo co MMA? dostać się tam jest tak samo jak w MMA?

Co do tej kasy to zdaje sobie sprawę, a ćwiczyć i tak będę no chyba że zdrowie mi nie pozwoli.



Zmieniony przez - decux w dniu 2015-10-22 12:23:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
UFC to organizacja, natomiast MMA to dyscyplina
1

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kursy ochronny

Następny temat

Starty w zawodach

WHEY premium