SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

hiperlordoza lędźwiowa prosze o pomoc.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 109426

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 167
Dobra widocznie Cie nie rozumiem :P
Moim zdaniem kręgosłup da się wyprostować skoro to właśnie mięśnie trzymające kręgosłup należy ustawić w tym miejscu co powinny być... Więc zbiorę kasę na wizytę to zadzwonię i pojadę... Mi chodzi o to że zewnętrznie chce żeby się poprawiło wewnętrznie to te kości mogą sobie siedzieć jak sobie chcą... Normalnie chce wyglądać i tyle :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 62 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 410
S.Ruggiero masz jakies foty sprzed i po zabiegach? Wiadomo, ze kazdego kogo dreczy to schorzenie zaraz widzi swiatelko w tunelu. Ja mam 25 lat i doskwiera mi to coraz bardziej. Na poczatku przy dluzszym chodzeniu i staniu w miejscu, teraz prawie przez caly czas czuje nacisk w odcinku ledzwionwym. Oby dalo sie cos z tym zrobic, bo poki co slyszalem jedynie, ze mam chodzic na basen i nie dzwigac...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 348
Witam
Sorry, za odświeżenie tematu, ale mam ten sam problem co autor, prawie identyczna postawa.
Jak się rozciągam tzn wypinam jak najmocniej klatkę, to czuję ucisk w odcinku lędźwiowym,
Czy są jakieś przeciwskazania treningu na siłowni? Nie boli mnie to prawie wcale, ale jak teraz wzwracam uwagę i się prostuję to trochę
3 lata temu pamiętam, że miałem garb i brzuch wypięty mocniej, robiłem pompki, trochę sztangielek, i tak jakoś teraz jak ćwiczę na siłce to jestem prostszy. Więc nie wiem co robić, trochę się boję, żebym nic poważnego sobie nie zrobił, a z drugiej strony nie wiem co bym zrobił jakbym nie mógł ćwiczyć

Zmieniony przez - adidas701 w dniu 2010-09-15 23:18:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 684
czy ktos jeszcze byl u tego rehabilitanta, ktos moze sie podzielic swoimi odczuciami i efektami?

Forza roma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816




to jest hiperlordoza

a ty na zdjęciach masz raczej ten problem




zanim zaczniesz kombinować idź do ortopedy... bo moze wszelkie powyższe rozwazania są zbędne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 684
kurcze straszny dyskomfort jest w hiperlordozie, a powiedzcie mi czy na zdjeciu rtg w opsie powinna byc adnotacja ze jest hiperlordoza?

Forza roma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no zdjęcie RTG służy do wykrywania zmian organicznych !!!

1. jeśli jest opisana hiperlordoza to znaczy że jest jakies podłoże organiczne wady (kręgozmyk lub złe ustawinie kości miednicy... ect)

2. jeśli nie ma takiego opisu to znaczy że to tylko wada postawy- coś co da się korygować, im starszy jesteś tym trudniej, ale się da
wymaga to jednak długiej pracy (na wadę postawy tez pracuje się wiele lat)


i KONIEC Z BROWARAMI bo bęcyk rośnie ... :P

Zmieniony przez - salserita w dniu 2011-02-14 10:01:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 746 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7980
a co to oznacza jak byl ospi : wyrownana lordoza ledszwiowa ,soloioza esowata jkregioslupa th z rotacja kregow L w lewo miernie poglebiona kyfoza piersiowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 167
Ja się wybieram do tego rehabilitanta więc jak będe po wizycie to napiszę :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 886
Napisz co ci powiedział i jakie ćwiczenia zaleci. Jak da ci wydrukowane ćwiczenia do wrzuć skan lub foty.

Jak pomogłem przyznaj SOG'a !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ochraniacz, stabilizator nadgarstka i przedramienia

Następny temat

Powiększony języczek

WHEY premium