SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

glukoza czy fruktoza do kreatyny?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4556

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2943
hej Si2uiel mam prośbe, chodzi mi o namiary na jakieś wiarygodne publikacje na temat fruktozy (tylko nie z żadnych flexów, itp.) to dla mnie ważne kiedyś czytałem na temat fruktozy że jest węglem który najszybciej zamieniany jest w tłuszcz (oczywiście przy nadmiarze w spożywaniu węgli) aktualnie zaufałem twórcy rewelacyjnej (wg. mnie) metody regulacji masy ciała a mianowicie o METODZIE MONTIGNAC (szerszy opis można znalźć w działe odżywianie, POLECAM). Montignac nakazuje unikać węgli które powodują wzrost poziomu cukru we krwi (IG WW<50) za najważniejszą przyczynę otyłości uważa insulinę która sprzyja magazynowaniu tłuszczów właśnie z węgli, poleca unikać wszelkich produktów, potraw i innych czynników które mogą wpłynąć na zwiększone wydzielanie insuliny i wracajac do tematu Montignac zaleca cukier zwykły zastąpić nie tyle słodzikami co właśnie FRUKTOZĄ !!!

myślisz że taki przeciwnik "złych" węglowodanów jak Montignac polecałby spożywanie cukru, który jest najchętniej zamieniany w tłuszcz!!!?

dlatego będę wdzięczny za wszystkie wiarygodne publikacje na temat Fruktozy, przy okazji Montignac w swojej książce przedstawia dosyć dużą bibliografie więc?

pozdrowienia Rożek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Rozek zagadnie nie nalezy potraktowac berdziej kompleksowo. Zaznajomienie sie bowiem z dzialaniem i wplywem samej fruktozy niewiele da ,gdyz otrzymasz z wiarygodych zrodel sprzeczne informacje. Metoda Montignac jest mi oczywiscie znana i trudno odmowic jej slusznosci. To czy fruktoza jest podatnym cukrem na odkladanie sie w tluszcz czy nie zalezy (oprocz oczywiscie predyspozycji genetycznych) od całokształtu naszej diety, nie tylko z jakimi produktami ja przyjmujemy ale takze od calkowitego dziennego skladu posilkow. Zagadnienie jest dosc dysusyjne, co najlepiej widac po osobach ktorym dieta Montignac nie sluzy. Literetura dotyczaca odzywaniania w sporcie po ktorej przeczytaniu mozna uwazac sie za eksperta to moim zdaniem :
1) Brownell K, J Rodin, JH Wilmore (eds). Eating, Body weight and Performance in Athletes. Lea and Febiger, Philadelphia, 1992
2) Burke LM. The complete Guide to Food for Sports Performance. 2 wydanie, Allen and Unwin, Sydney. 1995
3) Ganong WF. Fizjologia: Podstawy fizjologii lekarskiej. PZWL, Warszawa. 1994
4) Maughan RJ, SM Shirrefffs. (1997) Recovery from prolonged exercise: restoration of water and electrolyte balance. J Sports Sci (in the Press)
5) Maughan RJ (1995) Creatine supplementation and exercise performance. Int J Sport Nutr 5; 94-101
6) Murray RK. i wsp. Biochemia Harpera. PZWL, Warszawa. 1995
7) Tomaszewski W. Kalendarz Trenera: żywienie i wspomaganie. Medsportpress, Warszawa. 1998
8) Williams M.H. The Ergogenics Edge: Pushing the Limits of Sports Performance. Human Kinetics, Champaign, IL, 1998A

Nie musisz oczywscie czytac wszystkiego ale wybor lektur jest bardzo dobry, kiedys sam otrzymalem cala liste i udalo mi sie "przebrnac" przez kilka pozycji. Niestey wiekszosc ksiazek wymaga dobrego przygotowania od strony biologicznej (teoria). Wydaje mi sie jednak ze warto poswiecic czas.

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2943
Witam Si2uiel i wielkie dzięki za literaturę z większością miałem kontakt na studiach a cząść mam nawet na własność :) (swoją pracę magisterską pisałem własnie w katedrze biochemii) i wracając do tytułowego pytania glukoza czy fruktoza i dlaczego? myślę że pytający już wie....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Juz pisałem, moim zdaniem glukoza. Patrz kilka post. wyżej . . .

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 634 Napisanych postów 41491 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246659
No stary. Okopanie tematu sprzed 12 lat to juz niezly wyczyn. Gratuluje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 379
Do tego przez osobę z 3 postami w ciągu 8 lat na forum

Sorry, nie mogłem się powstrzymać

Zmieniony przez - DontCare w dniu 2014-01-21 20:46:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 809 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10481
może dopiero dzisiaj mu się wysłało?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

B-12

Następny temat

Najlepsza kreatyna

WHEY premium