SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dr/mgr/student filozofii a sztuki walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9051

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A mi sie wydaje,że dostrzegasz po prostu "walecznych filozofów" (że tak to nazwę),bo sami są Ci bliscy. Wydaje mi się,że badając udział procentowy poszczególnych grup studenckich (kierunki humanistyczne,medyczne,ścisłe, WF i np. ci stojący na bramce),to wyniki będą mimo wszystko zbliżone.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Na MT filozofów nie mieliśmy, albo dobrze zakonspirowanych.

Na karacie i owszem, krążyły ich całe stada (pewnie po części przez bliskość ichniejszej Katedry) co przez mniej filozoficznie usposobione jednostki znoszone było zresztą ciężko

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Na judo mamy trzy osoby na kier. medycznym, jednego filozofo-edukatoro obronnego-fizyka (tak,robi trzy kierunki), dwóch ekonomów i trzech studentów WF. DO wyboru do koloru

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Searmę, a czy ja wydaję Ci się też tak strasznie nieznośny? Bo szczerze mówiąc to mam wrażenie, że nie specjalnie się różniłem od swoich kolegów ze studiów. Fakt - były też różne dziwolągi bo i takich przyciąga filozofia myląc im się z ezoteryką, ale tacy chodzili na aikido (tribute to Cavior )

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
ale temat jest o czym innym, o tym kto połączył te dwa różne zainteresowania - ot cała filozofia tego tematu
Ale w jaki sposób połączył? To by miało sens gdybyś zapytał czy jakiś student filozofii właśnie połączył filozofię z SW pisząc coś czy wymyślając na ten temat.

Potem piszesz, że u Ciebie na TSD trenują filozofowie. Seba pisze, że u niego na MMA nie ma filozofów tylko ludzie po czysto praktycznych kierunkach.
Z Twojej strony można się dowiedzieć, że kolejne pasy na TSD dostaje się za rzeczy niepraktyczne jak układy i rozbicia (między innymi). U Seby dostaje się za walkę, czyli umiejętności wykorzystane w praktyce.

JA to zrozumiałem od razu, Ty zamiast prosto i rzeczowo zripostować wolałeś gadać jakieś bzdury o jego kapturze... a co ma do tematu jego kaptur?

Podsumowując Sebowy i Searmowy wywód - praktyczne pełnokontaktowe style walki przyciągają umysły ścisłe, które uczą się rzeczy w życiu przydatnych.
Niepraktyczne style walki, zawierające pasy, rozbicia, formy, przyciągają rzesze filozofów, czyli osób uczących się rzeczy niepraktycznych, studiujących z zamiłowania.

I to już jest jakiś wniosek płynący z tematu a nie jakieś pjerdoły o tym, że jak ktoś ma hobby to im bardziej bezużyteczne tym większy mu się należy szacunek

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 156 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 673
MarKosTSD Jestem fair, bo jedno wynika z drugiego, nie płacz
Do wszystkiego dorabiają jakąś ideologię i są przekonani, że są niesamowici. To jest zadęcie właśnie. Nie wyrywaj z kontekstu, bo nie lubię cytować samego siebie

Kopt: Nie bardzo rozumiem co masz na myśli... Kto ma niby leczyć te kompleksy? Środowisko kosztem filozofii czy sami filozofowie leczą te kompleksky kosztem filozofii, studiując ją.Można to podwójnie zrozumieć. Rozjaśnisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
No coś jest w tym co piszesz Saida (zresztą to samo napisałem wcześniej, przykład o corsie i Polakach w Dublinie).

Mnie osobiście drażnią "przeżółcone" style, zdecydowanie bardziej wolę MT, Kick niż Karate Tradycyjne. Mimo, że w TSD mam sporo czegoś takiego jak formy itp., to najbardziej cieszę się że moi uczniowie zdobywają Mistrzostwa Polski w kicku. Formy, łamania traktuję jako konkurencje na zawodach a nie jako wstępowanie w wyższe stadium nirwany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Kopt: łamiesz cholera stereotyp Ale to pewnie kick Cię ustrzegł przed stoczeniem się w odmęty filodegeneracji



Zmieniony przez - searme w dniu 2008-11-05 13:29:46

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Olo, fakt, że filozofię można studiować jedynie z zamiłownia, co nie oznacza, że jest niepraktyczna. Nie chce mi się już to przypominać faktów brzmiących jak komunał, że filozofia jest na tyle praktyczna, że dała początek wszystkim innym naukom, że dzisiejsza fizyka kwantowa jest na poły filozofią, że filozofia analityczna, współczesna epistemologia czy logika są równie scisłe co fizyka teoretyczna. O tym po prostu albo się wie, albo się nie wie
W tym kontekście proszę adwersarzy, żeby się nie obrażali, ale na prawdę opowieści o niepraktyczności czy nieścisłości filozofii można traktować wyłącznie jako męczące bzyczenie nad uchem a niektórzy to traktowanie odbierają jako bufonadę. Zorientujcie się w temacie to wyjdzie, że żadnej bufonady nie ma Zawsze zadawałem sobie np pytanie jak to jest, że nikt kto nie zna się na np biologii, nie poucza biologa w jego dziedzinie, zaś każdemu się zdaje, że jest przednim filozofem. To na prawdę męczy
Robson, nie będę Ci nic wyjaśniał bo mi się nie chce. Przedstawiasz tę skłonność do generalizacji, która była nawet zabawna zanim nie wykiełkowały z niej rydzyki, łowcy układu i inne szambonurki. Zmień ton, to możemy rozmawiać.
Searme, toć mówię Ci, że nie byłem na wydziale odosobniony

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 156 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 673
Robson, nie będę Ci nic wyjaśniał bo mi się nie chce. Przedstawiasz tę skłonność do generalizacji, która była nawet zabawna zanim nie wykiełkowały z niej rydzyki, łowcy układu i inne szambonurki. Zmień ton, to możemy rozmawiać.
Zapomniałeś dodać, że te szambonurki miały własną filozofię w postrzeganiu świata Generalizacja wynika z odczuć, a ktoś te uczucia musi powodować, prawda? Nie wiem co Ci się nie podoba w moim tonie? Nie jestem francuskim pieskiem, Ty jak widać jesteś.
I jeśli Pan i Władca filozof MOŻE będzie rozmawiał to z mojej strony EOT. Niech Pan Filozof spieprza na wydział robić ćwiczenia za darmochę i łapie jakąkolwiek robotę, bo państwo o niego i tak nie zadba Teraz masz powód, żeby mi sugerować zmianę tonu Cześć.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ochraniacze goleni!

Następny temat

Pierwsza Praska Gala Boksu - Warszawa

WHEY premium