SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

do M.C.-robienie rzeżby przy 20% białka w diecie?

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3332

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
nie ma bledu tyle ze bylem przesycony bo dosc dlugo sie suplementowalem ogolnie to moj organizm nie lubi nadmiaru makroskladnikow nawet na towarze ale dopiero teraz to wiem

Zmieniony przez - e-lite w dniu 2008-03-06 18:02:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
na dobrą sprawę powinniśmy sprecyzowac z jakich zródeł bialko pochodzi ><?
nie wliczajmy odżywek, ponieważ te sa zbyt zróżnicowane /czytaj niskiej jakości - najczęsciej/.
jakie wiec żródła białka mamy na myśli ?><
zwierzęce ?><
roślinne><?
ze zwierzęcych proponuje odrzucić mleczne.
pozostaje nam wiec mieso, jaja i ryby.
wezmy pod uwagę teraz obróbke kulinarną,
np jaja
najlżej sa trawione na miękko i sadzone lekko lejące sie /żóltko/
najtrudniej trawione są na twardo.
dalej mieso
gotowane w potrawce jarzyn i smazone na głebokim tłuszczu...
czyli jak widac ma to kolosalne znaczenie dla naszego samopoczucia .
dalej w towarzystwie jakich produktów było to bialko jedzone><?
pory dnia , kiedy spozywamy wiecej bialka a kiedy mniej ?><
korelacja spożycia bialka z porą treningu .. idt
jesli wezmiemy pod uwage te czynniki które wymieniłem jak i te których nie wymieniłem dopiero mozemy twierdzić ze np
spozycie bialka ? gram na kg wagi pochodzenia zwierzecego z.... moze mniec wpływ negatywny/pozytywny na .....
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
fakt, tego czynnika nie wzialem pod uwage
zazwyczaj jadlem smazone mieso
piers z kury i mielona wolowina
jaja tez smazylem zawsze
czyli... to moglobyc powodem obciazenia ukladu
no to teraz musze sprawdzic jak reaguje na wieksze ilosci tyle ze... gotowanego

myslisz Marku ze bedzie duzo lepiej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
trudno powiedziec, ale sam sprawdzilem ze rodzaj obróbki kulinarnej jak tez to w jakim towarzystwie podajesz mieso ma duzy wpływ na jego trawienie tym samym na samopoczucie. mysle ze mozna smazyc ale na teflonie pod przykryciem, na bardzo malutkiej ilosci tluszczu , w zasadzie bedzie to duszenie miesa nie smazenie. co do warzyw u mnie lepiej sie sprawdzaja duszone i gotowane, surowe podane do miesa powoduja uczucie ciezkosci w zoladku. wazne tez jest nie popijanie posilku /wyjatkiem jest goraca herbata nie slodzona - filizanka dla mnie do posilku jest niezbedna / .lepiej jest pic na 20 minut przed posilkiem niz po nim. stosowalem tez enzymy trawienne - troche poprawiaja czas trawienia. zazwyczaj do posilku zawierajacego duzo miesa nie stosowalem weglowodanow jak ryz , kasza....pieczywo, dodawalem tylko warzywa. no ryz basmati moze byc. dobrze sie sprawdza pieczenie w piekarniku w rekawie/piers indyczki, schab.../ takie mieso jest soczyste , smaczne i lzej trawione niz smazone na patelni.
mysle ze kazdy znas ma sporo tu do powiedzenia z wlasnych doswiadczen.
pozdr
mc

Zmieniony przez - marek.c w dniu 2008-03-06 19:00:46

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
a moze to wina weglowodanow wlasnie?
bo nigdy nie mialem takich problemow na diecie ckd na przyklad
a bialko bylo podstawa wlasciwie
i rowniez smazone mieso a problemow brak
czulem sie energiczny i mialem super samopoczucie
a bialka bylo ponad 3g hmmmmmm
czyli wychodzi na to, ze to wegle sa be
u mnie ofkors.

Zmieniony przez - e-lite w dniu 2008-03-06 19:12:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25
ja mam podobnie,poprostu nie mozna mieszac bialka zwierzecego ze skrobiami,tylko warzywai owoce(oprocz bananow),czy wiesz co sie dzieje z miesem i skrobiami w jelitach? skrobia oblepiaja mieso i przyklejaja sie z nim do scianek jelita
jeszcze co ciekawe gdy jem malo bialka a wiecej wegli to trace apetyty kompletnie,bialko stymuluje u mnie apetyty a wegle go oslabiaja, wiec mysle ze nalezy zaczynac posilek od protein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2320 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65191
Ja tam mieso albo dusze tylko ,ze do duszenia na patelni nie uzywam tłuszczy ale wlew troche wody na patele aby mieso sie nie przypiekało albo gotuje na parze. I nie mam zadnych problemów z trawieniem ,a dosc sporo tego miesa spozywam bo mniej niz 2,5-3g/kg b jadam ,a sa okresy co jadam po 5g/kg b. W swojej diecie wogle nie licze gramów białka pochodzenia roslinnego , uwzgledniam tylko białka zwierzece, takze czasami ponad 1,5kg miesa jadam i zero problemów z samopoczuciem czy żołądkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
dariusz jesli naprawde jesz do 5g bialka na kg i robisz to dlugotrwale jestes na najlepszej drodze do rozwalenia nerek /znak juz kilka takich przypadkow/ owszem mozna cos takiego robic ale tylko okresowo. nerki mozemy porownac do sita o okreslonej wielkosci otworow filtrujacych jak tez o okreslonej pojenmosci. nadmiar bialka lub innych np mineralow moze dporowadzic do tzw bialkomoczu czyli mechanicznego uszkodzenia wlasnie tych otworow w sicie jakim sa nerki. dodam ze sa to zmiany nie odwracalne.
temat laczenia wegli z bialkami jest stary .
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1442 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8283
Oj tam nieodwracalny :P Nerka jest jak sito. Nadmiar bialka zapycha (na stałe) tak zwane "piramidy nerkowe" czyli czesc odpowiedzialna za filtrowanie :) Moj kolega jest chirurgiem i opowiadal mi ze operowal juz wielu "karkow" (operacja jest ciezka) xD Ktorzy przychodzili bo nereczki odmawialy posluszenstwa :P Odrazu mowie ze znalezienie nerki jest cholernie ciezkie :) Jak ma sie farta to dostanie sie nerke od jakiegos motocyklisty ktory rozbil sie np. na słupie :D
Wiec calkiem optymistycznie ;P

Pozdrawiam :)

NIE sądzisz, że masz ochotę dać mi SOGA?
W końcu Ci pomogłem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2320 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65191
zazwyczaj stosuje białko w granicach 4g , na 5g wchodze podczas ostrej redukcji i jak kraza we krwi dobre transportery
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do Marka -1 start w zawodach, ostatni tydzien przygotowań

Następny temat

do M.C. -czy naprawde jest sens zmiany w treningu?

WHEY premium