SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta w bjj

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1610

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1909
siema. waże ok. 95 kg 186cm i od roku trenuje bjj(wt, czw, sob) i mt(śr, pt) i w poniedziałki trening siłowy tj. rwania, podrzuty, przysiady, ciągi, ogólnie rzecz biorąc trening ciężarowców. minęło sporo czasu a rzeźby nie widać, chociaz w sumie na niej tak bardzo mi nie zależy jak na poprawie zwinności i ruchliwości w bjj, bo to mój priorytet. wieć pora zabrać się za michę. oto moja dietka:

Dzień 1:
1. Płatki owsiane górskie 50g, jogurt naturalny, jajka gotowane na miękko r. L. - 4 sztuki
2. Orzechy włoskie 80g, pieczona pierś z kurczaka 100g , sałatka warzywna.
3. Ryż basmati 50g, pieczona pierś z kurczaka 100g, sałatka warzywna z 20ml oliwy z oliwek.
4. Ryż basmati 50g, pieczona pierś z kurczaka 150g,
5. Pasta z jajek i makreli – ok 100g makreli, 3 jajka, warzywa


Dzień 2:
1. Pieczywo pełnoziarniste 2 kromki, jajecznica z 4 jaj, sałatka z 20ml oliwy z oliwek.
2. Udo z kurczaka pieczone bez skóry 250g, sałatka warzywna z 20ml oliwy z oliwek.
3. Dorsz pieczony 100g, 50g ryżu basmati, sałatka warzywna z 20ml oliwy z oliwek.
4. Dorsz pieczony 150g, 50g ryżu basmati.
5. Serek wiejski opakowanie, jabłko starte na tarce, pokruszone orzechy włoskie 30g, cynamon.


Dzień 3:
1. Płatki owsiane górskie 50g, jogurt naturalny, jajka gotowane na miękko - 4 sztuki
2. Szaszłyki pieczone z 250g piersi z kurczaka i ok 100g boczku , warzywa dowolnie. - na 2 posiłki.
3. Ryż brązowy 50g + posiłek jak wyżej.
4. Ryż brązowy 50g, pierś pieczona z kurczaka 150g.
5. Makrela wędzona 150g, sałatka warzywna.

Dzień 1:
1. Pieczywo pełnoziarniste 90g, puszka tuńczyka w sosie własnym, sałatka warzywna z 10ml oliwy z oliwek.
2. Migdały 100g, pieczona pierś z kurczaka 150g, warzywa
3. (łącznie na 2 posiłki)Roladki z kurczaka – ok 200g piersi, 50g sera(na całość)Sałatka warzywna z 40ml oliwy.
4. Posiłek jak wyżej.
5. Twaróg półtłusty 150g z jogurtem naturalnym

Dzień 2:
1. Płatki owsiane górskie 50g, serek wiejski opakowanie, jabłko starte na tarce, cynamon
2. Udko z kurczaka pieczone bez skóry 250g sałatka warzywna, orzechy nerkowca 50g.
3. Dorsz pieczony 150g, sałatka warzywna z 20ml oliwy z oliwek.
4. Dorsz pieczony 150g, sałatka warzywna z 20ml oliwy z oliwek.
5. Pasta z jajek i makreli .


Dzień 3:
1. Pieczywo pełnoziarniste 180g, 2 jajka, pół puszki tuńczyka, 2 plasterki sera żółtego
2. Sałatka z 1,5 puszki tuńczyka i 5 jajek gotowanych na twardo z warzywami- skład na 2 posiłki.
3. Posiłek jak wyżej.
4. Pieczona pierś z kurczaka 150g, sałatka warzywna z 20ml oliwy z oliwek.
5. Makrela wędzona 100g, sałatka warzywna.


Dzień 4:
1. Płatki owsiane górskie 50g, jogurt naturalny, jajka gotowane na miękko - 4 sztuki, sałatka warzywna z 10ml oliwy z oliwek.
2. DOWOLNY POSIŁEK
3. (skład na 2 posiłki)Pierś z kurczaka 300g zapieczona z pomidoramip 100g startego żółtego sera
4. j/w
5. Serek wiejski opakowanie, jabłko starte na tarce, pokruszone orzechy włoskie 30g, cynamon

ok. 15000 kcak na tydzień. teraz moje pytania. nie za mało WW ? nie bede za słaby na treningach? co tu zmienić? dorzucić jakąs tabate, crossfit, interwały czy cos takiego? co polecacie? czy z taką dieta dam rade zwiększyć dynamike? jakies suple?

wiem ze bardziej pasuje do działu odzywianie ale jak tam pytałem to mi albo jakies głupoty gadali albo nic nie pisali a i tak nie uzyskałem odpowiedzi wiec zamieszczam tutaj i licze na szybkie fachowe odpowwiedzi.

POZDRAWIAM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1909
jeszcze jedno, jakie ćwiczenia polecacie które mozna robić w domu? oczywiście takie pod bjj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 188 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22977
Ta dieta wygląda jak dla kulturysty na wycince, a nie prawie 100-kilowego chłopa z pięcioma treningami SW w tygodniu i jednym ciężarowym ;) Moim zdaniem zdecydowanie za mało węglowodanów, a za dużo białka (i siedem jajek dziennie to kiepski pomysł). Jeśli masz tam faktycznie 15 tys. na tydzień, czyli nieco ponad 2k dziennie, i funkcjonujesz tak od dłuższego czasu, to nic dziwnego, że mimo wysiłku nie chudniesz - Twój organizm już dawno temu przełączył się na tryb survivalowy i zredukował przemianę materii do minimum:P Przy takich gabarytach, ilości treningów i młodym wieku powinieneś pochłaniać 3-3,5 tysiąca kalorii dziennie... Wysypiaj się dobrze i nie myśl o żadnych dodatkowych crossfitach itp, organizm potrzebuje też odpoczynku. A sprawność na pewno będzie się polepszać z każdym kolejnym treningiem na macie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oj chłopie czytaj

https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html

i jak już coś sensownego ogarniesz, lub będziesz miał pytania, pisz w tamtym dziale https://www.sfd.pl/Odżywianie-f10.html

i nie

wiem ze bardziej pasuje do działu odzywianie ale jak tam pytałem to mi albo jakies głupoty gadali albo nic nie pisali a i tak nie uzyskałem odpowiedzi wiec zamieszczam tutaj i licze na szybkie fachowe odpowwiedzi.


Bo masz sam pierw POCZYTAĆ podwieszone tematy i zrozumieć coś a nie chcesz zeby ktoś za Ciebie wszystko zrobił. No i korzystaj z dziennika zywieniowego bo nieczytelny ten Twój opis jadłospisu.

I jeszcze do tego pytasz o suple i trening. Też jest w cholere tego na forum. Czym tylko potwierdzasz, że masz wiedze zerową i Ci sie nie chce szukać info.

Także bierz sie do roboty i czytaj, a nie oczekujesz że ktoś zrobi wszystko za Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Wrzuć tą rozpiskę posiłków do dziennika żywieniowego, będzie łatwiej coś konkretniej doradzić.
Na pewno trzeba skupić się na odpowiedniej podaży białka i węglowodanów, tłuszcze to sprawa indywidualna.

Treningiem typowo siłowym nie wyrobisz umiejętności potrzebnych w bjj. Tutaj warto postawić na trening z ciężarem własnego ciała/ciężarem ciała partnera, trening eksplozywny na ciężarach czy trening na piłce czy z gumami.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1364 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28612
ja więcej na redu jem a waże niecałe 80 kg i robie 4 treningi tyg a nie 6
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co sądzicie o sparingach na własna rękę?

Następny temat

Służba Przygotowawcza w Toruniu !

WHEY premium