SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czym zatąpić poręcze ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4644

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 162 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 997
bo to bylo troche sarkastyczne i ironiczne:D. takie jest zycie niestety, ja klatki nie robie w poniedzialki z tego wzgledu, ze jest zawsze tlok, wychodzi mi to na plus...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
poniedziałek to na większości siłowni dzień klatki

a dużo lepiej zrobić jakąś dużą partię po weekendowym odpoczynku np plecy lub nogi

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 112 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4606
z własnego niedawno doświadczonego doświadczenie powiem, że bazowym ćwiczeniem uczyniłem poręcze, wl w wersji 'gilotyna' z mniejszym ciężarem dalem jako dodatek i jestem bardzo zadowolony ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 388
no to czym proponujecie zastąpić poręcze , bo taki był temat a to już 3 strona .
A co do wyciskania leżąc to czyli jak je robić , żeby było dobrze ? ( bo nie wiem co rozumiecie przez to że barki na boki , chodzi o to że kąt pomiędzy ręką a ciałem wynosi 90 stopni ? )
Bo ja wyciskam trzymając ręce w mniej więcej w połowie ( ~45 stopni ) - to dobrze robię czy źle ?

I drugie pytanie , skos jest o wiele lepszy od płaskiej dla barków i klaty ?
( i jak najlepiej prowadzić ręce przy tym ćwiczeniu )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497



tak ręce = pracuje klata przy dążeniu do eliminacji pracy innych mięśni, przy czym nie powinno się wypychać łokci jak najdalej na boki

nie mam pojęcia czym zastąpić poręcze, dla niekoksujących po podstawowe ćwiczenie na masę klaty

Zmieniony przez - rush comes w dniu 2009-08-21 13:06:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 388
dzięki rush, chodź jak dla mnie to na tym zdjęciu ręce idą na boki. Więc nie rozumiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
na tym zdjęciu idą na boki dobrze widzisz, chodziło mi o to że nie powinno się wypychać łokci maksymalnie jak się da dla własnego bezpieczeństwa, tylko tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
1. wystarczą 2 stabilne krzesła jadalniane z oparciami i masz poręcze.
2. jak masz problem z klatą to dodaj cięzkie wyciskanie hantli
3. Generalnie jakimś cudem trójboiści robią łokcie pod kątem 45* a nie 90* i mają olbrzymie klaty i małe ramiona. Same w sobie łokcie nie znaczą właściwie nic. Jeśli chwycimy bardzo szeroko, ale zepniemy łopatki i zmostkujemy, a sztanga pójdzie na dolną klate/górny brzuch to łokcie pójdą automatycznie pod kątem o wiele mniejszym nić 90* a i zaangażowanie piersiowych wzrośnie, a mocno zmaleje barków i też tak jest bezpieczniej. I prawidłowo. Ale jako że zaraz ktoś wyleci że to ćwiczenie kulturystyczne a nie trójbojowe ( nie chce mi sie tłumaczyć i rozmawiać ), to polecam wyciskanie hantli na płaskiej z wielkimi ciężarami, straszne zakwasy na calej klacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
Po pierwsze, do autora tematu - jak nie masz poręczy to spróbuj wyciskanie wąsko na skosie dolnym (zamiast nich).
Po drugie, racją jest, że przede wszystkim góra klatki odpowiada za jej wygląd, nadaje jej kształt.

Wyciskanie na płaskiej jest ćwiczeniem dla większości ćwiczących najważniejszym-zawsze jest pytanie 'ile wyciskasz', stąd u większości trenujących to ćwiczenie jest głównym ćwiczeniem na klatkę.

Co do techniki - to im łokcie dalej od ciała, tym mocniejsza praca klatki, z tym, że nie mostkując w takim przypadku łatwo sobie rozwalić barki (nawet przy lekkim mostkowaniu - wiem z autopsji). Prowadzenie łokci bliżej ciała powoduje większą pracę tricepsa i pleców, ale jest też bardziej naturalne.

I jeszcze co do szerokiego prowadzenia łokci - ktoś pisał o naciągnięciach/naderwaniach - 100% racji. Sam po kontuzji zewnętrznego rejonu lewego mięśnia piersiowego na samą myśl o szerokim prowadzeniu łokci boli mnie klatka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Co do techniki - to im łokcie dalej od ciała, tym mocniejsza praca klatki, z tym, że nie mostkując w takim przypadku łatwo sobie rozwalić barki (nawet przy lekkim mostkowaniu - wiem z autopsji). Prowadzenie łokci bliżej ciała powoduje większą pracę tricepsa i pleców, ale jest też bardziej naturalne.

- nie do końca tak jest. To bardziej skomplikowane.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

6 tyg. FBW, co dalej?

Następny temat

pomocy - brzuch i biceps (początkujący)

WHEY premium