SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy to mozliwe??0_0

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9746

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
VLCARB: węglowodany/tłuszcz/białko - pokrywa średnio - 10-15%/60-65%/25-30%. Duże ilości mięsa(niekoniecznie pierś kurczaka 0% tłuszczu), jaj, ryb; średnie ilości serów podpuszczkowych/serków wiejskich itp., niskowęglowodanowych warzyw, olei roślinnych; niewielka ilość orzechów, nasion, śmietany, masła...

Skoro wcześniej w Twojej diecie węglowodany pokrywały znaczny % to może spróbuj najpierw "10 wskazówek" - jest to rozwiazanie łatwiejsze w utrzymaniu. Przeczytaj jeszcze raz uważnie, jest tam przykładowy jadłospis.

Wyżej nie widzę rozpiski do sprawdzenia. Jesz wołowinę: ale jaka jest to wołowina - polędwica? rozbratel?, smażona, czy gotowana?, 100 g, czy 300?, ile białka/tłuszczu jest w tym posiłku?

Zajrzyj do działu trening, tam znajdziesz coś dla początkujacych. Ogólnie: trening 3 x tyg., 8-10 podstawowych ćwiczeń po 1 serii + serie rozgrzewkowe, 1-2 na partię, 8-12 powtórzeń. Dwa intensywne treningi jednego dnia, to chyba nie jest dobry pomysł...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
dobrze, tak chyba bedzie lepiej.
Od czwartu przechodze na te diete z czesciowym zastosowaniem 10 przykazan.
Ale oczywiscie mam jeszcze kilka pytan. Jaki powinien byc moj bilans kaloryczny w trakcie tej diety z uwzglednieniem moich treningów.
Obliczałam je wg wzoru i wyszło mi jakies 1800 kalorii, to nie bedzie za duzo przy tej diecie? Czy mam dodatkowo stosowac jakies spalacze czy poczekac na porzadny wynik badan tarczycy(jesli to w ogoe ma cos wspolnego)?? Jesli tak to jakie i kiedy:)

no i najwazniejsze pytanie, czy to dieta juz na "zawsze"?:)

pozdrawiam

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
podbijam i mam kolejne pytanie. W serku firmy "x" jest w stu gramach 7 gram białka, 1 gram węgli, i 23 gramy tłuszczu. Po pierwsze czy to mozliwe, a po drugie czy w tym układzie ten serek bedzie pasowal do mojej diety VLCARB, zakładajac ze ma w 100 g okolo 300 kcal

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Sugerowałem wyżej raczej na początek "10 wskazówek". A jaki jest Twój ostateczny wybór, bo ciężko jest z Twoich wypowiedzi jednoznacznie wywnioskować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
VLCARB polaczone jak najbardziej sie da z 10cioma wskazowkami. Np 6 posilków dziennie itd. Poza tym dzis ide sie zapisac na siłownie, wczoraj kupilam warzywa, miesa, serki podpuszczkowe itd.

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
"10 wskazówek" zakłada mniejszą restrykcję na węglowodany, które uwzględnione są w większej ilości w standardowych posiłkach(owoce) i w okolicy treningu.
W VLCARB większa ilość tłuszczu może pochodzi z produktów zwierzęcych - można/powinniśmy sobie tutaj pozwolić na więcej.

Ogólnie "10 wskazówek" to taka mieszanka diety VLCARB(niskowęglowodanowej) i wysokowęglowodanowej(w okolicy treningu).

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-02-28 18:25:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
HMM a jak sadzisz, ktora bedzie dla mnie skuteczniejsza bardziej 10 przyjazan czy bardziej VLCARB? Bo ja sie skłaniam ku drugiej opcji.
Od jutra zaczynam, zapisałam sie dzis na silowanie i w zwiazku z tym mam pytanie. W cene siłowni jest wliczona sauna, czy dobrze bedzie wypocic sie w niej po kazdym treningu(bo pewnie przed nie bardzo) czy dac sobie z tym spokoj? jesli jednak wchodzi w gre to ile czasu powinnam tam siedziec?

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Jeśli nigdy nie stosowałaś diety z bardzo niską ilością węglowodanów, to możesz przy VLCARB spodziewać się osłabienia, być może kłopotów z koncentracją. Organizm musi mieć czas by się "przestawić", to nie nastapi z dnia na dzień. Teoretycznie nie zaleca się diety VLCARB przy wysokiej aktywności fizycznej, ale moim zdaniem potencjał tych diet w tym zakresie jest większy niż się przyjmuje na chwilę obecną(powoli pokazują to badania...). Podczas VLCARB masz większą restrykcję na węglowodany i musisz się z tym pogodzić. Dlatego "10 wskazówek" powinno być bardziej przyjazne, chyba, że należysz do takich osób, które po zjedzeniu sporej porcji węglowodanów nie mogą się powstrzymać by nie zjeść jeszcze większej ilości. Ja akurat teraz przy małym eksperymencie z "10 wskazówkami" mam problem z przyjęciem takiej ilości węglowodanów w okolicy treningu jaką sobie założyłem...

Musisz sama zdecydować

Odnośnie sauny to spotkałem się z różnymi opiniami... Teoretycznie możesz po treningu zrobić krótkie nieintensywne aeroby(~10-15 minut), potem nie zapomnij o wodzie mineralnej po aerobach. Sauna myślę, że nie dłużej jak 2 x 10 minut/zapoznaj się z instrukcją korzystania, potem możesz wypić sok pomidorowy i pożniej w zależności od diety odżywkę białkową lub odżywkę białkową i np: carbo. To trochę wydłuża czas podania aminokwasów po treningu, ale powinno być ogólnie ok.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-03-01 10:52:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
Zdecydowałam się na VLCARB, byłam juz na niskoweglowodanówce wiec okres adaptacyjny mam za sobą:) Niestety naleze do grupy ludzi, którzy jedząc coś z weglami siegaja zaraz potem po anstepna taką rzecz i diete szlag trafia:) Wiec chyba sobie daruje wieksze ilosci wegli.
Co do siłowni to rozumiem, ze mam te posiłowniowe areoby robic niezaleznie od tych 40 minut rano na czczo? :)

I ostatnie pytanie, jesli jakies suplementy (biore magnez, tran, wapno, i falvit,za rada joggera zastanawiam sie nad suplementowaniem kolagenu) czy odzywki to jakie w moim przypadku?

pozdrawiam i dziekuje;]

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
dzis 2 dzien, czuje sie dobrze , ale mam nastepne pytanie. Czy rozpuszczona kostka knora nadaje sie wypicia w tej diecie? Ja ja bardoz lubie, ma mało kalorii, z reszta mało wszystkiego a jest smaczna. Poza nia nie uzywam nigdy zadnych przypraw, wiec mysle ze raz dziennie moze byc, czy nie?:) A i zaczelam od wczoraj brac kolagen i znow pytanie. On ma dosc duzo wegli, czy mam je liczyc do dziennie spozycia czy w suplach sie nie liczy?

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wołowina w konserwie

Następny temat

Początek... + trening w domu

WHEY premium