SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy to mozliwe??0_0

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
spokojnie lykaj kostke

co do kolagenu to skad tam ww ? pozatym supleemntacja tym raczej bezsensu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
w składzie kolagenu 8 tabl (czyli tyle ile najwiecej mozna wziac dziennie, ja biore 4) : ww:1,6 f:0 , P:7,2.:) N moze przesadzilam z ta iloscia wegli ale naprawde pilnuje zeby nie było wiecej niz 30 gram dziennie. :)
A co do kolagenu to jogger polecał przy treningach w ktrych zdazaja sie kontuzje a w moim wykonaniu neistety aikido do takowych nalezy:) Poza tym siada mi kolano, wiec chce przyspieszyc proces gojenia, zebym mogl szybciej isc na trening. I wzmocnic oczywiscie;)

A dlaczego jest bez sensu??

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
5 x tyg. aikido
5 x tyg. rower
3 x tyg. siłownia
sauna
pierwsze dni ketozy
deficyt kaloryczny

Zgadza się? Mam wątpliwości, czy wszystko da się pogodzić...

Druga sprawa jesteś/będziesz na jakby to powiedzieć nietypowej diecie, chciałbym mieć wrażenie, że wiesz np: co to są ciała ketonowe, co to jest insulina, ile glukozy na dobę potrzebuje mózg, dlaczego nie można zastapić oliwy z oliwek olejem słonecznikowym...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
A więc, oczywiscie moje informacje pochadzą z tego forum, ksiazek i innych źródeł. Napisze jak ja to rozumiem, a Ty ocenisz.

1.Ciała ketonowe. Duzo o tym się naczytałam w artykule joggera o diecie kopnehaskiej.Ciała ketonowe są produktem ubocznym przemiany tłuszczów. Mózg, serce i mięśnie potrafią wykorzystywać je jako paliwo, ale w normalnych warunkach, przy prawidłowym poziomie cukru we krwi wolą zużywać do tego glukozę. Gdy glukozy jest pod dostatkiem, wykorzystanie ciał ketonowych spada do minimum.Innymi słowy kiedy przechodzimy na diete niskoweglowodanowa organizm uczy sie pobierac energie z tłuszczy.Ciała ketonowe (jak wyzej) to produkto uboczny przemiany tychze tłuszczów.

uf

2.co to jest insulina?


Kiedy poziom cukru we krwi wzrasta, wkracza do akcji insulina(hormon) i przekształca część glukozy w glikogen, który odkłada się w mięśniach i w wątrobie i łatwo może zostać wykorzystany w charakterze paliwa. Jeśli wszystkie miejsca przechowywania glikogenu zostaną zapełnione, a we krwi znajduje się więcej glukozy niż jest to potrzebne organizmowi do prawidłowego pełnienia funkcji życiowych, insulina przekształci ten nadmiar w tkankę tłuszczową. Oto dlaczego insulina zyskała miano "hormonu - producenta tłuszczu".
Łatwo zauważyć, że istnieje związek między spożywanym pokarmem a ilością insuliny we krwi.--->zaczerpniete z działy fitness.Oprócz tego oczywiscie wiem to co wszyscy z lekcji biologii.

3.Przy pytaniu o glukoze sie poddaje bo nie mam bladego nawet pojęcia. Sprawdze.Ale za rada joggera jak było mi słabo na kopenhadze , albo bylam zamroczona zjadałam(raz dziennie pół łyżeki curku) i było w porzadku.Moge powiedziec ze pierwsze 5 dni było ciezkich , ciagłe zimno , itd, ale było to wynikiem braku odpowiedniej ilosci kalorii. Teraz sobie wyliczylam z Twojego wzoru i jem ile trzeba. Ponadto pracuje i ucze sie i na razie nie odczuwam spadku swoich zdolnosci

4.dlaczego nie można zastapić oliwy z oliwek olejem słonecznikowym ??

To wydaje sie byc proste. :) Mam nadzieje ze dobrze doczytałam.
Po 1:
tłuszcze wielonasycone obniżają cholesterol we krwi, a jednonasycone
na to nie wpływają.
po 2: oliwa z oliwek zawiera kwasy omega 9 czego nie ma olej.
po 3: chyba najwaznijesze : Ponadto w zachodzącym w wysokich temperaturach ( 200-300*C) procesie rafinacji, kolejnym etapie wielkoprzemysłowej produkcji oleju roślinnego o przedłużonej trwałości, dochodzi już do całkowitego usunięcia powodujących psucie się oleju: witamin, fosfolipidów, oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych-->wyczytane z forum. Oliwa jest tłoczona na zimno. Zachowuje wiec wszystkie nauralne swoje skladniki.

to chyba tyle.Powiedz jak czegos nie doczytaam albo cos zle rozumiem.

A co do moich treningu. Mysle ze dam rade, u mnie problemem jest tylko czas. praca wiele mi go pochłania. Do codziennego aikido jestem juz przyzwyczajone, do areobow takze. Silownie, no coz nic na sile, nie bede przeciez wszystkie robic na swojej maksymalnej sile, zastosuje sie do rad instruktora. Ale chce zaczac juz teraz, bo neistety jak to odwleke , nie zrobie tego nigdy. A z sauny w ostatecznosci moge zrezygnowac. Kazdemu zaczynac jest ciezko ale ludzie jakos sobie z tym radza, mysle ze tez moge sie psotarac zeby tak było.
Ja jak to wszystko jem co moge nie jestem głodna, to raczej uczucia "ochoty" na cos ale z tym mozna walczyc:)

pozdrawiam serdecznie

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
zapomniales dodac o 2 h basenu w weekend kiedy nie bedzie szans na areoby:)

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
kpiarz:P

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
lepiej byś się przydał jakbyś ocenił stan mojej wiedzy zanim to zrobi Elis;p Moze zdaze cos jeszcze poprawic:P:P:P:P

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Ciała ketonowe: "niedopałki tłuszczowe", "uboczne produkt" - tak kiedyś były postrzegane, w końcu po raz pierwszy znaleziono je w moczu diabetyków. Dziś wiemy, że są normalnym fizjologicznie istotnym paliwem energetycznym wykorzystywanym preferencyjnie np: przez serce.

Najlpiej byłoby, gdybyś sobie poczytała badania po angielsku

Przy takiej aktywności fizycznej musisz też jeść odpowiednio dużo, bo inaczej nic dobrego z tego nie wyjdzie. Mniej niż 30 g węglowodanów na dobę - to może być zbyt kłopotliwe... Dlatego raczej ustal sobie praktyczne minimum ~ 50 g.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wołowina w konserwie

Następny temat

Początek... + trening w domu

WHEY premium