SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy przy moim treningu opłaca się brać kreatynę?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4866

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
rzeczywiście mogłem dopisać że ktoś inny może uważać je równie dobrze za duże

dlaczego tak uwazam?
na pewno mają na to wpływ osobiste doswiadczenia (188cm i jakieś tam przerzucanie ciężarków w wieku 16-17 lat, czyli dość wcześnie)

obserwacja ćwiczących znajomych,ludzi z otoczenia

oraz znanych sportowców

ale oczywiście, to można uznać za względne, ponieważ inny efekt mogło by dać ćwiczenie od wieku 13-14 lat itd.

tak czy inaczej wydaje mi się, że ćwiczenia siłowe są daleko na liście głównych czynników decydujących o wzroście, nie wywierając na niego tym samym żadnego znaczącego wpływu.

bo głównym determinantem wydaje się tu genetyka i to jak organizm został do wzrostu 'zaprogramowany'
dalej czynniki środowiskowe, odżywianie, stan zdrowia itd.



nie zauważyłem, że edytowałeś:
co do gimnastyków wydaje mi się,że są to osoby niższe nie dlatego,że wcześniej trenowały, a dlatego,że właśnie częściej to niscy posiadaja lepszą koordynację ruchową, zmysł równowagi i wyczucie ciała,
natomiast osoba wysoka bedzie miała takie parametry ruchowe troche gorsze (mówie o przeciętnych ludziach, bo np całe NBA będzie tu wyjątkiem)

Zmieniony przez - bic44 w dniu 2008-04-21 20:49:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
co do cyrkowych gimnastykow to sprawa wyglada inaczej niz Ci sie wydaje: to wlasnie wczesny, intensywny trening jest przyczyna niskiego wzorstu. zazwyczaj przygotowania do tej profesji rozpoczynaja sie w bardzo mlodym wieku, gdzie trudno oszacowac jaki wzrost dany osobnik moglby osiagnac, za 5 czy 10 lat. niestety wychodzi zazwyczaj tak, ze koncowy efekt jest taki, ze mlodo zaczynajacy treningi akrobata - nie rosnie juz zby wiele od czasu rozpoczecia ciezkich przygotowan.

co do prywatnych statystyk i wyciagania na ich podstawie generalnych wnioskow - bylbym bardzo ostrożny. ja na przyklad - ręczę, ze jestem osobą dosc towarzyską, mam wielu kolegow, przyjaciol, znajomych i co ciekawe - jakos zadna ze znanych mi osob nie jest chinczykiem - wiec jak to mozliwe ze co trzecia czy co czwrata osoba na swiecie to chinczyk..?

na swoj prywatny użytek - mozesz sobie myslec co chcesz. kwestia którą tutaj poruszamy jednak - moze miec w praktyce dosc istotne znaczenie. dlatego uwazam, ze nawet jesli przeslanki wydają sie na Twoj, moj czy czyjs rozum srednio wiarygodne - to jesli mają status doniesien naukowych i znalazly sie w fachowych zrodlach wiedzy - nalezy brac je pod uwagę przy wyciaganiu wnioskow. dla mnie wniosek jest taki, ze trening z uzyciem obciazenia moze powodowac ryzyko zahamowania wzrostu wzwyż. nie wartosciujac w jakim stopniu. chcialbym by kazda mloda osoba zabierajac sie za silke - miala swiadomsc, ze takie przeslanki istnieją.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2008-04-21 21:18:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
racjaostatnia część Twojej wypowiedzi mysle,że może stać się stanowiskiem w sprawie tego wpływu (trening z uzyciem obciazenia moze powodowac ryzyko zahamowania wzrostu wzwyż. nie wartosciujac w jakim stopniu), tak więc przy następnym poście dotyczącym pytań o wpływ na wzrost,napiszę,że istnieja przesłanki,że ćwiczenia w młodym wieku mogą ograniczyć wzrost.

jak będziesz miał jakieś nowe inf na ww temat, wrzucaj tutaj zdr!

Zmieniony przez - bic44 w dniu 2008-04-21 21:33:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
spoko.

yo!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Faf - a co z sytuacją gdy organizm człowieka trenującego siłowo - w zakresie powt. średnim/ale przecież siłowo/- wywołuje odpowiedź hormonalną -de facto- pozytywna dla wzrostu...

poza tym bardzo widoczne jest faktycznie- o czym wspomnial- BIc44- że wieksze znaczenie ma dobor osob ze względu na predyspozycje do pewnych dyscyplin niż wpływ treningu na okreslona cechę u sportowca/ktora ksztaltują w wiekszym stopniu inne czynniki niz sam trening/- bardziej skłanialbym sie ku związkowi przyczynowemu raczej ku tej stronie...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2008-04-22 17:50:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
nie wiem - dla mnie to nie jeste temat w ktorym moglbym sie wykazac jakas specjalną wiedzą. jak juz wspomnialem - przyjmuje do wiadomosci fakt, ze trening silowy w sposob bezposredni wręcz przyspiesza zamykanie nasad kosci dlugich co w moze powodowac zahamowanie wzrostu. odpowiedz hormonalna niewiele da w takich wypadkach, gdyz jej dodtani wplyw moze zostac fizycznie zablokowany. wplyw treningu z obciazeniem na na w/w kwestie nie jest moją autorską tezą, wiec nie mogę jej dokladnie wytlumaczyc. jest to poglad ktory ma charakter naukowy. z resztą podalem literaturę zrodlową.

co do cyrkowych akrobatow to ogladalem radziecki fim o nich i wiem co i jak...

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2008-04-22 18:00:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
dla mnie to nie jeste temat w ktorym moglbym sie wykazac jakas specjalną wiedzą. -imho spora wiedzą się wykazałeś,popierając to materiałem źródłowym, co świadczy o bardzo profesjonalnym podejściu do sprawy.
notabene nie tylko w tym, ale wielu innych tematach.
tacy użytkownicy podwyższają ogólną wartość forum
ale patrząc na dane z profilu mógłbyś troche podrosnąć wykożystując wiedzę swoją hehehe






Zmieniony przez - bic44 w dniu 2008-04-22 19:00:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
za ostatnie zdanie masz SOGa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
nie soga, tylko micha i sztanga,od sogów nie rośnie pzdr!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 125 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1299
Dzięki Wam wszystkim, kupiłem Treca Cm3 i Olimpa TCM, bo trec nie starczał na cały cykl( 4 tyg. z hakiem bedzie trwal caly cykl) do tego w dni treningowe wspomagam sie BCAA, a ktos powiedzial, ze sie cieszy, ze w moim wieku mial inne rzeczy w glowie, chialem powiedziec, ze mam dobre oceny i chodze do dobrego gim, takze cwiczenie nie przeszkadza mi w nauce z całym szacunkiem, co sądzicie o tym zestawie? pojdzie mi po tym siła? czekam na odpowiedzi z gory dzieki i jeszcze raz podziekowania dla panow, ktorzy dyskutowali ze soba na temat wzrostu, dobrze było dowiedziec sie wielu napisanych tu rzeczy.

Zmieniony przez - KrzemienPL w dniu 2008-04-23 20:40:19
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy można uzależnić organizm od Vitamin oraz innych suplementów ?

Następny temat

jaki stack teraz???

WHEY premium