Planując suplementację okołotreningową, zazwyczaj skupiamy się na wsparciu organizmu przed wysiłkiem. Preparaty przedtreningowe zyskały na popularności dzięki temu, że ich działanie możemy poczuć praktycznie już po 20-30 minutach od spożycia, co daje natychmiastowy efekt. Dlatego też osoby trenujące chętnie sięgają po produkty tego typu, aby dostać przedtreningowego "kopa", a trening był wykonany efektywniej.

  1. Nie tylko przedtreningówki
  2. Suplementacja w trakcie treningu — czy to faktycznie ma sens?
  3. Po czym stwierdzimy, że suplement działa?
  4. Jaki produkt polecamy?
  5. Dlaczego AEROFUEL INTRA BOOST?

Nie tylko przedtreningówki

Każdy z nas lubi uczucie, gdy zainwestuje w dany produkt, a on działa już od pierwszej porcji, prawda?

Jednak nie tylko preparaty przedtreningowe są nam potrzebne. Coraz bardziej w świadomości osób trenujących pojawia się pomysł na wsparcie organizmu w trakcie treningu siłowego lub po jego zakończeniu. Nie tylko to jest ważne, czy mamy siły na trening, dzięki zastosowaniu przedtreningówki.

Podobnie ważniejszym elementem wydaje się być to, co będzie się działo podczas jego trwania lub po jego zakończeniu. Nie problem jest wstępnie podrasować nasze możliwości wysiłkowe, jednak mięśnie muszą cały czas otrzymywać energię i paliwo do tego, aby na tych podwyższonych obrotach mogły działać.

Polecamy również: Kreatyny ranking - najlepsza kreatyna

Suplementacja w trakcie treningu — czy to faktycznie ma sens?

Zadając sobie pytanie, czy suplementacja w trakcie treningu ma sens, powinniśmy przede wszystkim kierować się charakterem samego wysiłku. Jeżeli mówimy tutaj o ciężkiej sesji treningu siłowego, to wsparcie odżywcze dla naszych mięśnie wydaje się być uzasadnione, a czasem nawet konieczne. Jednak nie tylko sportowcy siłowi czerpać będą korzyści z suplementacji tego typu.

suplementacja, trening

Preparaty typu INTRA WORKOUT mają na celu zadbać o:

Optymalne nawadnianie — produkty do zastosowania na treningu posiadają proporcje składników, które w połączeniu z wodą dają nam roztwór izotoniczny. Oznacza to, że płyn popijany na treningu w tej formie będzie skuteczniej uzupełniać wodę w naszym ciele, przez co organizm będzie pracował wydajniej.

Ochronę tkanki mięśniowej — dzięki zawartym aminokwasom rozgałęzionym BCAA, suplement skutecznie chroni tkankę mięśniową przed działaniem katabolicznym, odżywia i utrzymuje na optymalnym poziomie wydajności.

Podniesienie możliwości wysiłkowych — na element ten składa się przede wszystkim działanie nawadniające, wspomagające wysiłek poprzez dostarczenie energii oraz aminokwasów. Udowodniono, że aminokwasy BCAA są w stanie podtrzymać wydajniejszy wysiłek, a co za tym idzie, podejmowana aktywność treningowa jest skuteczniejsza. Co więcej, dodatek aminokwasów BCAA skutecznie hamuje uczucie bólów mięśniowych, co przydatne jest w okresie intensywnych wysiłków.

Uzupełnienie minerałów — izotonik posiada w swoim składzie minerały, które warunkują optymalne funkcjonowanie układu nerwowego, a jak wiemy, jest on odpowiedzialny za to, jak mięśnie będą reagowały na wysiłek i regenerację po jego zakończeniu.

Dostarczenie energii — dzięki zawartym w składzie węglowodanom, organizm otrzymuje łatwo dostępną energię, która na bieżąco zaopatruje pracujące mięśnie. Co więcej, węglowodany skutecznie regenerują układ nerwowy, co będzie sprzyjające podczas okresów budowania siły mięśniowej.

Dostarczenie składników specjalnych, jak kreatyna, które mają na celu uzupełnienie fosforanu kreatyny i przyspieszenie odnowy energetycznej w ciele, co przekłada się na przyspieszone tempo regeneracji.

Po czym stwierdzimy, że suplement działa?

Zazwyczaj wykorzystanie suplementacji na treningu objawiać się będzie poprzez utrzymanie optymalnego poziomu energetycznego. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że podczas suplementacji produktem typu INTRA nie odczuwamy spadków energetycznych podczas trwania treningu.

Osoby stosujące wsparcie w trakcie treningu zwracają uwagę na to, że są w stanie wykonać pełną sesję treningową, bez typowych objawów zmęczenia, znużenia czy braku motywacji. Cały trening jest wykonywany zgodnie z założeniami, nawet w końcowej fazie treningu jesteśmy w stanie jeszcze wykrzesać z siebie siły.

suplement w trakcie treningu

Zastosowanie suplementu typu INTRA sprawdza się również w celu poprawy regeneracji. Organizm podczas sesji treningowej ma łatwy dostęp do energii w postaci glukozy, BCAA czy też kreatyny.

Co to dla nas oznacza?

Otóż w przypadku treningu siłowego, gdy bazujemy na wysiłku beztlenowym, dochodzi do zjawiska tzw. kryzysów energetycznych. Nasze ciało zaczyna czerpać energię nie tylko z tej dostępnej w postaci trójglicerydów, ale zaczyna zabierać się za nasze mięśnie, pozbawiając je glikogenu, wody i w konsekwencji aminokwasów. Gdy dochodzi do zjawiska katabolizmu tkanki mięśniowej, nasza regeneracja znacznie się wydłuża.

Zastosowanie produktu typu INTRA WORKOUT ma za zadanie przeciwdziałać pozyskiwaniu energii z białek mięśniowych, co przekłada się na szybsze tempo regeneracji. Szybsza regeneracja z kolei daje nam możliwość na przeprowadzenie cięższego treningu.

Jaki produkt polecamy?

Producenci posiadają dość okrojoną propozycję suplementacji do wykorzystania w trakcie treningowej sesji. Jednak na uwagę zasługuje nowość od firmy ALLNUTRITION — produkt o nazwie AEROFUEL INTRA BOOST. Suplement posiada prosty skład bez zbędnych wypełniaczy, który ma za zadanie dać nam ekstra zastrzyk energii podczas wysiłku.

Analizując skład dogłębnie, znajdziemy w nim węglowodany w postaci hydrolizowanej skrobi (waxy maize) i dekstrozy, których przyswajanie nie jest wymagające dla układu trawiennego, a więc na treningu nie będziemy czuć, że nasz żołądek jest obciążony. Co więcej, dzięki połączeniu tego typu, spożyte węglowodany będą wchłanianie stopniowo, co ma za zadanie zapobiegać szybkiej koncentracji cukru we krwi, co może być powiązane z uczuciem senności — a tego na treningu nie chcemy.

Polecamy również: Ranking odżywek węglowodanowych - najlepsze węglowodany i carbo

Dlaczego AEROFUEL INTRA BOOST?

Oprócz składników węglowodanowych, mamy jeszcze mieszankę kreatyny z aminokwasami rozgałęzionymi BCAA, których działanie zostało już opisane w tekście. Odpowiednie dobranie proporcji, czyli rozpuszczenie 1 porcji produktu w około 500 ml wody, da nam skuteczną formułę izotoniczną, która będzie nawadniać nasze ciało efektywniej, niż izotonik. Formuła suplementu jest niezwykle prosta, ale co ważniejsze bardzo skuteczna. Sytuacja ta sprawia, że otrzymujemy maksymalną ilość korzyści płynących z suplementu do popijania w trakcie treningu, za bardzo niską cenę.

Komentarze (0)