SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

clearwater / Moja walka z sadlem-pierwsze starcie!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15467

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1218 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6535
Chyba jednak wolalabym tak jak piszesz dzielony.I chyba faktycznie teraz tak patrzac to ja robie glownie na nogi.Sciagnelam ten trening z czasopisma ktore tu kupuje,i chyba faktycznie nie powinnam go wykonywac.To co mi proponujesz,juz nie moge sie doczekac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Masz drazek do podciagania sie? Jak tak, to bym ci jeszcze jeda superserie dodala do plecow i klatki
Trening w superseriach, bedziesz miala podzial:
plecy-klatka
biceps-triceps
nogi
Do treningu plecow i klatki jako "laweczke" wykorzystuj pilke (jak masz laweczke to dobrze wtedy bedziesz mogla stabilniej ze sztanga robic), a tam gdzie potrzebujesz podparcia to podpieraj sie o krzeslo, lub stolek (tak poki nie masz laweczki -oczywiscie
Cwiczenia 1,2 wykonujesz w superseriach, 60sek przerwy miedzy superseriami. Poniewaz masz jedna sztange i sztangielki napisze cwiczenia w parach do wykonywania tym i tym, bys nie musiala zmieniac ciezaruy, bo to zabiera czas.
Wszytkie cwiczenia w tygodniach 1, 2 wykonuj po 12-15 powtorzen po 3 serie, w tygodniach 3,4 po 10-12 powtorzen 4 serie, a tygodnie 5,6 po 8-10 powtorzen 4 serie.
KLATKA PLECY
1. wioslowanie sztanga dwoma rekami
2. wyciskanie sztangielek na skosie (na pilce tez mozna skos robic)
1. przenoszenie sztangielki lezac zza gowy - rece proste w czasie przenoszenia
2. pompki
1. wznosy ramion na boki siedzac na laweczce z pochylonym do przodu cialem
2. rozpietki
BICEPS TRICEPS BARKI
1. uginanie rak ze sztangielkami
2. uginanie ramion lezac do czoła ze sztanga
1. ugianaie mlotkowe
2. prostowanie ramienia w opadzie tulowia
1. uginanie ramienia w oparciu o kolano
2. triceps dip
1. wyciskanie sztangi siedzac
2. unoszenie bokiem sztangielek
NOGI
1. przysiad ze sztanga
2. wypady ze sztangielkami
1. przysiad plie ze sztangielka trzymana pionowo miedzy nogami
2. MC na prostych nogach
1. unoszenie tulowia z siedzenia na pietach do pozycji kleczac (musisz wstawac wypychajac cialo z bioder w gore - sztangielki trzymasz na ramionach)
2. unoszenie bioder na trzymajac glowe i barki na pilce, nogi zgiete na podlodze, sztangielki w pachwinach, utrzymac spiecie w podniesieniu przez sekunde i opuscic.
1. wznosy lydek na dwoch nogach bez obciazeniena maksa (zawsze 3 serie)
2. wznosy lydek siedzac z obciazeniem na kolanach 25 powtorzen (zawsze 3 serie)

Brzuch rob osobno tak jak masz ochote najlepiej razem z aerobami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1218 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6535
ale jestes kochana,nie rozumiem jednego cwiczenia ale poszukam w necie,tego lezac unosic sztange do czola.Acha i ja to robie 3 razy w tyg tak.Osobno 1 zestaw np w poniedzialek potem w srode drugi i nogi w piatek.Acha i mam drazek w domu.ale jestem podekscytowana

Zmieniony przez - clearwater w dniu 2008-07-01 14:56:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 653 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3774


Kładziemy się na ławce poziomej, chwytamy sztangę nachwytem(ćwiczenie to można wykonywać również podchwytem-wtedy najbardziej zaangażowane są głowy boczne tricepsów, a najsłabiej głowy przyśrodkowe)na szerokość nieco mniejszą od barków. Prostujemy ręce tak, by gryf sztangi pozostawał wyżej od naszego czoła-ramiona tworzą z podłoga kąt mniejszy niż 90 stopni(do 45 stopni). Możemy użyć sztangi prostej i łamanej. Łamana ma tę zaletę, że zmniejsza naprężenia powstające w nadgarstkach. Ramiona prostujemy do zablokowania łokci. Pracują tylko stawy łokciowe. W ruchu pozostają jedynie przedramiona. Ciężar porusza się po łuku: od czoła do pozycji startowej.

cel => DOSKONAŁOŚĆ
środek => WYTRWAŁOŚĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
I Ayla ci pokazala, mam nadzieje, ze masz asekuracje
To jak masz drazek to jako 3-ci zestaw
zrob
1. podciaganie na drazku, szeroko, nachwytem (ile dasz rade z krzeslem pod stopami)
2. rozpietki
i dodaj czwarty (ten zawsze w 3 superseriach)
1. unoszenie rak bokiem w pochyleniu
2. unoszenie lydek na jednej nodze bez obciazenia na maksa

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-07-01 16:10:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 823 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4782
Clearwateruważaj, bo po treningu by Obli często ekscytacja zmienia się w mega zakwasy A tak poza tym to życzę powodzenia! Będzie git!

Zmieniony przez - sihaja82 w dniu 2008-07-01 17:34:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1218 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6535
dzis sroda wiec zrobie ten trening na biceps triceps barki.Jestem wlasnie po sniadaniu.Omlet z 3 bialek +zoltko szpinak pieczrki kromka razowca i zjem z 3orzechy.
Jade na zakupy,od kilku dni boli mnie glowa moze jak cos sobie kupie to przejdzieNo napewno bedzie to zarcie od kilku dni znowu moje zycie polega na przygotowaniu zarcia zjedzeniu go a potem posprzataniu.cukier wyeliminowany calkowiecie od dwoch tyg.Ale musze wstawic moj jadlospis bo moze potrzeba skorygowac.No i ogolnie to za pozno wstaje,i przez to dzien jakis taki do d.... i nie moge sie z tym zarciem wyrobic.Jutro nastawie budzik na 8.00 i wstane,napewno.

Ulozylam Menu i mam problem bo nie wiem jakie te wegle dodawac,
1)bialka 3
zotko 1
szpinak
migdaly
razowy 25gr
2)losos wedzony
bialko x2
pomidor,salata,ogorek
I jakie wegle tu dodac?????
3)tunczyk z wody
serek wiejski
groszek zielony
chleb razowy 25gr
oliwa5ml
4)cyc kury
brokuly
ryz brazowy
orzechy laskowe
5)mieso z indyka pieczone
jajko
kalafior
orzechy wloskie
6)serek wiejski na noc

Wyszlo mi 1470 kcal
B-155
Tluszcze te dodane tylko 31g
WW-64?
Mam problem z tymi weglami,bo jak dodaje wegle to tluszcze mi sie nie zgadzaja.


Juz wrocilam z zakupow i kurcze kupilam nie to co trzeba a mianowicie Wheat grass,myslalam ze to pszenica,ale to sa pedy.i chyba raczej nic z tego nie zrobie,wkleje zdiecie moze wiecie czy to mozna gotowac.


Zmieniony przez - clearwater w dniu 2008-07-02 12:07:04

Zmieniony przez - clearwater w dniu 2008-07-02 14:53:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1218 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6535


o cos takiego,dla mnie to jak pszenica wyglada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
bo to jest przenica, moze skielkowana ale przenica i dokladnie tak samo sie z tym postepuje jak z ziarnami, tylko wystarczy krocej gotowac. generalnie fajnie, ja czesto zanim zrobie kotlety np. z soczeicy czy cos to ja pierw kielkuje. Ile wartosci odzywczych dodatkowo:_)
Zreszta to moez byc nawet nie skielkowane, tylko nadajace sie na kielkowanie, bo zywe

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-07-02 15:38:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1218 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6535
To normalnie moge to dodawac jako wegle naprzyklad zamiast kaszy lub ryzu,a kielki to wsypujemy ziarno na bibulke i zalewamy woda czy do ziemi wsadzamy,Ja wiem ze duzo pytam ale nie znam sie na ogrodnictwie absolutnie,zaraz ide robic trening,glowa mnie tak boli ale musze bo od niedzieli nie cwicze przez ta glowe.kupilam jeszcze dzis olej lniany.I oczywiscie whey protein,kurcze to jest najbardziej drogie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do Iversona lub Hargainera plan

Następny temat

Plan do oceny

WHEY premium