SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

chce w koncu schudnac!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2734

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam!

chciałabym prosic o pomoc. Mam 20 lat, waga 68 kg i za duzo tluszczyku w udkach i w brzuszku!zaczełam ostatnio trenowac tzn. chodzic na fitness ale niestety przestalam bo sobie nadwyrezylam kregoslup gdyz chcialam "za dobrze" cwiczyć.na razie musze zrobic sobie miesieczna przerwe i dlatego chce dobrze przygotowac i zorientowac co powinnam zrobic zeby pozbyc sie zbednej tkanki tłuszczowej, troche sie wzmocnić, przede wszystkim miesnie brzucha i pleców gdyz te mam bardzo słabe i kregoslup przez to mam ciagle obciazony. Trudno będzie mi zrzucić tłuszkych z ud bo sa one moja zmorą ale mam jakąś nikłą nadzieje ze istnieja jakies cwiczenia albo cos innego co pozwoli mi zrzucic zbedne kg.Dlatego prosze o pomoc na jakie zajecia powinnam chodzic na fitnessie, jakie moge robic w domu i jak czesto i jesli jest to mozliwe prosze o napisanie w jaikm czasie moge oczekiwac jakis wynikow pracy nad soba. poza tym jaka diete powinnam stosowac, zastanawiam sie nad dieta Haya o niełączeniu białek z węglowodanami.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki, juz mam przygotowane zestawy ćwiczeń które mają mi pomóc z kregosłupem ale z tego co pamiętam to na fitnessie tez mialam takie same cwiczenia, takze moze jak juz bede chodzila na fitness to bedzie lepiej,tylko nie wiem czy tak od razu moge zaczac chodzic codziennie!a jak nie to ile razy w tygodniu mam chodzic i kiedy stopniowo zwiekszac ilosc treningow tygodniowo?i czy takie treningi jak TBC, ABS pomoga mi schudnac bo mysle ze step and shape to na pewno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Wypelnij profil.
Skoro rozpoczynajac cwiczenia "nadwyrezylas" sobie kregoslup to albo wybralas zbyt intensywne cwiczenia dla siebie albo rzeczywiscie jest tak zle z Toba. Na czym polega to nadwyrezenie?
Jezeli chodzi o odchudzanie sie to cwiczenia fitness nie sa najlepszym rozwiazaniem, ciezko utrzymac optymalne tetno do spalania tluszczu.
Nie wiem gdzie chcesz cwiczyc wiec ciezko polecac cwiczenia. Sugeroawalbym Ci rozpoczac delikatny trening na silowni pod okiem doswiadczonego trenera tak aby wzmocnic miesnie kregoslupa, jednak cwicz tak aby rozwijac cialo kompleksowo. Dopiero pozniej zapisz sie na fitness.
Jezeli chodzi o zrzucanie zbednych kg to nic lepszego niz zbilanlsowana dieta redukcyjna + porcja aerobow 4-5 razy w tygodniu po 40-60 min. nie wymyslono.

______
Kawosz
____________________________
Kucharek w Jadlodalni

Zajrzyj i moze cos dopisz: https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=114662 

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 109 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1085
Marcinecki nie rozumiem, jak to na zajeciach fitness trudno utrzymac wlasciwe tetno?? Jesli mowimy o takich zajeciach jak fat burning(wlasciwie prowadzonych) i np. step, funky, to chyba instruktor kontroluje tetno? Nie mam pulsometru, ale korzystając z amatorskiego opisu tętna na spalanie tłuszczu - granica zadyszki - wydaje mi sie ze zajecia sa prowadzone ok. Oczywiscie, nie jest tak, ze tetno jest stale caly czas, ale miesci sie w granicach 65%-75% max cardio. Czy to oznacza ze nawet wahania w tych granicach zmniejszają efektywność spalania tluszczu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4438 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20875
Nie wyobrażam sobie żeby instruktor biegał z przyrzadem do mierzenia tętna i co chwile go mierzył. To nie jest trudne aby samemu je kontrolować- odrobian matematyki tylko.

Poza tym zacznij od podstw- czyli dieta, poczytaj w odżywianiu AD, czy choćby tu o podstawach diety, jakie PPM i faktyczne zapotrzebowanie , wariantow jest wiele wybierz dla siebie odpowiedni, spróbuoj ułozyc siete i daj do sprawdzenia.

I aeroby to kolejny istotny czynnik.

---------------------------------
....grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam .. gdzie chcą...- that's why I am the last one ...
"kawoszka"
"It is simply not logical to try to lose weight without taking thermogenic supplements."

<...be nobody's darling- be an outcast...>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 109 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1085
Shelly, czy ty odpowiedzialaś na moje pytanie? Odzywianie to osobny temat, dzieki czytaniu postow na sfd mam podstawy.
Nie chodzi mi o to zeby instruktor biegal z urzadzeniem do pomiaru tetna.Ja akurat skończylam matematyke i problemów z odejmowaniem, mnozeniem i dzieleniem nie mam. zwłaszcza ze mam EXCELa . Zakladając ze instruktorka jest w podobnym wieku i umie kontrolowac swoje tetno, powinna tak dostosowac trening zeby grupa osob o podobnych parametrach miala wlasciwe tetno. To chyba nie sa wielkie wymagania?
Mnie interesuje tylko czy wahania tetna, ale w granicach 65%- 75%(220-wiek), zmniejszaja intensywnosc spalania tluszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po pierwsze instruktorka jest zapewne lepiej wytrenowana, a ściślej posiada lepszą wydolność kardiowaskularną i niższe tętno spoczynkowe. Po drugie, z dużym prawdopodobieństwem mozna powiedzieć że tętno każdej osoby ćwiczącej w danej grupie będzie nieco inne. Po trzecie, w większości przypadków tętno na zajęciach fitness wykracza poza 75% HRmax, choć jest to kwestia indywidualna. Po czwarte, wahania w przedziale 65-75% większego wpływu nie mają, z tym że radziłbym się trzymać dolnej granicy przedziału gdy celem jest spalanie tłuszczu.

Podoba mi się pomysł korzystania z Excela podczas zajęć fitness
Pozdrawiam,
Leniwy Tyka

*** FitNessCafeClassic ***
There's no easy way to build muscles. Excruciating effort, great fatigue, and sometimes even an injury or two, must be accepted as part of the price to be paid for the results that are desired.

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2003-12-05 11:11:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4438 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20875
Moze nie odpowiedzialam - bowiem była to reakacja na temat tego co odpowiedziałaś Marcineckiemu.

Poza tym jak nasz kochany Tykoos mowi - instrukor nei dostosuje teningu pod katem odpowieniego tetna dla wszystkich bo kazdy z nas jest dośc indywidualna jednostka i te parametry nigdy nie sa bardziej zblizone do sieibe.

Dwa że dieta przy odchudzaniu ( oh gosh jak ja nienawidze tego slowa- kojarzy mi sie z anorektyczkami ) - powiedzmy redukcji , jest bardzo istona ( dla mnei osobiscie to nie osobny temat- bo powinien być dostowosowany do aktywnosci fizycznej -) a sama o niej niewiele wspominasz ( lepiej było by gdybys opisala swoj sposob odzywiania niż rzuciał hasło jaką diete zamierzasz wprowadzić ) . Dobrze by było gdybys opisala dotychczasowe treningi , staż etc trochę dokładniej ...

---------------------------------
....grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam .. gdzie chcą...- that's why I am the last one ...
"kawoszka"
"It is simply not logical to try to lose weight without taking thermogenic supplements."

<...be nobody's darling- be an outcast...>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 109 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1085
Tyka, z exela to ja korzystam przed zajeciami - jestem w stanie zapamietac ta jedna liczbe przez dwie godziny .
To znaczy ze z czasem i wytrenowaniem bedę musiala cwiczyc intensywniej zeby spalic tluszcz? Czy dotyczy to tylko osób zawodowo zajmujacych sie treningiem?
Shelly, ja od dawna trenuje (teraz cykliczny Michaila) i jako grzeczna dziewczynka dawno zapoznalam sie z zalecanymi postami znawcow - w tym takze postow o diecie. Niestety wiem, ze dieta jest wazna. Tez bym wolała - jak slynna Pakowac - myslec ze niedociągniecia diety mozna nadrobic aerobami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
qrde...nie wiedzialam,ze az taka slawna jestem. Normalnie legenda za zycia...wzruszylam sie
a tak serio to fcale tak nie mysle, ze dieta to marginalny problem odchudzania jest, wrecz przeciwnie. ja duzo mysle o diecie-paradoksalnie ;) -gorzej z zastosowaniem sie..no

teorie to ja mam, drogie dzieci, w jedym paluszku moznaby rzec...powaga

but still...it`s only theory.. :/

chce przypakowac!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Tyka wyczerpal temat.

______
Kawosz
____________________________
Kucharek w Jadlodalni

Zajrzyj i moze cos dopisz: https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=114662 

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
ja jednak dodam od siebie ze jesli chcesz wzmacniac kregolsup i brzuch - mozesz to orbic takze w domu

sesja skladajaca sie z łódeczki na brzuchu (fajna nazwa hrhr) + rozciagan kregoslupa + spiec brzucha + rozciagan brzucha + unoszen tulowia z opadu + rozciagan + unoszen kolan do brzucha lezac/wiszac + rozciagan brzucha powinna byc pomocna bardzo
pozdrawiam

Idac po Alternatywnej Drodze zawsze przejdziemy przez podstawy Odzywiania.
Kanarki na okres przelotów zmniejszaja mase komórek mózgu, by sie pozbyc niepotrzebnego balastu. Przygotowuac sie do godów odtwarzają je. Jestem w pierwszej fazie tak wiec przepraszam za glupie wypowiedzi.
Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Serwatka bialkowa

Następny temat

wstydze się rozebrać

WHEY premium